Dlaczego tajna akcja Chin jest jawnym sygnałem kupna złota?

Chiny has były kupują dużo złota lately. W rzeczywistości, nabywają żółty metal po a rekordowym tempie.

W marcu, . People's Bank of China dodał 11.2 ton metrycznych do na stronieir rezerw złota. Dodali oni 9,95 ton metrycznych w lutym, 11,8 w styczniu i 9,95 w grudniuubiegłym roku. Ostatnie dane stawiają ich złoto posiadane na więcej niż 60 milionów uncji-zarabiając na im miejsce wzdłużobok USA., Niemcy, Włochy, Francja, i Rosji jako posiadające jedne z największe złoto stockpiles na świecie.

Chińskie przywódcy zdecydowanie guarded gdy chodzi o ich gospodarkę oraz inwestycje kapitałoweoraz tich osiągnięcia w zakresie ujawnianie złota przejęć jest w najlepszym wypadku punktowa.. TCzęsto przez lata nie informują o zwiększeniu swoich rezerw. Więc kiedy dowiadujemy się, że drugi na świecie-największa gospodarka świata jest w środkuf a złota-kupowanie binge-to's znaczący.

Jest wiele powodów Chiny mogłyby dodać do ich fizycznej złota rezerwy, w tym złoto atrakcyjność jako magazyn bogactwa oraz sejf-haven asset, jak również jego kluczową rolę w dywersyfikacji walutowej oraz ochrona kapitału.

Ale nie zapominajmy, żenie zapominajmy, że Chiny są również zmagają się z spowolnieniem. TIch gospodarka rozwijała się w tempie zaledwie 6,6 procent w zeszłym roku, najwolniej od 1990 roku. A onie prawdopodobnie odczuwają skutki amerykańskich ceł, słabnącego popytu na chińskie towary., i globalnej ekologiioi globalna gospodarka, która po prostu traci parę.

Nie jest przypadkiem, że inne banki centralne włączają się do akcji. W rzeczywistości, jesteśmy in the midst of the największej złota rezerwy grab od 1971 roku.

Jak na ironię, był to rok "szoku Nixona" - kiedy to prezydent Richard Nixon obalił finansowy porządek świata, znosząc wymienialność dolara amerykańskiego na złoto. To posunięcie spowodowało, że dolar stał się płynny, a jego wartość zaczęła zależeć od popytu walutowego, polityki Fedu i wahań na rynkach finansowych. Cena złota wzrosła w tym samym roku o ponad 14%, a do końca dekady wzrosła o ponad 1000%.

Wciąż odczuwamy konsekwencje braku sztywnego kursu dolara. ponieważ . koniec gstary standard otworzył drzwi do manipulacji walutowych manipulacji walutowych, dewaluacji, suwerennej długu, baniek na rynku aktywów, oraz wielkie banki ze zbyt dużą władzą i zbyt małą odpowiedzialnością. W wielu aspektach, tto left złoto jako ostatnie aktywo stojące-i jedna z niewielu rzeczy pozostawionych z an intrinsic value.

W zeszłym roku, rządrządy na całym świecie dodały więcej niż 650 metrycznych ton złota do swoich rezerw.-drugi najwyższy wzrost w historii. W tym roku, Chiny są w trakcie historycznego gold buying spree that has potajemnie push. ich rezerwy do nowych wysokości. Najwyraźniej niepewność gospodarcza, niestabilność rynku i gołębi zwrot Feduw grze.

Gstary jest globalny ubezpieczenie od kryzysu, zwłaszcza w świetle soniżający się wzrost gospodarczy, trwających wojny handlowe, rosnący protekcjonizm, rosnący nierówności w dochodach, i dramatycznie starzejąca się populacja.

AJest to największy na świecie producent i konsument złota, Chiny in particular going on a buying spree to bardzo dobry znak dla metalu szlachetnego.-oraz być może najsilniejszy "sygnał kupna" z ostatnich kilku lat.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Siła kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11