Jak powinieneś kupić swoje złoto?

Jako CEO America's Gold Authority®, częścią mojej pracy jest spoglądanie poza nagłówki gazet i słuchanie tego, co nasi klienci mówią o złocie i rynku metali szlachetnych. A jedno z najpopularniejszych pytań, jakie słyszymy, brzmi: "Czy powinienem kupić złoto fizyczne czy papierowe? "

Termin "papierowe złoto" jest czasem używany do opisania kilku produktów, w tym funduszy ETF (exchange-traded funds) oraz złota niealokowanego. Złoto niealokowane, o którym ostatnio było głośno z powodu nowej fali międzynarodowych regulacji, odnosi się do fizycznego złota będącego w posiadaniu banku, ale technicznie będącego własnością osoby fizycznej. Zasadniczo, złoto niealokowane to nic innego, jak złoty "IOU".

Papierowe złoto może wydawać się wygodne, ale oddaje też Twoje "złoto" w czyjeś ręce

.

Podczas gdy papierowe złoto jest stosunkowo nowym sposobem na lokowanie pieniędzy w metal szlachetny, może być również obarczone większym ryzykiem, gdy pozostawiasz przyszłość swojego złota komuś innemu. Na przykład: W przypadku złota niealokowanego, niektóre banki są zobowiązane do przechowywania jedynie ułamka fizycznego złota, które ich klienci "posiadają". Jak stwierdziła 22 czerwca 2021 roku Anna Golubova z Kitco News: "Niealokowane złoto można sprzedać 20 razy 20 osobom". Powszechnie zakłada się, że gdyby wszyscy posiadający niealokowane złoto poszli po swoje metale szlachetne w tym samym czasie, banki musiałyby się natrudzić, by znaleźć wystarczającą ilość złota na pokrycie swoich rachunków.

Złote ETF-y mogą być narażone na takie samo ryzyko jak niealokowane złoto. W przypadku ETF-ów, Twoje aktywa mogą być ponownie powiązane z bankami i amerykańskim systemem finansowym, na który mogą wpływać czynniki rynkowe, takie jak inflacja. Dla wielu osób posiadanie fizycznego złota może pomóc w ochronie ich portfeli przed niektórymi z tych czynników ryzyka rynkowego.

Posiadając fizyczne złoto, bierzesz swoją finansową przyszłość we własne ręce.

Posiadając fizyczne złoto, możesz dosłownie trzymać swój majątek w swoich rękach. Sam decydujesz, czy chcesz je przechowywać w domu, czy w instytucji finansowej, a w obu przypadkach wiesz, że prawdziwe złoto czeka tam na Ciebie. Nawet w przypadku samodzielnego konta IRA, gdzie Twoje złoto jest przechowywane przez depozytariusza, to prawdziwe, fizyczne złoto czeka na Ciebie - nie kawałek papieru.

Fizyczne złoto pozwala Ci na dywersyfikację poza tradycyjnym systemem finansowym i nie wymaga systemu komputerowego, który powie Ci, ile złota posiadasz. Nie niesie ze sobą ryzyka kontrahenta ani stron trzecich. Może być prywatnie przekazywane z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu możesz bezpośrednio przekazać swój majątek dzieciom i wnukom.

Co najważniejsze, złoto ma udowodnioną zdolność do zachowania siły nabywczej, której dolar amerykański nigdy nie dorównał. Fizyczne złoto ma za sobą tysiące lat historii jako magazyn bogactwa, a wielu ekspertów jest przekonanych, że będzie ono nadal używane jako magazyn bogactwa przez kolejne tysiące lat.

Ostatecznie, wybór sprowadza się do tego, co daje Ci największy komfort i bezpieczeństwo - rzeczy, które możesz kontrolować i trzymać we własnych rękach, czy rzeczy, których nie możesz?

Według artykułu w The Wall Street Journal opublikowanego 15 lipca 2021 roku, "Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że inflacja w ostatnim czasie była niekomfortowo powyżej poziomu, do którego dąży bank centralny". Artykuł cytuje Powella jako mówiącego, że obecne poziomy inflacji są "szokiem przechodzącym przez system.... I oczywiście nie czujemy się z tym komfortowo. "

Czy powinieneś ulokować swoje pieniądze w złoto papierowe czy fizyczne? Nasi klienci nieustannie powtarzają nam, że woleliby zaufać sobie - i sprawdzonej w czasie mocy złota - niż systemowi finansowemu, który wydaje się być nieustannie atakowany przez cyberprzestępców i poddawany rosnącej presji czynników rynkowych, takich jak inflacja.

Ponieważ nasz naród nadal drukuje więcej pieniędzy i akumuluje więcej długu federalnego, zachęcam Cię do pamiętania o jednej rzeczy podczas dywersyfikacji za pomocą złota: Jeśli o mnie chodzi, nie ma substytutu dla prawdziwego złota.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu, rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór przedmiotów do wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11