Cena złota rośnie w Londynie

Złoto silnie odbiło w czwartek w Londynie, wspierane przez popyt typu safe-haven po wyniku referendum unijnego w Holandii i słabszego dolara.

Złoto spot wzrosło o 1,3% do 1.238,20 dolarów za uncję trojańską w połowie porannego handlu europejskiego, osiągając wcześniej pięciodniowy szczyt na poziomie 1.239,65 dolarów za uncję.

Holenderscy wyborcy odrzucili przełomową umowę handlową Unii Europejskiej z Ukrainą, wskazując na niepokój w bloku i wywołując popyt na bezpieczne aktywa wśród niechętnych do ryzyka inwestorów.

"Cena złota przypuszczalnie znajduje wsparcie także w głosie na "nie" w holenderskim referendum unijnym" - napisali w nocie analitycy Commerzbank AG.

"Chociaż dotyczyło ono 'tylko' umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina i chociaż referendum nie jest wiążące, można je traktować jako test nastrojów [2½] miesięcy przed referendum w sprawie Brexitu w Wielkiej Brytanii. "

Późno w środę publikacja protokołów z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku potwierdziła brak konsensusu wśród członków w sprawie terminu przyszłych podwyżek stóp procentowych

w USA.

Gołębie stanowisko Fed pomogło w czwartek zmiękczyć greenbacka, dzięki czemu wyceniany w dolarach metal stał się tańszy w zakupie dla osób posiadających inne waluty. WSJ Dollar Index był ostatnio w dół o 0,08% na poziomie 86,41.

Patrząc w przyszłość, globalne ryzyka w połączeniu ze stanowiskiem Fed w sprawie stóp powinny napędzać złoto wyżej.

"Pozostajemy byczo nastawieni do żółtego metalu, a łagodna prognoza MFW dotycząca globalnego wzrostu w połączeniu z podwyższoną niepewnością może nadal zwiększać powab złota" - powiedział Lukman Otunuga, analityk badawczy w domu maklerskim FXTM.

Wśród innych metali szlachetnych, srebro spot wzrosło o 1,1% do 15,202 dolarów za uncję, platyna spot wzrosła o 1,2% do 953,99 dolarów za uncję, a pallad spot wzrósł o 0,3% do 540,20 dolarów za uncję.

Ta historia pierwotnie pojawiła się na OUTLET by Ese Erheriene 7 kwietnia 2016 roku. View article here.

Brexitglobal riskgold pricesNetherlandsThe Wall Street JournalShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11