Jak najnowszy plan stymulacyjny może wpłynąć na Twoją emeryturę

Świat zmienia się w niespotykany dotąd sposób. Wiedzą Państwo o tym z pierwszej ręki, ponieważ zbliżają się do emerytury lub już się nią cieszą. Śledzą Państwo wiadomości, ustawodawstwo i rynki, aby sprawdzić, jak wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na Państwa portfel emerytalny. Poniżej przedstawiamy najnowsze informacje dotyczące planu stymulacyjnego oraz składek i wypłat emerytalnych.

Pakiet stymulacyjny Prezydenta Bidena o wartości 1,9 bln USD, znany jako Amerykański Plan Ratunkowy, wszedł w życie w marcu 2021 roku. Poniżej przedstawiamy elementy planu, które mogą mieć wpływ na obecnych i przyszłych emerytów.

Pakiet obejmuje 86 miliardów

dolarów na

ratowanie

niewydolnych systemów emerytalnych, jak podaje The Washington Post. Dzięki tym pieniądzom borykające się z problemami wielozakładowe plany emerytalne będą mogły wypłacać pełne emerytury setkom tysięcy emerytów przez kilka następnych dekad.

New York Times donosi, że pomoc ta uratuje około 185 planów emerytalnych finansowanych przez związki zawodowe, które były bliskie upadku. Podczas gdy Demokraci przyklasnęli kwocie 86 miliardów dolarów, Republikanie uznali ją za jałmużnę finansowaną przez podatników.

Czeki stymulacyjneCzęść

Amerykanów otrzymała czeki stymulacyjne o łącznej wartości 410 miliardów dolarów. Czteroosobowa rodzina mogła zakwalifikować się do otrzymania nawet 5,6 tys. dolarów w ramach dopłat stymulacyjnych. Niektórzy ludzie przeznaczyli te pieniądze na wzmocnienie swoich oszczędności emerytalnych.

"Na krótką metę, pieniądze z programu stymulacyjnego odłożone w oszczędnościach lub wykorzystane na spłatę długów nie mogą dać natychmiastowego impulsu gospodarce, ale gospodarstwa domowe, które mają więcej oszczędności i mniej długów, są w lepszej sytuacji, by w przyszłości konsekwentnie wydawać pieniądze" - powiedział Greg McBride, główny analityk finansowy Bankrate, w wywiadzie dla NBC News.

Zamrożenie

limitów

składek usuniętePlan

początkowo zamroził limity składek w planach emerytalnych począwszy od 2031 roku, jak podaje ThinkAdvisor. Zgodnie z pierwotną propozycją, ustawa o amerykańskim planie ratunkowym "zamroziłaby roczne korekty kosztów utrzymania dla ogólnych składek do planów o zdefiniowanej składce oraz dla maksymalnego rocznego świadczenia w ramach planu o zdefiniowanym świadczeniu" - wyjaśnia ThinkAdvisor.

Według Brada Campbella, partnera w Faegre Drinker w Waszyngtonie, zamrożenie limitów byłoby "złą polityką" i uniemożliwiłoby "wielu Amerykanom, w tym wielu właścicielom małych firm, oszczędzanie na emeryturę w sytuacji, gdy inflacja obniża wartość oszczędności".

Jednak Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytalne skutecznie lobbowało na rzecz zniesienia limitu

składek

.

Brian Graff, prezes i dyrektor generalny Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów, grupy lobbystycznej, skrytykował proponowane zamrożenie jako "sztuczkę budżetową

"

.

Ograniczenie wpłat na konta emerytalne "zwiększyłoby wpływy z podatków w krótkim okresie, ponieważ mniejszy dochód zostanie objęty odroczeniem" - wyjaśnia Andrew Biggs, stypendysta w American Enterprise Institute - "ale obniżyłoby wpływy z podatków w przyszłości

".

Ulga

podatkowa dla dzieciPakiet

stymulacyjny zwiększa również ulgę podatkową dla dzieci do $3,600 na dziecko poniżej 6 roku życia i $3,000 na dziecko w wieku od 6 do 17 lat. Jest to wzrost z obecnych $2,000 na dziecko. Jednoroczna zmiana ulgi podatkowej może sprawić, że w Twoim budżecie znajdzie się więcej miejsca na oszczędności emerytalne.

Rozszerzenie ulgi podatkowej na dzieci będzie wymagało około 100 miliardów dolarów dodatkowych wydatków federalnych - zauważa CBS News. Jednak naukowcy z Uniwersytetu Columbia szacują, że przyniesie to społeczeństwu ponad 800 miliardów dolarów korzyści.

Ulga podatkowa

na kredyty studenckiePlan

nie przewiduje umorzenia kredytów studenckich. Jednakże, jak podaje Investopedia, zawiera on zapis, że wszelkie umorzenia kredytów studenckich dokonane pomiędzy 30 grudnia 2020 r. a 1 stycznia 2026 r. będą zwolnione z podatku. Zazwyczaj umorzenie kredytu liczy się jako dochód podlegający opodatkowaniu. Ta ulga podatkowa może uwolnić pieniądze, które można przeznaczyć na ważne wydarzenia życiowe, takie jak zakup domu lub sfinansowanie oszczędności emerytalnych i wpłacenie pieniędzy na złote konto IRA.

Według danych biura kredytowego Experian, zadłużenie z tytułu kredytów studenckich w USA osiągnęło w 2021 r. rekordową wysokość 1,57 bln USD.

Dowiedz się

,

w

jaki sposób metale szlachetne mogą wpłynąć na Twoje plany emerytalne, niezależnie od tego, gdzie jesteś na swojej drodze. Poproś o bezpłatny zestaw informacyjny IRA z metalami szlachetnymi już dziś!

planowanie emerytalne oszczędzanieShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11