Metale szlachetne znów pożądane po działaniach Draghi: Towary

Pożądanie inwestorów dla metali szlachetnych pogłębia się po tym, jak obietnica Mario Draghiego o wartości 1,2 biliona dolarów doprowadziła złoto do pięciomiesięcznego maksimum, a srebro na skraj hossy.

Ich zakupy pomogły zwiększyć wartość produktów giełdowych opartych na złocie i srebrze o 8,2 mld dolarów w tym miesiącu, najwięcej od września 2012 roku, pokazują dane zebrane przez Bloomberg. Fundusze hedgingowe i inni spekulanci w kontraktach terminowych i opcjach są najbardziej byczo nastawieni do złota od dwóch lat i stawiali więcej na srebro we wszystkich tygodniach z wyjątkiem dwóch od początku listopada.

W czasie, gdy cena niemal każdego innego towaru spada, srebro i złoto zmierzają ku miesięcznym zyskom. Stymulacje prezesa Europejskiego Banku Centralnego wysłały euro na 11-letni niski poziom w stosunku do dolara, popchnęły rentowność obligacji rządowych w dół i podniosły atrakcyjność alternatyw dla walut, które są przewartościowane."Srebro jest powiązane ze złotem, a one poruszają się z zaufaniem" - powiedział 22 stycznia David Rosenberg, główny ekonomista Gluskin Sheff & Associates z siedzibą w Toronto, która nadzoruje 8 mld C$ (6,4 mld USD). "W

tygodniu zakończonym 20 stycznia, według danych amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission, długa pozycja netto w złocie wzrosła o 27% do 145.732 kontraktów terminowych i opcji

.

Ta sama miara dla srebra osiągnęła najwyższy poziom od lipca.

Zyski cenoweZłoto

spadło o 1 procent do 1.279,40 dolarów za uncję na giełdzie Comex w Nowym Jorku, po tym jak w zeszłym tygodniu osiągnęło najwyższy poziom od sierpnia. Srebro spadło o 1,7 procent do 17,983 dolarów za uncję. Rozliczenie na poziomie 18,496 dolarów sprawiłoby, że metal wzrósłby o 20 procent od najniższego poziomu zamknięcia w listopadzie, spełniając tym samym powszechną definicję rynku byka.

15-procentowy wzrost srebra w tym roku w kontraktach terminowych jest prawie dwa razy większy niż wzrost złota. Mimo to, złoto jest nadal notowane po około 71-krotności ceny srebra, w porównaniu do średniej 58 w ostatniej dekadzie.

Dowody na popyt na rynku fizycznym są również widoczne. Import srebra do Chin wzrósł w grudniu do poziomu najwyższego od lutego, jak pokazały dane celne w zeszłym tygodniu. Mennica amerykańska sprzedała rekordowe 44 miliony uncji monet wykonanych z tego metalu w 2014 roku.

Goldman OutlookGoldman

Sachs Group Inc. twierdzi, że niska inflacja i wyższe stopy procentowe w USA będą ciągnąć w dół ceny złota w dalszej części 2015

roku.

Bank prognozował średnio 1 089 dolarów w przyszłym roku 23 stycznia, z poprzedniego szacunku 1 200 dolarów. Kruszec spadł o 29 procent w poprzednich dwóch latach, a srebro pogrążyło się o 48 procent, gdy poprawiła się amerykańska gospodarka.

Słabnący globalny wzrost gospodarczy zaszkodzi przemysłowemu popytowi na srebro, używane w panelach słonecznych i elektronice, według Jessiki Fung, analityka surowców w BMO Capital Markets w Toronto. Międzynarodowy Fundusz Walutowy w zeszłym tygodniu dokonał najostrzejszego cięcia w swoich prognozach globalnego wzrostu od trzech lat.

"Nawet jeśli prognozujemy niewielki wzrost, nie jest on wystarczająco silny, aby wpłynąć na cenę srebra w tym momencie, ponieważ mamy również wzrost po stronie podaży" - powiedział Fung przez telefon 21 stycznia.

"

Łączne zakłady netto na 18 amerykańskich towarach handlowych spadły o 1,2 procent do 760 124 kontraktów, jak wynika z danych rządowych

.

Zakłady na wyższe ceny West Texas Intermediate spadły o 3,3 proc. do 216.704 kontraktów. Ceny spadły w zeszłym tygodniu o 6,4 procent, co oznacza spadek od zeszłorocznego maksimum w czerwcu do 58 procent.

Zakłady na

kakaoMiara długich pozycji netto na 11 produktach rolnych spadła o 8,6 procent do 415 186 kontra

któw.

Inwestorzy zwiększyli swoje zakłady na rajd kakao przed tym, jak ceny zatrzymały się na najdłuższym spadku od ponad dwóch lat. Pozycja netto wzrosła o 1,3 proc. do 51.769 kontraktów. Długie pozycje spadły o 2,7 procent, podczas gdy krótkie zakłady spadły o 14 procent, co wskazuje, że niektórzy niedźwiedzi spekulanci zablokowali zyski po spadku cen.

Kontrakty na kakao spadły o około 19 procent od czasu osiągnięcia trzyletniego maksimum we wrześniu, po tym jak epidemia Eboli nie przeszkodziła w dostawach z Afryki Zachodniej, która produkuje 70 procent globalnej podaży. W czwartym kwartale spadł przemiał fasoli w Azji, Europie i Ameryce Północnej, sygnalizując słabnący popyt.

"Walter "Bucky" Hellwig, który pomaga w zarządzaniu 17 miliardami dolarów w BB&T Wealth Management w Birmingham w stanie Alabama, powiedział przez telefon 22 stycznia. Ceny "nadal odzwierciedlają premię za Ebolę, lepsze warunki podaży i, być może, spadek popytu na czekoladę. "

Ta historia pojawiła się pierwotnie w BloombergBusiness przez Luzi Ann Javier

.

Zobacz artykuł tutaj.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11