Jak stworzyć finansowe dziedzictwo, które będzie rosło?

Kiedy budujemy, rozbudowujemy i zarządzamy naszymi portfelami finansowymi, często robimy to nie tylko dla własnego dobra. Dla wielu z nas jest to również praca nad budową spuścizny, którą możemy pozostawić naszym bliskim - i na tym nie musi się kończyć. Dzięki odpowiedniemu zestawowi aktywów i dywersyfikacji, możemy również stworzyć finansowe dziedzictwo, które będzie trwać przez pokolenia.

Stworzenie spuścizny finansowej, która zapewni stały potencjał wzrostu, może być ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

27 stycznia 2022 roku CNBC napisało o obecnej wysokiej stopie inflacji, mówiąc: "Powinniśmy sobie przypomnieć, że nie doświadczaliśmy poważnej inflacji od bardzo długiego czasu. Milenialsi nigdy nie byli dorośli w okresie inflacji, więc zjawisko to jest nowe dla całego pokolenia. "

Być może w ciągu naszego życia doświadczyliśmy wielu rzeczy - od stagflacji w latach 70. po Wielką Recesję - których młodsze pokolenia mogą nie doświadczyć. Nie wiadomo też, jakiego rodzaju recesje, krachy czy zawirowania gospodarcze mogą wystąpić w przyszłości. Dlatego właśnie tworzenie spuścizny finansowej jest tak ważne - pozwala nam pomóc w ochronie przyszłości finansowej tych, których kochamy.

Jestem pewien, że wielu z Was, czytających te słowa, jest takich jak ja i dla swoich dzieci lub wnuków zrobiliby praktycznie wszystko. Dzięki starannemu planowaniu i dywersyfikacji możemy pomóc chronić nasz majątek w czasach zawirowań gospodarczych - być może nawet sprawić, że z biegiem lat nasze portfele będą miały potencjał wzrostowy - i być może będziemy mogli przekazać im coś bardzo wyjątkowego.

Dla wielu rodzin nieruchomości są kluczem do spuścizny finansowej.

20 stycznia 2022 r. "The New York Times" doniósł, że "mediana ceny amerykańskiego domu wzrosła o prawie 20 procent w ciągu roku". Brak podaży i rosnący popyt (jak zauważono w artykule: "Stany Zjednoczone od tak dawna nie budują wystarczającej liczby budynków, że potrzeba będzie lat, aby zaspokoić popyt") mogą nadal windować ceny w górę.

Dla tych, którzy już są właścicielami nieruchomości, może to być świetna wiadomość. Podczas gdy wartość budynku może z czasem ulegać powolnej deprecjacji, IRS podaje na swojej stronie internetowej, że ziemia nigdy nie ulega deprecjacji. O ile z oceanu nie wyłoni się nowy kontynent, ziemia jest dobrem ograniczonym, a wraz ze wzrostem populacji rośnie zapotrzebowanie na nieruchomości.

7 stycznia 2021 roku Forbes napisał: "Jedną z możliwości zagospodarowania nadwyżek jest produktywny majątek w postaci nieruchomości. Jest to droga, którą wielu Rockefellerów stworzyło dla siebie, aby pomóc w budowaniu i utrzymaniu pokoleniowego bogactwa. "

Dla tych, którzy chcą zbudować finansowe dziedzictwo, które będzie rosło w miarę przekazywania go z pokolenia na pokolenie, nieruchomości mogą być warte rozważenia

.

Złoto jest kolejnym aktywem o ograniczonej wartości, które może pomóc w budowaniu pokoleniowego bogactwa.

Wielokrotnie w przeszłości pisałem o korzyściach płynących z posiadania złota, jeśli chodzi o bogactwo pokoleniowe - wszystkie te korzyści są aktualne także dziś.

27 stycznia 2022 roku CNN Business skomentowało ostatnie pozytywne wyniki złota, mówiąc: "Akcje w tym roku spadły. Podobnie było z bitcoinem. Ale złoto, dla porównania, ma całkiem solidny początek roku". Artykuł kontynuuje, wskazując na niektóre z tych samych korzyści, o których wspomniałem powyżej:

"Złoto

jest często postrzegane jako dobre zabezpieczenie przed rosnącymi stopami procentowymi i inflacją, ponieważ teoretycznie powinno utrzymać większą część swojej wartości, biorąc pod uwagę, że jest to aktywo namacalne i rzadkie - w przeciwieństwie do walut papierowych i kryptowalut. "

Podobnie jak nieruchomości, złoto jest

dobrem

ograniczonym

.

Na świecie jest go tylko tyle, ile istnieje. Kolejnym podobieństwem między tymi dwoma aktywami jest ich wykorzystanie jako formy bogactwa pokoleniowego. Zarówno złoto, jak i nieruchomości mają długą historię wzrostu, co czyni je popularnymi aktywami do przekazywania bogactwa przyszłym pokoleniom.

Jeśli chodzi o dziedzictwo finansowe, ostatnią rzeczą, jakiej byśmy sobie życzyli, jest jego deprecjacja z upływem czasu. Z historycznego punktu widzenia tak właśnie było w przypadku dolara amerykańskiego, który zachował tylko niewielki ułamek swojej pierwotnej siły nabywczej. Zamiast tego można zdywersyfikować swój portfel o sprawdzone aktywa, które w przeszłości zyskiwały na wartości i mogą stanowić zabezpieczenie przed niepewnością na rynku w przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z tworzenia finansowego dziedzictwa poprzez dodanie fizycznych metali szlachetnych do swojego portfela, należy już dziś skontaktować się ze specjalistą ds. rachunków Rezerwy Pieniężnej USA.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsWiosna to czas nowych początków. Może to dotyczyć również Twoich planów finansowych.
2022-03-03Kiedy osiągamy sukces, osiągamy go razem.
2022-02-2410 rzeczy, które odróżniają U.S. Money Reserve od innych firm z branży metali szlachetnych2022-02-23Amerykanie
kochają złoto. Oto, jak złoto odwzajemnia naszą miłość.
2022-02-17Ciężko pracujemy, aby zdobyć Twoje zaufanie.
2022-02-10Informacje z IRS: Czego można się spodziewać w sezonie składania zeznań podatkowych w 2021 r.2022-02-04