Jaki jest kupujący złoto

W umysłach wielu ludzi istnieje wspólny obraz tego, jak wygląda osoba, która posiada lub kupuje złoto. Często wyobrażają sobie kupującego złoto jako kogoś niezmiernie bogatego - członka wyższej klasy, ubranego jak należy, być może nawet ozdobionego monoklem i kapeluszem.

Kultura popularna wzmacnia to wyobrażenie. Na przykład weźmy pod uwagę złoczyńcę Jamesa Bonda, Aurica Goldfingera, bogatego biznesmena, który miał maniakalną obsesję na punkcie swoich ogromnych zasobów złota. W bardziej łagodny sposób miliony dzieci dorastały, oglądając bogatego bohatera kreskówki Sknerusa McKwacza, który nurkował do skarbca ze złotymi monetami i pływał w nich. Te wyobrażenia nie są całkowicie pozbawione podstaw.

Jest prawda w tym, że ludzie zamożni lubią złoto.

Wielu miliarderów posiada i ceni złoto. Na przykład Ray Dalio nie kryje swojego zamiłowania do żółtego metalu. Pan Dalio ma podobno wartość netto ponad 18 miliardów dolarów i prowadzi jeden z największych na świecie funduszy hedgingowych, Bridgewater Associates. W ostatnim wywiadzie dla CNBC, pan Dalio oświadczył, że "gotówka to śmieci" i ponadto poparł złoto, podkreślając preferencje banków centralnych: "Będą trzymać złoto. Jest to waluta rezerwowa, i to od tysiąca lat. "

Ray Dalio nie jest odosobniony wśród miliarderów o takich poglądach. Bloomberg poinformował, że egipski miliarder Naguib Sawiris w połowie 2018 roku umieścił w złocie połowę swojej ponad pięciomiliardowej wartości netto. Bankier Lord Jacob Rothschild, ze słynnej rodziny Rothschildów, ogłosił w 2016 roku, że jego rodzina przenosi swoją fortunę z dolara amerykańskiego w złoto i inne waluty.

Mógłbym kontynuować, ale miliarderzy posiadający złoto to nie cała historia. Tak zwana elita nie jest jedyną osobą, która chce kupić złoto. Wiele osób, które posiadają złoto nie jest bajecznie zamożnych.

Moje lata pracy w branży metali szlachetnych pokazały mi, że nabywcy złota pochodzą z różnych środowisk.

Nabywcami złota mogą być właściciele małych firm, którzy szukają ochrony swoich zarobków lub ciężko pracujący członkowie rodziny, którzy chcą zostawić coś po sobie swoim dzieciom, a może jedno i drugie. Z doświadczenia wiem, że nie ma tylko jednego typu osoby, która kupuje złoto. Robi to duża liczba Amerykanów.

Dane to potwierdzają. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez magazyn Gold IRA Guide z października 2019 roku wskazują, że 12 procent Amerykanów posiada jakąś formę złota. Jeśli populacja USA wynosi 329 milionów, jak szacuje U.S. Census Bureau 1 stycznia, to ponad 29 milionów Amerykanów posiada złoto. Wydaje się, że atrakcyjność złota rozciąga się daleko i szeroko.

Powody posiadania złota mają pewne wspólne motywy.

Nawet wśród tak dużej liczby osób, mogą istnieć pewne wspólne motywy posiadania złota. Niezależnie od tego, czy ktoś jest miliarderem, czy nie, może postrzegać złoto jako zabezpieczenie przed ryzykiem. Wielu ekspertów twierdziło przez lata, że złoto może być aktywem typu safe-haven, które chroni bogactwo w czasach niepewności.

Niezależnie od tego, czy twoja wartość netto wynosi miliard dolarów, czy nie, możesz dostrzec zasługi w tym pomyśle.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11