5 patriotycznych sposobów na świętowanie urodzin marynarki wojennej

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych jest siłą, z którą należy się liczyć - a my w U.S. Money Reserve uważamy, że zasługuje na ogólnonarodową cześć i uznanie. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o urodzinach Marynarki Wojennej, czas dowiedzieć się, jak możesz uczcić tę okazję wraz z innymi Amerykanami i członkami służby.

Narodziny Mary

narki Wojennej Stanów ZjednoczonychPodjęta

13 października 1775 roku uchwała Kongresu Kontynentalnego powołała do życia dzisiejszą Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych z "szybkim statkiem żaglowym, mogącym pomieścić dziesięć dział i proporcjonalną liczbę dział obrotowych, z osiemdziesięcioma ludźmi, wyposażonym, z wszelką możliwą szybkością, w środki do odbycia trzymiesięcznego rejsu.... "

Po zakończeniu wojny rewolucyjnej Konstytucja Stanów Zjednoczonych upoważniła nowy Kongres do "zapewnienia i utrzymania marynarki wojennej". Na mocy tego upoważnienia Kongres utworzył Departament Marynarki Wojennej 30 kwietnia 1798 roku.

W 1972 roku admirał Elmo Zumwalt, szef operacji morskich, zezwolił na uznanie 13 października za dzień narodzin Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu, każdy szef operacji morskich zachęca do obchodzenia tego święta w całej marynarce wojennej "w celu zwiększenia docenienia dziedzictwa naszej marynarki wojennej i zapewnienia pozytywnego wpływu na dumę i profesjonalizm w służbie marynarki wojennej "

13 października 2020 roku przypadają 245 urodziny

marynarki wojennej

.

Tematem tegorocznych obchodów jest "Zwycięstwo na morzu", podkreślające wysiłki Marynarki Wojennej na teatrze Pacyfiku podczas II wojny światowej.

Jak uczcić urodziny

Marynarki WojennejJak uczcić urodziny Marynarki Wojennej

, jeśli znasz już historię Marynarki Wojennej? Oto pięć propozycji.

1. Rozważ wizytę w muzeum marynarki wojennej - osobiście lub podczas wirtualnej wycieczki.

Odwiedź muzeum marynarki wojennej, aby zapoznać się z eksponatami, reliktami i szczegółowymi historiami związanymi z Marynarką Wojenną i jej osiągnięciami.

Muzea marynarki wojennej obejmują:

  • Narodowe Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, D.C.
  • Narodowe Muzeum Lotnictwa w Pensacola, FL
  • Narodowe Muzeum Amerykańskiego Żeglarza w Great Lakes, IL
  • Muzeum Marynarki Wojennej Hampton Roads w Norfolk, VA
  • Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Port Hueneme, CA
  • Muzeum okrętów podwodnych w Groton, CT
  • Muzeum Podwodne Marynarki Wojennej w Keyport, WA
  • Muzeum Marynarki Wojennej Puget Sound w Bremerton, Washington
  • Muzeum Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Newport, RI
  • Muzeum Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Annapolis, MD

Podobnie, jeśli chcesz w pełni zanurzyć się we wszystkim, co związane z Marynarką Wojenną, rozważ zwiedzanie okrętu wojennego. Ponad 160 wycofanych z eksploatacji okrętów marynarki wojennej w całych Stanach Zjednoczonych jest dostępnych dla zwiedzających. Są wśród nich lotniskowce, pancerniki, okręty podwodne i łodzie patrolowe.

Warto pamiętać, że wiele muzeów i okrętów oferuje wirtualne wycieczki i możliwość zwiedzania online dla entuzjastów, którzy wolą "zwiedzać" z domu!

2. Dowiedz się więcej o organizacjach charytatywnych związanych z Marynarką Wojenną.

Twój czas, pieniądze i wsparcie mogą mieć duży wpływ na organizacje non-profit związane z Marynarką Wojenną. Warto dowiedzieć się więcej o organizacji charytatywnej związanej z Marynarką Wojenną, która jest związana z Twoimi zainteresowaniami, historią rodziny lub lokalną społecznością.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zajrzyj do U.S. Navy Memorial Foundation. Jej misją jest uhonorowanie, uznanie i uczczenie mężczyzn i kobiet ze służb morskich, w przeszłości, obecnie i w przyszłości, oraz informowanie społeczeństwa o ich służbie. Misja ta jest bezpośrednio związana z 13 października 2020 roku - dniem urodzin Marynarki Wojennej!

W dniu 242. urodzin Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, dzięki wsparciu Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych, w Pearl Harbor została wzniesiona statua Samotnego Marynarza.

"Statuetka Samotnego Marynarza jest patriotycznym symbolem uznania dla dzielnych mężczyzn i kobiet w służbie morskiej, którzy dobrowolnie narażają swoje życie, aby chronić wolność" - powiedziała Angela Roberts, Dyrektor Generalny U.S. Money Reserve, podczas ceremonii odsłonięcia pomnika.

"

Czujemy się zaszczyceni, że możemy pomóc w utrwaleniu uznania Ameryki w postaci pięknie wyrzeźbionego posągu. "

U.S. Money Reserve jest również diamentowym sponsorem korporacyjnym Fundacji i była sponsorem wręczającym nagrody dla samotnych marynarzy 2020 U.S. Navy Memorial Foundation Lone Sailor Awards

.

W tym roku Ty też możesz zapisać się na kartach historii. Co możesz zrobić, aby pokazać swoje wsparcie dla członków naszej narodowej służby morskiej?

3. Oglądaj filmy o historii wojskowości.

Nie musisz wychodzić z domu, aby poszerzyć swoje horyzonty. Zbierz bliskich i zorganizuj "historyczne" przyjęcie z filmami o tematyce marynarskiej! Wejdź na stronę WorldWarIIFoundation.org i obejrzyj filmy takie jak "The Navy Heroes of Normandy", zawierający dziesiątki wywiadów z weteranami D-Day, lub "D-Day: The Price of Freedom". Film śledzi losy pięciu weteranów D-Day, którzy wracają do Francji kilkadziesiąt lat po wylądowaniu na plażach Normandii. Każdy z nich ma swoją własną, niepowtarzalną historię i zabiera widza do miejsca, w którym walczył, dzieląc się po drodze aż nazbyt żywymi wspomnieniami.

4. Naucz się myśleć jak marynarz.

Uczcij urodziny Marynarki Wojennej, poszerzając swoją wiedzę i świadomość na temat tej gałęzi Sił Zbrojnych. Wybierz książki z Programu Lektur Profesjonalnych Szefa Operacji Morskich, aby zapoznać się z ręcznie dobraną literaturą, która pomoże marynarzom dowiedzieć się więcej o ich "dziedzictwie i lepiej zrozumieć, co to znaczy być marynarzem XXI wieku".

5. Posiadaj wyjątkowe monety, które honorują ważne momenty w historii wojskowości

.

Monety o tematyce wojskowej mogą stanowić aktualne, fizyczne przypomnienie o przeszłości. Monety U.S. Money Reserve "Pearl Harbor" upamiętniają 75. rocznicę ataku na Pearl Harbor, a część dochodów z tej emisji została przeznaczona na budowę pomnika Samotnego Żeglarza w Honolulu, HI.

Wyjątkowa seria monet Iwo Jima, która zadebiutowała w 2020 r., upamiętnia 75. rocznicę innej ważnej bitwy II wojny światowej. W skład serii wchodzą dwie złote monety i dwie srebrne monety:

  • Złota moneta bulionowa Iwo Jima o wadze 1 uncji
  • Złota moneta kruszcowa 1/10 uncji Iwo Jima
  • Srebrna moneta bulionowa 1 uncja Iwo Jima
  • 2 uncje srebrnej monety Iwo Jima Proof Silver Piedfort Coin

"Jest to seria jedyna w swoim rodzaju. Monety z okazji 75. rocznicy Iwo Jimy pięknie upamiętniają jeden z najbardziej ikonicznych momentów I wojny światowej - podniesienie amerykańskiej flagi na Iwo Jimie" - mówi John Rothans, główny numizmatyk U.S. Money Reserve.

Uczcij urodziny marynarki wojennej, kupując jedną lub więcej monet z naszej ekskluzywnej serii monet Iwo Jima. Zadzwoń lub kup online już dziś!

Iwo Jima Coinspearl harborus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11