Dwa główne czynniki, które mogą wysłać srebro gwałtownie w 2017 r.

W idealnym świecie, wiedziałbyś ze stuprocentową pewnością, że Twój portfel finansowy udźwignie Twoją rodzinę na dobre i na złe, w czasie boomu lub bessy, wzrostu lub recesji. Niestety, taki świat nie istnieje. Zaskakujący wynik wyborów wywołał kulturowe zamieszanie i nieco niepewne perspektywy gospodarcze. W czasach takich zmian, zdolność do ochrony swojego majątku może wydawać się coraz ważniejsza. Srebro, choć często przyćmiewane przez złoto, może okazać się środkiem do ochrony i wzrostu Twojego bogactwa w 2017 roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego dywersyfikacja portfela za pomocą srebra może okazać się korzystna w nadchodzącym roku, a także poznać dwa kluczowe powody, dla których ceny

srebra

mogą

pójść

wyżej.

Czynnik #1: Plany Trumpa dotyczące infrastruktury gospodarczej mogą rzucić światło na srebroChociaż

wielu może nie zdawać sobie z tego sprawy, srebro ma podwójne właściwości, zarówno jako metal przemysłowy, jak i szlachetny. Srebro jest silnie wykorzystywane w przełącznikach elektrycznych, panelach kontrolnych maszyn, bateriach, radiografii, małej elektronice, a zwłaszcza w fotowoltaice (energia słoneczna). Ceny metali przemysłowych poruszają się wraz z oznakami rosnącego lub spadającego wzrostu gospodarczego, zauważa CNBC, a podczas gdy miedź obecnie wygrywa jako najlepszy metal przemysłowy, srebro jest gotowe do podążania za tym, jeśli plany infrastrukturalne Trumpa wystartują.

Jak zauważono na stronie internetowej Trumpa, "Amerykanie zasługują na niezawodną i wydajną sieć transportową, a administracja Trumpa dąży do zainwestowania 550 miliardów dolarów, aby zapewnić, że możemy eksportować nasze towary i przenieść naszych ludzi szybciej i bezpieczniej." Zwiększony nacisk i nacisk na budowę infrastruktury narodu jest dobry dla srebra, ponieważ jego zastosowania obejmują prawie każdy sektor zastosowań przemysłowych. Dodatkowo, jeśli Trump uchwali cięcia podatku dochodowego od osób prawnych, o których mówił na szlaku kampanii, może również stymulować przemysł wytwórczy, zwiększając zapotrzebowanie na srebro w technologii i produktach o wysokiej wartości, takich jak samochody, telewizory i ciężkie maszyny.

Oczekuje się, że popyt przemysłowy wzrośnie również poza USA. Zapotrzebowanie na srebro ze strony przemysłu fotowoltaicznego, głównie paneli słonecznych, ma wzrosnąć o 11 procent do rekordowego poziomu 83,3 mln uncji, a wzrost ten jest napędzany przede wszystkim przez instalacje słoneczne w Chinach - informują analitycy Thomson Reuters Silver Institute.

Daryl Guppy, dyrektor generalny Guppytraders, obserwuje metale przemysłowe w związku z wyborami Trumpa i planami infrastrukturalnymi. W komentarzu dla CNBC, Guppy argumentuje, że "z perspektywy wykresów, srebro jest drogą do lepszego zwrotu."

Według Guppy'ego, "jeśli srebro zdoła przebić się przez 18,75 USD za uncję, może wtedy ruszyć w kierunku dłuższego celu wzrostowego na poziomie 26,00 USD", oferując posiadaczom srebra "potencjalny zysk w wysokości ponad 36 procent od obecnych poziomów. "

Czynnik #2: Deficyt podaży srebra to poważna rzeczywistość na 2017

rokPrzewiduje się, że do końca roku rynek srebra odnotuje fizyczny deficyt w wysokości 52,2 mln uncji, co sprawi, że 2016 rok będzie czwartym z rzędu, w którym metal szlachetny doświadczył fizycznego niedoboru, donosi Thomson Reuters za pośrednictwem Engineering News

.

Podczas gdy ten deficyt nie ma tendencji do natychmiastowego wpływu na ceny srebra w najbliższym czasie, zauważa Engineering News, "wiele lat rocznych deficytów może zacząć wywierać presję na wzrost cen w kolejnych okresach.

"

Analitycy Thomson Reuters prognozują, że ceny srebra w 2016 roku wyniosą średnio 17,15 dolarów za uncję, co oznacza wzrost o 9,4 procent w stosunku do średniej z 2015

roku.

Plany Trumpa dotyczące rozwoju infrastruktury w połączeniu z trwającym deficytem podaży srebra mogą oznaczać, że metal szlachetny ma gdzie iść w górę w 2017 roku. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby uzyskać informacje na temat cen na żywo i naszego pełnego wyboru zapasów jednej z najbardziej popularnych i budzących respekt srebrnych monet na świecie, 1 uncji. Silver American Eagle Coin.

Ogólnie rzecz biorąc, "srebro jest znacznie bardziej zależne od czynników podażowo-popytowych", mówi Maxwell Gold, dyrektor ds. strategii w ETF Securities. "Widzimy konstruktywne podstawy dla srebra idące naprzód zarówno przez ciągłą ekspansję globalnej aktywności przemysłowej, jak i zmniejszoną aktywność kopalni". A jak wynika z prawa popytu, ilość żądanego dobra spada wraz ze wzrostem ceny i odwrotnie.

"Widzimy większy potencjał dla srebra [niż złota] ze względu na jego wysoką korelację z cyklem produkcji przemysłowej, który [będzie] napędzany przez ciągłe ożywienie w globalnej gospodarce" - dodaje Gold. Jego firma papierów wartościowych szacuje ceny srebra handlując między 22 a 24 dolarami za uncję w 2017 roku, co byłoby, co najmniej, 24-procentowym zyskiem dla srebra.

Wybór odpowiedniego rodzaju srebra, we właściwym czasiePytanie

nie brzmi już, czy powinieneś kupić srebro, ale jak kupić srebro i jaki rodzaj kupić. Jeśli plany Trumpa dotyczące modernizacji i rozbudowy lotnisk, autostrad, mostów, portów i dróg wodnych zostaną zrealizowane, srebro może spotkać się ze zwiększonym popytem zarówno ze strony sektora przemysłowego, jak i sektora metali szlachetnych. Prywatni nabywcy srebra mogą mieć trudności z zakupem srebrnych monet i sztabek w cenie

, która będzie

dla

nich wygodna, zwłaszcza jeśli podaż srebra będzie nadal ograniczana.

W końcu, rodzaj srebra, który jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od Twoich osobistych celów finansowych. Czy interesuje Cię szybka, wysokonakładowa dywersyfikacja? Sztabki srebra mogą być dla Ciebie najlepsze. A może bardziej odpowiada Ci rodzaj srebra, który oferuje pewną izolację od szybkich zmian cen na rynku spot? Jeśli tak, to srebrne monety z certyfikatem mogą być dla Ciebie właściwą opcją. Zapoznaj się z opcjami dotyczącymi srebrnych monet i sztabek online i zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby dowiedzieć się więcej i zablokować swoją cenę przez telefon. Przyjaźni i kompetentni Account Executives czekają na Twój telefon i są gotowi do rozmowy o tym, jak srebro może być wykorzystane do zwiększenia dywersyfikacji Twojego portfela, zabezpieczenia przed niezliczonymi ryzykami ekonomicznymi i ograniczenia narażenia Twojej rodziny na potencjalne spadki na rynku.

prognoza ekonomiczna jak kupić srebroSilver American EagleShare this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia
2021-09-02Srebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve
2021-09-01Dowiedz się, jak srebrne monety próbne powstają w mennicy w San Francisco
2021-08-27W przypadku złota, działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela
2021-08-18