Czy emerytury są martwe?

Był taki czas, kiedy lojalność wobec pracodawcy coś znaczyła. Poświęcałeś się i służyłeś swojemu rządowi lub firmie podczas lat pracy, a oni w zamian zapewniali Ci jakąś formę zabezpieczenia emerytalnego - zazwyczaj emeryturę. To była obietnica, na którą mogłeś liczyć. Gwarancja, na którą można było postawić swój złoty zegarek!

Ale dekadę temu, okrutny koktajl wydarzeń zepsuł obietnicę emerytury. Kryzys na rynku kredytów hipotecznych subprime, krach na rynku mieszkaniowym i karząca recesja dramatycznie zmieniły krajobraz emerytalny. Miliony pracowników straciły swoje oszczędności i całe portfele emerytalne - a także finansowy spokój.

Dziś emerytury wydają się mieć niewielką nadzieję na przetrwanie. Publiczne, prywatne czy globalne - wszystkie rodzaje emerytur okazują się być matematycznie nie do utrzymania.

Prześledź jak rozkładamy stan publicznych i prywatnych emerytur i podziel się z Tobą tym, gdzie możesz znaleźć nadzieję w krajobrazie oszczędności emerytalnych.

>> Aby uzyskać wgląd w ostatni problem emerytalny - globalne emerytury - pobierz najnowszy, kolorowy, ekskluzywny raport specjalny U.S. Money Reserve.

Problem #1: Publiczne emerytury w obliczu szerokiej luki finansowejWiększość

pracowników publicznych, takich jak nauczyciele i policjanci, jest objęta publicznymi planami emerytalnymi. Plany te są podstawą dochodów emerytalnych dla pracowników publicznych, szczególnie dla tych, których znikome podwyżki płac zostały zniwelowane przez inflację. Niestety, ta "krew ratunkowa" wysycha.

Publiczne fundusze emerytalne są w stanie implozji "chyba że rządy podniosą podatki, przekierują fundusze lub przekonają pracowników do zrzeczenia się należnych im pieniędzy" - donosi Wall Street Journal.

Państwowe fundusze emerytalne odnotowały w 2016 roku deficyt w wysokości 1,4 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 295 miliardów dolarów w stosunku do roku poprzedniego. Ta luka finansowa oznacza 15. roczny wzrost deficytów emerytalnych w stanach od 2000

r.

Gminne, czyli miejskie, fundusze emerytalne radzą sobie niewiele lepiej. Na przykład, Phoenix, Arizona, ma 1,8 mld dolarów luki w funduszach emerytalnych. Houston, Texas ma 5,3 mld dolarów luki. Chicago, Illinois ma oszałamiającą lukę w wysokości 45,5 miliarda dolarów. Sprawdź tę interaktywną mapę odpowiedzialności emerytalnej, aby zobaczyć niedofinansowanie emerytur publicznych według stanu i miasta.

"Każdy mijający rok powoduje coraz większe straty, ponieważ stanowe i lokalne plany emerytalne w całym kraju nie zrobiły tego, co powinny, czyli nie wpłaciły odpowiednich kwot, nie zainwestowały swoich aktywów w plany emerytalne w sposób staranny i przemyślany" - mówi Olivia Mitchell, profesor ekonomii biznesu i polityki publicznej w Wharton. "Starsi ludzie żyją dłużej i potrzebują więcej opieki medycznej, potrzebują dłuższych świadczeń emerytalnych. To seria wyzwań, na które, szczerze mówiąc, nikt nie zwraca większej uwagi. "

Aby zamknąć lukę w finansowaniu publicznych emerytur, pracodawcy (podatnicy tacy jak Ty) i pracownicy będą prawdopodobnie musieli zwiększyć składki lub zmniejszyć wypłaty. W przeciwnym razie obietnice złożone naszym nauczycielom, policjantom i strażakom mogą zostać złamane.

>> Czy można wygrać wyścig o uratowanie publicznych emerytur? Pobierz The Day the Pension Died, aby dowiedzieć się więcej.

Problem nr 2: Prywatne emerytury pogrążają firmy w stresie finansowymKryzys

emerytalny nie jest odosobniony w sektorze publicznym. Prywatne emerytury również przeżywają swoją własną chwilę prawdy.

Prywatne emerytury były kiedyś powszechnie dostępne. Różne ustawy o dochodach zostały uchwalone w latach dwudziestych, aby pomóc wprowadzić je do głównego nurtu. W latach 50-tych, w okresie powojennego boomu, około 25 procent prywatnej siły roboczej miało plan emerytalny. Do 1960 roku liczba ta wzrosła do 50 procent, a w szczytowym momencie ponad 80 procent pracowników sektora prywatnego marzyło o świadczeniach emerytalnych w swoich złotych latach!

Kłopoty zaczęły się jednak pojawiać w latach 80-tych, kiedy to problemy z finansowaniem i obciążenia prawne sprawiły, że

spełnienie obietnic emerytalnych stało się dla amerykańskich korporacji

coraz większym wyzw

aniem.

Firmy skorzystały z często pomijanego paragrafu ustawy o dochodach z 1978 roku i przeniosły swoją uwagę na plan odroczonej składki zwany 401(k). Pracownicy mogli wykorzystać odroczone od podatku dolary z pensji do zbudowania własnych kont emerytalnych.

W ten sposób odpowiedzialność za oszczędzanie na emeryturę została przeniesiona z pracodawcy na pracownika.

Od tego czasu wiele firm zamroziło istniejące plany emerytalne, przestało oferować emerytury nowym pracownikom lub całkowicie zlikwidowało swoje programy emerytalne.

Inne amerykańskie firmy, które zostały obciążone wcześniejszymi zobowiązaniami emerytalnymi, zostały z miliardami dolarów deficytu emerytalnego. Spójrz na General Electric. Mają 31,1 miliarda dolarów w dołku. Ford Motors brakuje 8,9 miliarda dolarów. Johnson & Johnson ma deficyt w wysokości 4,5 miliarda dolarów! Lista wielkich amerykańskich firm walczących o fundusze emerytalne jest długa i długa.

Ale 401(k) nie okazało się być zbawienną łaską Ameryki.

Jak omówiono w "The Great American Caper: The 401(k) Bait and Switch

"

:

"Średnie salda 401(k) są znacznie mniejsze niż fundusze potrzebne do komfortowego przejścia na emeryturę. Zdumiewające dwie trzecie Amerykanów posiadających 401(k)s nie wpłaca ani grosza, a według ostatnich badań Government Accountability Office (GAO), 29% Amerykanów powyżej 55 roku życia nie ma żadnych oszczędności emerytalnych.

Szczególnie dla osób z wyżu demograficznego 401(k) okazało się porażką. Wiele z nich zostało zniszczonych przez kryzys finansowy z lat 2007-2009, kiedy to w ciągu zaledwie 15 miesięcy utracono około 2 biliony dolarów w aktywach. Większość osób urodzonych między 1946 a 1964 rokiem twierdzi, że posiada tylko jedną trzecią tego, co będzie im potrzebne, aby przeżyć późniejsze lata we względnym komforcie. Dramatyczne przejście od emerytur do planów 401(k) musi wziąć na siebie część winy. "

Prywatne plany emerytalne nie powró

.

Dzisiaj, to zależy od Ciebie - pracownika - aby starannie rozwijać i dbać o swoje gniazdko. Albo pracować do śmierci.

>> Amerykański pracownik bierze na swoje barki wielki ciężar. Jak duże? Pobierz nasz najnowszy raport specjalny, aby dowiedzieć się więcej.

Złoto: Jedna potężna gwarancja finansowaObietnica

złotego zegarka i poklepywania po plecach po przejściu na emeryturę już

się skończyła.

Obietnice emerytalne są łamane i prawdopodobnie nadal będą. To nie jest emerytura, o której kiedyś marzyliśmy.

Gdy kryzys emerytalny w końcu wybuchnie, strach weźmie górę i będzie niewiele bezpieczeństwa w tradycyjnych rynkach, nieruchomościach lub gotówce. Emeryci lub osoby, które wkrótce będą na emeryturze, będą prawdopodobnie spieszyć się, aby chronić swoje portfele za pomocą jednego składnika aktywów, który udowodnił, że jest trwałym magazynem bogactwa od tysięcy lat: złota.

Czy to może być powód, dla którego fundusz emerytalny rządu Szwajcarii zwiększył swoje udziały w złocie w 2016 r. i ogłosił dywersyfikację w sztabki złota w 2018 r.? Wydaje nam się, że tak.

Jesteś odpowiedzialny za swoją emeryturę - teraz bardziej niż kiedykolwiek - a to oznacza, że nie ma ograniczeń co do tego, jak dobrze możesz się ustawić. Unikaj łatwych do popełnienia błędów, które mogą zniszczyć Twoje marzenia o emeryturze, w tym nieobecność w planie emerytalnym.

Pobierz ekskluzywny raport specjalny U.S. Money Reserve, aby lepiej zrozumieć ryzyko związane z emeryturą i środki zaradcze, które mogą zabezpieczyć Twoje złote lata.

401k Retirement SavingseBookfinancial securitypensionspretirement planningShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11