7 sposobów na uczczenie pamięci Pearl Harbor w dniu 7 grudnia

7 grudnia w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Pearl Harbor. Ten dzień pomaga nam docenić naszą wolność i oddać cześć odważnym ludziom, którzy stracili życie podczas japońskiego ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 r.

W tym roku Służba Parków Narodowych i Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych są gospodarzami 79

. obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Pearl Harbor.

Wydarzenie to ma na celu uhonorowanie prawie 2400 Amerykanów, którzy zginęli podczas ataku na Pearl Harbor.

Tegoroczna uroczystość będzie się koncentrować na polu bitwy Oahu, ponieważ atak objął całą wyspę Oahu, a jego ofiarami były bazy lotnictwa wojskowego i morskiego oraz obiekty cywilne.

Chcesz przyczynić się do upamiętnienia tego wyjątkowego dnia? Oto siedem sposobów, w jaki możesz wyrazić uznanie dla naszych szlachetnych weteranów i uczcić pamięć tych, którzy zginęli.

1. Wywieś fl

agę

do połowy drzewcaFlaga amerykańska będzie wywieszona do połowy drzewca aż do zachodu słońca 7 grudnia, co jest równie wzruszającym wyróżnieniem, jak to, które oddaje się bohaterom naszego kraju. W przypadku flag wywieszonych na domach, które nie mogą być ustawione w pozycji półsztandaru, coraz częstszym zwyczajem jest przywiązywanie czarnej wstęgi z krepiny do drzewca, na którym flaga jest zawieszona, tuż pod szczytem.

"Na fladze o standardowym rozmiarze krepa powinna być nie szersza niż jedna stopa" - radzi CBS Detroit.

2.

Przypomnij

sobie

dzieńTeraz świat należy do streamingu, a wiele gospodarstw domowych korzysta z serwisów wideo, takich jak Netflix czy Amazon Prime. W zależności od dostępności takich tytułów (ponieważ wiele filmów pojawia się i znika), warto rozważyć obejrzenie filmów dokumentalnych, takich jak Remember Pearl Harbor i History of Pearl Harbor: A Documentary. Bardziej lubisz książki? Warto rozważyć dobrze ocenianą książkę All the Gallant Men: An American Sailor's Firsthand Account of Pearl Harbor (Relacja amerykańskiego marynarza z pierwszej ręki o Pearl Harbor

). Możesz także obejrzeć ten krótki, jednominutowy filmik przygotowany przez U.S. Money Reserve i podzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną.

3. Edukacja dzieci i wnukówZ każdym

mijającym rokiem coraz bardziej oddalamy się od tamtych wydarzeń z 7 grudnia 1941 roku. Aby przyszłe pokolenia pamiętały o odwadze i poświęceniu tamtego dnia, warto poświęcić czas na edukację młodych ludzi. Istnieje wiele materiałów internetowych, w tym ten od PBS, który zawiera filmy, pomysły na dyskusje i inne materiały. Filmy (takie jak powyższy jednominutowy klip) można też udostępniać w mediach społecznościowych.

4. Zrób cyfrową

przerwę od typowych postów w mediach społecznościowych, aby uczcić pamięć weteranów i osób nie będących weteranami, których życie nieodwracalnie zmieniło się w Pearl Harbor. Nie musisz być influencerem, aby dołączyć do chóru Amerykanów zamieszczających odpowiednie zdjęcia, filmy lub po prostu prosty tekst "Pamiętamy".

W poprzednich latach Departament Obrony USA i Marynarka Wojenna USA wykorzystywały media społecznościowe właśnie z tego powodu

.

"Pearl Harbor było ważnym wydarzeniem [ponad] 70 lat temu, ale do dziś pozostaje ważnym wydarzeniem. Może wydawać się odległe; postanowiliśmy wykorzystać media społecznościowe, aby nawiązać kontakt i pokazać, jak bardzo jest ono aktualne" - wyjaśnia komandor porucznik Chris Servello, dyrektor ds. nowych mediów w Marynarce Wojennej.

5. Zachowaj prostotęNawet

lepszym rozwiązaniem niż post w mediach społecznościowych jest rozmowa telefoniczna z kimś, kto służył w wojsku. Nie musi to być nikt bezpośrednio związany z Pearl Harbor; osobiste podziękowanie weteranom, których znasz, to wspaniały hołd dla tych, którzy zginęli w Pearl Harbor i w całej historii wojskowości naszego narodu.

Nawet jeśli nie wszyscy weterani widzieli wojnę, "wspólną cechą ich wszystkich jest przysięga, w której wyrazili gotowość do śmierci w obronie tego narodu" - pisze Evelyn Murphy z American Legion Auxiliary Unit #7. "Jesteśmy ich przyjaciółmi, rodzinami, współpracownikami i sąsiadami.

To do

nas należy zapewnienie, by każdy weteran czuł, że jego służba dla tego kraju jest doceniana przez współmieszkańców Ameryki. "

Nie wiesz, od czego zacząć lub jak znaleźć weterana, któremu możesz podziękować? Rozważ udział w kreatywnym projekcie, takim jak Wings of Gratitude (Skrzydła Wdzięczności). Ta inicjatywa Amerykańskiej Rezerwy Pieniężnej została stworzona, aby zachęcić rodziny do działania na rzecz swoich społeczności poprzez wysyłanie podnoszących na duchu wiadomości z wyrazami wdzięczności dla naszych narodowych wojskowych.

6. Zaplanuj wizytę w Miejscu Pamięci Pearl HarborNic

tak skutecznie nie odda skali ataku na Pearl Harbor, jak wizyta w Narodowym Miejscu Pamięci Pearl Harbor na Hawajach. Masz już zaplanowaną wycieczkę do stanu Aloha? Dodaj miejsce pamięci do swojego planu podróży. Pasjonujesz się historią? Warto odwiedzić jeden z najbardziej kultowych punktów orientacyjnych naszego kraju. Zobaczysz tam Lone Sailor Statue - dwuczęściowy posąg z brązu przedstawiający marynarza i jego torbę morską. Podstawa posągu zawiera stal z USS Arizona, jednego z okrętów zatopionych w "dniu, który będzie żył w niesławie".

Nie możesz przyjść osobiście? Wybierz się na wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości i cofnij się w czasie, siedząc wygodnie w domu. Będziesz "spacerować po pokładzie USS Arizona, zanim został zatopiony przez bombę pancerną", zobaczysz Pearl Harbor z dachu pomnika i wiele więcej.

7. Chwila ciszyZajęcia

w

Dniu Pamięci o Pearl Harbor nie muszą być wyszukane. Można to zrobić po prostu przez minutę lub dwie ciszy. Atak na Pearl Harbor rozpoczął się o godz. 7:55 czasu lokalnego. Niezależnie od strefy czasowej, poświęć chwilę na cichą refleksję nad wydarzeniami tego dnia, ich znaczeniem dla mieszkańców Oahu i tym, jak zmieniły bieg historii.

Przybliżanie historiiDzięki

majestatycznej szacie graficznej umieszczonej na złotych i srebrnych monetach U.S. Money Reserve Pearl Harbor, wydarzenia z 7 grudnia można wziąć do ręki. Ta grafika, w połączeniu z czystością metali szlachetnych na monetach i historycznymi wydarzeniami tego dnia, sprawiła, że cieszą się one ogromną popularnością - zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby kupić swoją monetę przez telefon już dziś.

pearl harborveteranShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02Gdy chodzi o
złoto, działaj - nie reaguj

.2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11