5 lekcji finansowych, których wszyscy możemy się nauczyć od roku 2020

Rok 2020 jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych w historii. Globalna pandemia COVID-19 wpłynęła na życie milionów Amerykanów. Giełda papierów wartościowych przeżywała istny rollercoaster, a nasz naród doświadczył jednych z najbardziej zmiennych sesji giełdowych w historii, jak również najkrótszego rynku niedźwiedzia w historii USA. Ceny złota również osiągnęły nowe rekordowe poziomy, ponieważ ludzie zaczęli traktować metale szlachetne jako bezpieczne aktywa. Ten rok był okazją do poważnych refleksji. Oto pięć lekcji, które wyciągnęliśmy w 2020 roku.

1. Dywersyfikacja jest kluczem.

Dywersyfikacja portfela jest podstawą zarządzania majątkiem. Może ona pomóc w złagodzeniu skutków dużych strat, jeśli w reakcji na ten sam kryzys gospodarczy wartość rynkowa podobnych klas aktywów spadnie. Dywersyfikacja finansowa pozwala zmniejszyć zmienność portfela i zapewnić lepsze zyski.

Oto przykład tego, jak może wyglądać zdywersyfikowany portfel:

 • 25% akcje
 • 20% gotówka
 • 20% metale szlachetne
 • 15% instrumenty o stałym dochodzie
 • 10% nieruchomości
 • 10% inne rodzaje aktywów

Należy pamiętać o jednej rzeczy: Jest to jedynie przykład, a nie recepta na to, jak należy alokować aktywa w swoim portfelu. Dywersyfikację portfela należy uzależnić od swoich celów i potrzeb finansowych.

"Dywersyfikacja oznacza (...) posiadanie szerokiego wachlarza [aktywów], tak aby portfel nie był nadmiernie uzależniony od żadnego pojedynczego [składnika aktywów]. Dzięki dywersyfikacji można znaleźć równowagę między potencjalnym ryzykiem a zyskami, która może być w najlepszym interesie w danej sytuacji i dla danych celów" - podaje firma maklerska Merrill, będąca częścią Bank of America.

2. Trudne czasy dają wielkie możliwości.

W trudnych czasach wielu z nas tworzy jakiś plan wydatków, ustala priorytety i szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Trudny okres, taki jak ten, którego doświadczyliśmy w większej części roku 2020, daje nam również szansę na wykorzystanie atrakcyjnych możliwości.

Dla niektórych takie okazje wiążą się z zakupem akcji lub innych papierów wartościowych, które mogły ulec załamaniu, ale prawdopodobnie mają szansę się rozwinąć, gdy powróci poczucie stabilności. Dla innych może to oznaczać zakup nieruchomości w sektorze takim jak budownictwo wielorodzinne lub magazyny samoobsługowe, które dobrze sobie radziły w czasie spowolnienia i prawdopodobnie nadal będą sobie dobrze radzić.

Jeszcze inne osoby mogą postrzegać rok 2020 jako okazję do poszukiwania metali szlachetnych, takich jak złoto. Według danych Światowej Rady Złota w trzecim kwartale 2020 roku popyt na złoto jako aktywo wzrósł o 21% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

Nagłówek Barron's opublikowany na początku pandemii podsumowuje to wszystko dość zwięźle: "Kryzys stwarza możliwości pomnażania majątku "

3. Oszczędzanie na wypadek

sytuacji

kryzysowych jest kluczowe.

W kwietniu 2020 roku, tuż po tym, jak pandemia stała się globalnym kryzysem, stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosła do zawrotnego poziomu 14,7%. W miarę jak zbliża się zmiana roku 2020 na 2021, stopa bezrobocia znacznie się obniżyła, ale miliony Amerykanów nadal pozostają bez pracy. Wśród tych, którzy nadal są zatrudnieni, niektórym obcięto godziny pracy, a inni stoją przed perspektywą braku podwyżek lub premii.

Gdy Amerykanie radzili sobie z różnymi scenariuszami zaciskania pasa w 2020 roku, konieczność posiadania oszczędności na wypadek sytuacji kryzysowych stała się bardzo wyraźna. Badanie przeprowadzone we wrześniu wykazało, że 61% Amerykanów już wyczerpało swoje oszczędności awaryjne lub zrobi to do końca roku. Eksperci rutynowo zalecają odkładanie środków na niezbędne wydatki na okres od trzech do sześciu miesięcy na wypadek nagłej sytuacji finansowej.

Blog znany jako The Mastermind Within sugeruje rozważenie fizycznego złota lub srebra jako części funduszu awaryjnego, ponieważ są to aktywa sprawdzone w czasie, namacalne i przenośne. "Nawet metale szlachetne o wartości 1000 dolarów mogą okazać się bardzo pomocne w zapewnieniu sobie odporności finansowej w czasie finansowej burzy" - czytamy na blogu.

4. Niewiele w życiu można przewidzieć.

Niewielu z nas było w stanie przewidzieć tornado wydarzeń, które ogarnęło świat w 2020 r., od pandemii przez zawirowania polityczne po niepokoje społeczne.

"Jako ludzie, nasze mózgi są przystosowane do przewidywalności, więc przetrwanie roku 2020 i całej jego nieprzewidywalności było niewiarygodnie trudne" - zauważa Andersen Wealth Management.

Jednak, jak wyjaśnia First Western Trust, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój majątek będzie stale dostępny, aby wspierać Twój styl życia, dziedzictwo, działalność charytatywną i inne priorytety, musisz być przygotowany na nieprzewidywalne aspekty życia.

First Western Trust przedstawia następujące opcje finansowe pozwalające przetrwać nieprzewidywalność:

 • Akcje
 • Fundusze giełdowe (ETF) i fundusze indeksowe
 • Nieruchomości
 • Certyfikaty depozytowe (CD)
 • Towary takie jak złoto: Towary mogą być dobrym sposobem na uniknięcie sztucznej inflacji wywołanej przez spekulantów oraz na zabezpieczenie się przed stratami na rynku - zauważa First Western Trust. Na przykład, cena złota ma tendencję do podnoszenia się, gdy spada wartość dolara.

5. Bezpieczne aktywa nigdy nie wychodzą z mody.

W czasie burzy takiej jak ta, której doświadczyliśmy w 2020 roku, wiele osób szukało bezpiecznych przystani. Te bezpieczne schronienia mogą obejmować schronienie się w domu lub otaczanie się znanymi, pocieszającymi rzeczami.

Posiadacze aktywów również szukali bezpiecznych schronień w 2020 roku. Mogły to być nieruchomości, zwłaszcza niezabudowane grunty, oraz tak zwane akcje defensywne w sektorach takich jak żywność i artykuły gospodarstwa domowego. Za kolejną bezpieczną przystań uważa się złoto, które definiuje się jako aktywo zachowujące swoją cenę lub nawet rosnące w czasie kryzysu.

"Złoto było jednym z najbezpieczniejszych zakupów w całej historii. Fakt, że jest to fizyczny towar i nie mają na nie wpływu decyzje rządu dotyczące stóp procentowych, sprawia, że jest to skuteczny środek przechowywania [bogactwa]" - wyjaśnia NuWire Investor. "W rzeczywistości, podczas długotrwałego kryzysu gospodarczego, osoby gromadzące majątek mają tendencję do gromadzenia zapasów złota. To również powoduje wzrost jego ceny z powodu zwiększonego popytu.

Złoto

jest również jednym z niewielu aktywów, których cena wzrasta w przypadku inflacji. "

Łącząc wszystko

w całośćPo

zapoznaniu się z pięcioma lekcjami finansowymi z roku 2020, można się zastanawiać, co je

łączy.

Jeden wspólny mianownik: Konto IRA z metali szlachetnych - które może przechowywać fizyczne złoto, srebro, platynę lub pallad - obejmuje zasady zawarte w tych lekcjach.

Konto IRA z metalami szlachetnymi może Ci pomóc:

 1. Dywersyfikuj swój portfel.
 2. Korzystaj z możliwości gromadzenia bogactwa.
 3. Oszczędzaj na nagłe wypadki.
 4. Zapewnij swoim finansom przewidywalność.
 5. Stwórz bezpieczną przystań dla swoich aktywów.

Jeden rodzaj konta uosabia zasady zawarte we wszystkich powyższych lekcjach - jest to konto IRA z metalami szlachetnymi. Umożliwia ono dywersyfikację według własnego uznania, oszczędzanie na przyszłość i dokonywanie ruchów w swoim czasie. Aby zacząć, już dziś poproś o bezpłatny zestaw informacyjny IRA z metali szlachetnych.

bezpieczeństwo finansowe oszczędności na emeryturęShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11