3 sposoby na ochronę majątku w 2022 r. (i później)

Kiedy przeglądam wiadomości finansowe, często zastanawiam się, czy czytam nagłówki z bieżącego dnia, czy z poprzedniego tygodnia, a nawet miesiąca. Słowem, które ciągle widzę, jest "inflacja" - a ton, w jakim się go używa, wydaje się coraz poważniejszy.

Weźmy na przykład artykuł z 12 stycznia 2022 roku w The Wall Street Journal. W nagłówku podano, że w grudniu 2021 roku inflacja wzrosła o 7%. Jak donosi dziennik, był to "najszybszy wzrost od 1982 roku i trzeci z rzędu miesiąc, w którym inflacja przekroczyła 6%"

Poświęć

chwilę i pozwól

, by to do Ciebie dotarło:

Z każdym miesiącem, w którym ceny konsumpcyjne wciąż rosną, nasze ciężko zarobione dolary tracą swoją siłę nabywczą. Ale to nie znaczy, że jesteś bezsilny. Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić już dziś, aby pomóc chronić swój majątek w 2022 roku i później.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka jest ulokowanie części środków w aktywa, które w różny sposób reagują na czynniki rynkowe.

Każdy z nas ma swój własny, unikalny poziom tolerancji na ryzyko, ale jedną z rzeczy, których nigdy nie powinniśmy się obawiać, jest podejmowanie działań, gdy uważamy, że są one konieczne. Jeśli obawiamy się, że siła nabywcza naszych środków pieniężnych będzie zanikać, jednym ze sposobów ochrony naszego majątku jest przekształcenie go w coś innego niż gotówka, a konkretnie w coś, co nie reaguje na czynniki rynkowe w taki sam sposób jak gotówka. Kiedy słyszysz, że ktoś mówi o "zabezpieczeniu" przed inflacją, właśnie to ma na myśli - i na tym polega dywersyfikacja.

Na przykład złoto w przeszłości wykazywało potencjał wzrostowy w czasach niepewności gospodarczej. A ponieważ złoto jest towarem wycenianym w dolarach amerykańskich, jego cena zazwyczaj rośnie, gdy wzrasta inflacja. Z tych powodów złoto jest często uważane za zabezpieczenie przed inflacją. Oczywiście, złoto nie jest jedynym alternatywnym aktywem, które można rozważyć jako sposób na zmniejszenie ogólnego ryzyka portfela, ale niewiele aktywów ma taką historię zachowania siły nabywczej w długim okresie.

Innym sposobem na ochronę majątku jest korzystanie z kont uprzywilejowanych podatkowo.

Jestem osobą, która lubi planować z wyprzedzeniem. Wiem też, że ochrona mojego majątku może oznaczać więcej niż tylko pracę nad zachowaniem jego siły nabywczej - może to również oznaczać poszukiwanie nowych możliwości wzrostu. Dlatego właśnie jestem takim fanem Indywidualnych Kont Emerytalnych (IRA). Konta te mogą stanowić korzystny pod względem podatkowym sposób na długoterminowe pomnażanie majątku.

W artykule opublikowanym 30 grudnia 2021 r. przez CNBC, Clark Kendall, certyfikowany planista finansowy i dyrektor generalny Kendall Capital, nazywa konta IRA "nasionkiem lub sadzonką, która zamienia się w ogromne drzewo, które może zrobić różnicę i da Ci wielki cień i komfort w nadchodzących latach. "

Zasadniczo, konto IRA pozwala na nieopodatkowany wzrost majątku, przy czym podatki są płacone albo przy wypłacie (w przypadku tradycyjnego konta IRA), albo przy przenoszeniu środków na konto IRA (w przypadku konta Roth IRA). Każda z tych opcji może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą tracić siły nabywczej i posiadać bogactwa, do którego nie będą potrzebować dostępu aż do emerytury. Ponadto jest jeszcze czas, aby dokonać wpłaty przed końcem roku podatkowego. Osoby poniżej 50 roku życia mogą wpłacić $6,000 na tradycyjne lub Roth IRA (lub oba), a osoby w wieku 50 lat i starsze mogą wpłacić $7,000.

Samodzielnie zarządzane konto IRA z metalami szlachetnymi łączy w sobie ochronę aktywów alternatywnych z korzyściami podatkowymi konta IRA.

Dla niektórych z nas, jednym z najważniejszych elementów ochrony naszego majątku jest kontrola. Niezależnie od poziomu naszej tolerancji ryzyka, chcemy być tymi, którzy podejmują decyzje dotyczące naszych osobistych portfeli.

Istnieje rodzaj konta IRA, który pozwala doświadczyć korzyści płynących z posiadania konta IRA, korzyści płynących z posiadania fizycznych metali szlachetnych, takich jak złoto, oraz korzyści płynących z podejmowania decyzji dotyczących własnego portfela: samodzielne konto IRA z metalami szlachetnymi. W przypadku tego typu konta możesz osobiście wybrać aktywa, które znajdą się na Twoim IRA. W przeciwieństwie do standardowego konta IRA, wybór aktywów nie jest ograniczony do tradycyjnych opcji, takich jak akcje, obligacje czy fundusze giełdowe. W przypadku samokierowanego konta IRA możesz wykorzystać wiele alternatywnych aktywów, w tym kryptowaluty, nieruchomości, spółki LLC i metale szlachetne, takie jak złoto.

Samodzielnie zarządzane konto IRA z metalami szlachetnymi może nie być właściwym wyborem dla każdego. Ale ponieważ wciąż widzimy te same nagłówki, ostrzegające nas przed wzrostem inflacji i spadkiem siły nabywczej dolara, może to być dobry moment, aby zacząć badać swoje możliwości, a następnie podjąć działania. Czy może być lepszy dzień na rozpoczęcie ochrony swojego majątku niż dziś?

Aby dowiedzieć się więcej o powodach, dla których złoto może być mądrym posunięciem w nowym roku, zadzwoń teraz, by otrzymać BEZPŁATNY egzemplarz naszego Raportu Specjalnego 25 powodów, dla których warto posiadać złoto już teraz (wydanie 2022).

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsWiosna to czas nowych początków. Może to dotyczyć również Twoich planów finansowych.
2022-03-03Kiedy osiągamy sukces, osiągamy go razem.
2022-02-2410 rzeczy, które odróżniają U.S. Money Reserve od innych firm z branży metali szlachetnych2022-02-23Amerykanie
kochają złoto. Oto, jak złoto odwzajemnia naszą miłość.
2022-02-17Ciężko pracujemy, aby zdobyć Twoje zaufanie.
2022-02-10Informacje z IRS: Czego można się spodziewać w sezonie składania zeznań podatkowych w 2021 r.2022-02-04