6 faktów, które trzeba znać na temat stanu kont emerytalnych w Stanach Zjednoczonych

Można nie zdawać sobie sprawy z tego, że system Social Security został zaprojektowany w taki sposób, aby zastąpić zaledwie 40% dochodu, a całkowite jego wyczerpanie jest spodziewane w roku 2035. Wówczas świadczenia mogą ulec zmniejszeniu z powodu niedoboru funduszy. Mimo to, około 22% Amerykanów ma mniej niż 5 000 USD przeznaczone na oszczędności emerytalne.

Jak wygląda obecny stan emerytur w Ameryce? Te sześć przerażających faktów na temat emerytur może wywołać ciarki na plecach.

Emerytura

w Ameryce1

. Miliony Amerykanów mogą nie być w pełni przygotowane do przejścia na emeryturę.

W badaniu przeprowadzonym w 2019 roku przez Rezerwę Federalną, jedna czwarta pracujących Amerykanów stwierdziła, że nie posiada żadnych oszczędności emerytalnych, a mniej niż 4 na 10 uważa, że ich oszczędności emerytalne są na dobrej drodze. To tylko jedno straszne okno do krajowego emerytalnego domu grozy.

Badanie przeprowadzone w 2020 roku przez Transamerica Center for Retirement Studies ujawniło podobnie przerażające liczby. Ankietowani pracownicy w USA spodziewają się, że w okresie emerytalnym będą potrzebować średnio 67% swoich obecnych dochodów, ale tylko 39% uważa, że jest na dobrej drodze, aby sprostać temu zapotrzebowaniu.

2. Wielu Amerykanów nie ma zaufania do swoich strategii emerytalnych.

Istnieje więcej strategii oszczędzania na emeryturę niż można zliczyć. Niektóre z najbardziej korzystnych, według SmartAsset, obejmują maksymalne wykorzystanie środków z 401(k), otwarcie konta IRA, unikanie opłat związanych z funduszami emerytalnymi, zabezpieczanie się przed inflacją oraz opóźnianie wypłaty świadczeń z Ubezpieczenia Społecznego.

Mimo to, według badania przeprowadzonego przez TD Ameritrade, większość Amerykanów w wieku od 40 do 79 lat (posiadających co najmniej 25 000 USD w aktywach) wystawia sobie ocenę C lub niższą, jeśli chodzi o ich oszczędności emerytalne.

3. Wielu Amerykanów wcześnie korzysta ze swoich kont emerytalnych.

Badanie przeprowadzone przez TD Ameritrade w 2019 roku wykazało, że 44% Amerykanów w wieku od 40 do 79 lat wycofało pieniądze z planu emerytalnego. Liczba ta wynosi 46% dla osób w grupie wiekowej od 40 do 49 lat, na drugim miejscu jest 53% dla osób w wieku od 70 do 79 lat.

Oznacza to, że wiele osób może płacić wysoką cenę za wcześniejsze wypłaty, choć są wyjątki.

"IRS zezwala na bezkarne wypłaty z kont emerytalnych po ukończeniu 59 1/2 roku życia i wymaga wypłat po ukończeniu 72 lat" - czytamy w Daily Capital.

4. Niektórzy Amerykanie mogą w zbyt dużym stopniu polegać na emeryturach.

Raport Rezerwy Federalnej "Report on the Economic Well-Being of U.S. Households in 2019" pokazuje, że 55% pracowników posiada przynajmniej część swoich oszczędności emerytalnych w planach o zdefiniowanej składce (takich jak 401(k) lub 403(b)), a 22% wskazało, że posiada oszczędności emerytalne w planach o zdefiniowanym świadczeniu.

Niestety, pracodawcy sektora prywatnego mogą zlikwidować swoje plany emerytalne. W takich przypadkach rolę zabezpieczenia pełni Pension Benefit Guaranty Corporation (Korporacja Gwarantowanych Świadczeń Emerytalnych). Jednak, jak zauważa The Washington Post, Amerykanie posiadający emerytury coraz częściej zmierzają w kierunku emerytury "z niepewnością o swoje bezpieczeństwo emerytalne".

Oto, jak według Rezerwy Federalnej przedstawia się sytuacja oszczędności emerytalnych pracujących Amerykanów

.

W ankiecie respondenci mogli wybrać więcej niż jeden instrument emerytalny:

  • Emerytura z określoną składką-55%.
  • Oszczędności nie znajdujące się na koncie emerytalnym-47%
  • IRA-33%
  • Brak oszczędności emerytalnych-25%
  • Emerytura z określonym świadczeniem-22%
  • Inne oszczędności emerytalne-13%
  • Biznes lub nieruchomość-10%

Z tych wszystkich liczb szczególnie przerażający jest fakt, że jedna czwarta ankietowanych nie posiada żadnych oszczędności emerytalnych.

5. Oszczędności emerytalne mogą być niewystarczające dla milionów Amerykanów.

Ile pieniędzy znajduje się na naszych kontach emerytalnych? Cóż, niektóre z naszych kont mogą być równie jałowe jak nawiedzony dom.

Według badania przeprowadzonego przez TD Ameritrade, prawie dwie trzecie 40-latków ma mniej niż 100 000 USD oszczędności emerytalnych, a 28% osób w wieku 60 lat ma mniej niż 50 000 USD. Z kolei 4 na 10 pracowników w USA szacuje, że na emeryturę będzie musiało zaoszczędzić co najmniej 1 milion dolarów, jak wynika z badania przeprowadzonego w 2020 roku przez Employment Benefit Research Institute.

To duży rozdźwięk, szczególnie biorąc pod uwagę, że niektórzy doradcy finansowi zalecają, by na emeryturę przeznaczyć od 1 do 1,5 miliona dolarów.

6. Perspektywy systemu Social Security wyglądają niepewnie.

Ubezpieczenie Społeczne ma zastąpić jedynie 40% dochodu. Jednak przyszłość tego programu jest bardziej niepewna niż wystraszony czarny kot, ponieważ Social Security jest w pełni finansowany tylko do 2035

r.

Scenariusz dotyczący Social Security jest potencjalnie bardzo przerażający, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że według badania TD Ameritrade, 24% osób w wieku 40-79 lat postrzega Social Security jako koło ratunkowe, które pozwoli im utrzymać się na powierzchni. Liczba ta wzrasta do 39%, gdy weźmiemy pod uwagę tylko grupę wiekową 70-79 lat.

Czy te przerażające fakty dotyczące emerytury Cię przeraziły? Porozmawiajmy o czymś, co można dotknąć i zobaczyć, jak złoto. Twoje plany emerytalne nie powinny pozostawiać Cię w niepewności. Dowiedz się, jak metale szlachetne mogą odegrać realną i potężną rolę w Twoim portfelu emerytalnym.

401k Oszczędności emerytalne Planowanie emerytalne Oszczędności emerytalnePodziel się tym wpisemFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02Gdy chodzi o
złoto, działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
instrumentów do zrównoważonego portfela2021-08-18Wypełniłeś
maksymalnie swoje składki emerytalne 401(k

).

Co teraz?
2021-08-13Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11