Czy polaryzacja polityczna zniszczy gospodarkę?

W lipcu 2004 roku, podczas wygłaszania przemówienia inauguracyjnego na Konwencji Narodowej Demokratów, senator stanowy i przyszły prezydent Barack Obama słynnie oświadczył: "Nie ma liberalnej Ameryki i konserwatywnej Ameryki - są Stany Zjednoczone Ameryki".

Flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki pęknięta po przekątnej od góry po lewej stronie do dołu po prawej stronie
George W. Bush ostatecznie wygrał wybory w 2004 roku i zapewnił sobie drugą kadencję jako prezydent, a cztery lata później sam Obama został 44

. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Pomimo obserwacji i aspiracji prezydenta Obamy, Ameryka stała się politycznie spolaryzowana

.

Wiele czerwonych stanów stało się tak intensywnie czerwonych, że są bordowe - podczas gdy stała frakcja niebieskich stanów jest wręcz indygo. Biorąc jedną noc wiadomości kablowych - lub doraźne relacje z Capitol Hill - lub beznamiętny polityczny kawałek opinii - potwierdza, że w 2019 roku rzeczywiście mamy liberalną Amerykę i konserwatywną Amerykę. I zarówno obozy republikańskie, jak i demokratyczne pozostawiły niewiele miejsca w swoich namiotach na szczęśliwy środek lub jakiekolwiek pozory umiarkowanego myślenia.

Wszystko to prowadzi do pytania: Czy umiarkowanie wyginęło? W 2017 roku Pew Research Center zakończyło badanie polaryzacji politycznej i wykreśliło zmianę wartości politycznych Ameryki w oparciu o sondaże przeprowadzone w latach 1994, 1999, 2004, 2011, 2015 i 2017. Ich badania potwierdziły, że Amerykanie rzeczywiście stali się bardziej ideologiczni i bardziej partyzanccy w ciągu ostatnich 25 lat.

W 1994 roku osoby identyfikujące się jako "konsekwentnie liberalne" lub "konsekwentnie konserwatywne" były karłowate w stosunku do "mieszanego" środka umiarkowanych Amerykanów, którzy stwierdzili, że nie wyznają ani skrajnie lewicowych, ani skrajnie prawicowych poglądów politycznych.

Jednak w 2017 roku góra centryzmu z 1994 roku została całkowicie przyćmiona przez strzeliste szczyty intensywności partyzantki

.


Raport Pew stwierdza, że "udział Amerykanów o ideologicznie spójnych wartościach wzrósł w tym czasie, a te wartości polityczne stały się również silniej związane z partyjniactwem. "

Najwyraźniej istnieje hałaśliwy sektor kraju, który postrzega prezydenta Trumpa jako nieprezydenckiego, dzielącego, a nawet niezdolnego do sprawowania urzędu - i równie namiętna grupa, która wierzy, że jest on ekonomicznym siłaczem, który w końcu poradził sobie z handlem, imigracją i trudną sytuacją pracowników fizycznych. Jednak poza tymi skrajnościami leży rosnąca przepaść między głównymi partiami politycznymi i coraz mniejszy polityczny środek, który zagraża dyskursowi, kompromisowi, legislacji i naszemu sposobowi życia.

Ostatni artykuł zatytułowany "What Is the True Cost of Polarization in America?" opublikowany przez U.C. Berkeley utrzymuje, że wpływ polaryzacji nie ogranicza się do polityki: "Badania pokazują, że polaryzacja ma wpływ na rodziny, miejsca pracy, szkoły, sąsiedztwa i organizacje religijne, nadwyrężając tkankę naszego społeczeństwa. "

Nadwyręża

również nasze portf

ele

.

Zamknięcie rządu na początku tego roku kosztowało około 11 miliardów dolarów. W ostatnich dniach w Kongresie upadły pilne ustawy i pakiety wydatków, w tym ustawa o pomocy w przypadku katastrofy, o wydatkach na infrastrukturę krytyczną i ustawa o ulgach podatkowych dla rodzin "Złotej Gwiazdy". Tymczasem ekonomicznie obciążone kwestie opieki zdrowotnej, imigracji i reformy podatkowej 2.0 są obecnie martwe.

Prawda jest taka, że Demokraci nie są zainteresowani zapewnieniem prezydentowi Trumpowi jakichkolwiek zwycięstw legislacyjnych przed wyborami w 2020 roku, tak samo jak on nie jest zainteresowany kompromisem z tym, co postrzega jako wrogie ciało.

Prawie w połowie roku, 116 Kongres uchwalił tylko 17 ustaw, a liderzy po obu stronach jęczą. W kwietniu lider mniejszości Izby Kevin McCarthy oświadczył, że kraj przetrwał "100 dni niczego", podczas gdy lider mniejszości Senatu Chuck Schumer nazwał swoją izbę "legislacyjnym cmentarzyskiem".

A skutki tej politycznie naładowanej atmosfery mogą uderzyć jeszcze bliżej domu za kilka krótkich miesięcy, kiedy rządowi skończą się pieniądze. Na początku maja CNN donosiła, że "rząd USA zmierza w kierunku potencjalnego kryzysu finansowego i nikt w Waszyngtonie nie wie, jak go powstrzymać". Rzeczywiście, rządowi zabraknie gotówki w październiku, a bez porozumienia budżetowego lub przedłużenia, 120 miliardów dolarów automatycznych cięć zostanie dokonanych w programach krajowych i wojskowych.

Jako że energia Kongresu została pochłonięta przez rozmowy o impeachmencie, wezwania do sądu i pogardę, poczyniono niewielkie postępy w celu powstrzymania nadchodzącego kryzysu gotówkowego, który może doprowadzić do "bezprecedensowego braku spłaty długu USA - sytuacji, która może wywołać światową katastrofę gospodarczą".

Wniosek jest taki, że decydenci nie mogą podejść do stołu, który już nie istnieje. W tym beznadziejnie ideologicznym i wściekle partyzanckim środowisku panuje nieufność do rządu, nasza zdolność do rozwiązywania problemów jest znacznie utrudniona, a szanse na kompromis i konsensus są znikome. Obozy polityczne są głęboko zakorzenione, a prezydent już pokazał swoją bezkompromisowość. Czy kraj jest więc gotowy na kolejne rekordowe zamknięcie rządu lub katastrofalny brak spłaty zadłużenia?

A

może nawet lepiej - czy Ty jesteś?

Istnieje

bardzo niewiele aktywów portfelowych, które są "odporne na polaryzację" - ale w całej burzliwej historii gospodarczej żadne nie było tak blisko odporności, jak fizyczne złoto.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Moc edukacji ustawicznej dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11