Kongres może zakończyć backdoor IRA Conversion - oto co musisz wiedzieć.

W oszczędzaniu na emeryturę nie chodzi tylko o nas samych - chodzi również o stworzenie spuścizny, która może być przekazana naszym bliskim. Na szczęście, wiele różnych dróg i opcji jest dostępnych dla nas podczas budowania naszych portfeli emerytalnych - tak więc, gdy jedna z opcji nie jest już dla nas dostępna, zyskujemy możliwość ponownej oceny naszej strategii i zbadania innych opcji, które nadal mogą pomóc nam w realizacji naszych długoterminowych celów.

Na przykład, Izba Reprezentantów przyjęła ostatnio wersję ustawy prezydenta Bidena "Build Back Better" - obszerny akt prawny, który obejmuje fundusze na pomoc w przypadku pandemii, infrastrukturę, usługi socjalne i inne.

Według artykułu z 30 listopada 2021 roku, opublikowanego przez CNN, "od przyszłego roku, ustawa przygotowana przez Izbę zabraniałaby wszystkim podatnikom przekształcania ich składek po opodatkowaniu, używając tej 'tylnej' metody przekształcenia w Roth IRA".

Ale nawet jeśli nie uda się jej wprowadzić w życie, to nasuwa się ciekawe pytanie: Co by się stało, gdyby jedna z naszych opcji emerytalnych nagle stała się niedostępna i gdzie indziej możemy szukać sposobów na zachowanie, a nawet powiększenie naszego majątku?

Konwersja Roth IRA "tylnymi drzwiami" może zapewnić nieopodatkowany wzrost tym, którzy zazwyczaj nie mogą dokonywać wpłat na konta Roth IRA. Wkrótce może się to zmienić.

Mówiąc ogólnie, Indywidualne Konto Emerytalne Roth (IRA) pozwala na wpłaty po opodatkowaniu, które następnie rosną bez podatku i mogą być wypłacone bez podatku po przejściu na emeryturę bez wymaganej minimalnej dystrybucji (RMD). W przeciwieństwie do tradycyjnego konta IRA, które pozwala na wpłaty przed opodatkowaniem, ale wypłaty są opodatkowane.

Obecnie, tylko osoby, których zmodyfikowany dochód brutto jest niższy niż $144,000 ($214,000 jeśli płacą wspólnie) mogą dokonywać wpłat na Roth IRA. Istnieje jednak "tylna furtka", dzięki której osoby o wysokich dochodach mogą pośrednio wpłacać na konta Roth IRA, wpłacając na tradycyjne IRA, a następnie natychmiast zamieniając tradycyjne IRA na Roth IRA. Podobna metoda konwersji może być użyta, aby umieścić fundusze 401(k) na koncie Roth 401(k).

Jest kilka korzyści z odkładania pieniędzy na Roth IRA. Według artykułu Investopedii z 22 listopada 2021 roku, niektórzy mogą szukać tej opcji, aby "zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów na podatkach przez lata". Investopedia kontynuuje mówiąc, że ponieważ Roth IRA nie mają RMDs, "możesz zostawić swoje pieniądze w Roth tak długo, jak chcesz, co oznacza, że mogą one rosnąć w nieskończoność. "

Jeśli ustawa Build Back Better autorstwa Izby Gmin przejdzie przez Senat i zostanie podpisana, może to usunąć niektóre z opcji odroczenia podatku, jeśli chodzi o budowanie portfela emerytalnego.

Ale nie zapominaj, że niezależnie od tego, czy tak się stanie, czy nie, masz wiele innych opcji IRA, które możesz zbadać.

Masz inne sposoby, aby doświadczyć korzyści płynących z konta IRA.

Jeśli szukasz dodatkowych sposobów, aby doświadczyć korzyści płynących z konta IRA, jedną z opcji, którą możesz chcieć zbadać jest samozarządzające się konto IRA. Ten rodzaj konta IRA pozwala na otrzymanie tych samych korzyści podatkowych, co w przypadku tradycyjnego konta IRA, ale otwiera drzwi możliwości, jeśli chodzi o wybór aktywów i pozwala na bardziej bezpośrednią kontrolę nad mieszanką aktywów.

Na przykład, w przypadku tradycyjnego konta IRA, Twój powiernik zazwyczaj przedstawia Ci ograniczoną liczbę aktywów do wyboru, takich jak akcje, obligacje lub fundusze ETF (exchange traded funds). Natomiast w przypadku samodzielnie zarządzanego konta IRA, możesz włączyć alternatywne aktywa, takie jak nieruchomości, kryptowaluty lub fizyczne metale szlachetne, takie jak złoto i srebro. Ponieważ masz możliwość dywersyfikacji większej liczby aktywów (i większej liczby klas aktywów), ten rodzaj konta IRA może pomóc Ci zmniejszyć ogólne ryzyko i zapewnić dodatkowe możliwości wzrostu.

Popularność samodzielnie zarządzanych kont IRA rośnie. 14 sierpnia 2021 roku, Forbes napisał: "W ciągu mniej niż 50 lat, samokierujące IRA stało się najpopularniejszym sposobem dla oszczędzających na emeryturę na [przenoszenie] ich funduszy emerytalnych do zatwierdzonych przez IRS aktywów alternatywnych ..... Biorąc pod uwagę fakt, że Amerykanie posiadają ponad 35 bilionów dolarów w łącznych funduszach emerytalnych, przyszły potencjał wzrostu branży sam ozarządzających kontami IRA jest znaczący. "Widzieliśmy niektóre z tych wzrostów z pierwszej ręki w U.S. Money Reserve. W ubiegłym roku nasz dział IRA był jednym z najszybciej rozwijających się sektorów naszej organizacji, ponieważ coraz więcej naszych klientów chciało przejąć większą kontrolę nad swoją strategią emerytalną. Jednak sytuacja finansowa każdego z nas jest unikalna i ważne jest, aby poświęcić czas na zrozumienie wszystkich opcji, aby móc podejmować świadome decyzje dotyczące swojego portfela.

Wielu ekspertów wskazuje na dywersyfikację jako kluczowy element zarządzania portfelem.

Możliwe, że wraz z uchwaleniem ustawy Build Back Better, Amerykanie zaczną szukać nowych sposobów na oszczędzanie na emeryturę, jak również nowych sposobów na doświadczenie korzyści płynących z IRA. I to nie jest złe - emerytura jest w końcu długoterminowym celem i być może od czasu do czasu będziemy musieli ponownie przeanalizować nasze strategie, zbadać alternatywne opcje i dokonać korekt w naszych portfelach, gdy nasze unikalne sytuacje ulegną zmianie.

Więcej na: http://zlotowcenie.pl