Deficyt, dolar i brzydka prawda

W dzisiejszym świecie przejście na emeryturę stało się bardziej skomplikowane. Tradycyjne emerytalne bezpieczne przystanie nie są już tym, czym były kiedyś. Dolary i obligacje skarbowe, główne filary portfela każdego emeryta, otrzymały cios, który z czasem może zmniejszyć ich siłę.

Deficyt budżetowy Stanów Zjednoczonych w roku fiskalnym 2020 wyniósł 3,1 bln USD.

Według Biura Budżetowego Kongresu, sam tylko tegoroczny deficyt wynosi 15% produktu krajowego brutto i nie może się równać z żadnym innym deficytem od czasów II wojny światowej. Liczba ta przewyższa nawet poprzedni rekord deficytu ustanowiony podczas Wielkiej Recesji, który wynosił 1,9 bln USD w 2009

r.

Ponieważ ten rekordowy deficyt zagraża zarówno sile dolara, jak i amerykańskich obligacji skarbowych, pojawia się potencjalny problem dla emerytów. Obligacje są tradycyjnie wykorzystywane w portfelu jako zabezpieczenie przed niestabilnością rynku akcji, ale przy tak niskich rentownościach mogą nie być już tak silne jak kiedyś.

Przez lata spodziewane są niskie rentowności obligacji, a dolar ugina się pod presją.

Niektórzy posiadacze portfeli poszukują wysokiej jakości obligacji korporacyjnych i komunalnych, aby uzyskać wysokie stopy zwrotu. Jednak po przejściu na emeryturę aktywa te są podatne na wahania na giełdzie. A rynek akcji jest rzeczywiście zmienny - w ubiegłym tygodniu doświadczył gwałtownych spadków i wzrostów na wieść o możliwości wprowadzenia nowej ustawy stymulacyjnej lub częściowej stymulacji gospodarki. Obie strony były uparte, by współpracować nad propozycjami drugiej strony, a uchwalenie ustawy wydaje się coraz bardziej odległe.

Może to być doskonały moment, by zastanowić się, jak dobrze przygotowany jest portfel na skutki ogromnego zadłużenia, niskich stóp zwrotu i słabego dolara.

Czy to idealny moment, by kupić złoto do swojego portfela?

Stéphane Monier, dyrektor ds. inwestycji w szwajcarskiej firmie bankowości prywatnej Lombard Odier, z pewnością tak uważa. W rozmowie z dziennikarzami The Wall Street Journal, Monier wyjaśnił: "W świecie, w którym rzeczywista rentowność wielu obligacji jest ujemna, fakt, że trzeba płacić za

przechowywanie

złota, nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś.

W jednym z ostatnich wywiadów Gundlach powiedział: "Uważam, że posiadanie 25% złota nie jest obecnie szalone.

"

Złoto i inne metale szlachetne mogą zyskać w tym środowisku

.

Metale szlachetne są powszechnie znane jako zabezpieczenie przed inflacją i już wcześniej korzystały z rosnącego zadłużenia rządów. Obecne środowisko niskich stóp zwrotu i ogromnego zadłużenia może sprawić, że złoto stanie się ważnym elementem ochrony portfela emerytalnego. Co Ty robisz, aby zabezpieczyć swoją emeryturę?

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11