Mohamed El-Erian ostrzega przed dniem rozliczenia

Główny doradca ekonomiczny Allianz Mohamed El-Erian powiedział we wtorek, że światowa gospodarka jest u kresu ery pożyczania wzrostu i zysków z przyszłości w postaci łatwej polityki monetarnej.

"Albo zatwierdzimy ceny aktywów finansowych i wzrost szybciej, albo alternatywnie ześlizgniemy się w globalną recesję z zaburzeniami finansowymi" - powiedział El-Erian w programie "Squawk Box" CNBC. Na wynik położył harmonogram około trzech lat.
"Ścieżka, na której jesteśmy teraz - i na której byliśmy przez jakiś czas - kończy się", powiedział były dyrektor generalny Pimco, zalecając bankom centralnym wycofanie się i pozwolenie gospodarkom na określenie ich własnej przyszłości.

"Nie ma nic przesądzonego o tym, gdzie skończymy. Zmierzamy w kierunku tego 'T-junction' i wciąż możemy obrać właściwą drogę" - powiedział El-Erian.

Rezerwa Federalna zrobiła pierwszy krok, podnosząc w grudniu stopy procentowe w USA po raz pierwszy od ponad dziewięciu lat.

Ale El-Erian powiedział, że Fed czekał zbyt długo, aby rozpocząć wychodzenie z polityki awaryjnej zaprojektowanej w celu pobudzenia gospodarki po kryzysie finansowym z 2008 roku.

"Czekali, czekali i czekali, a ironia polega na tym, że gospodarka się zagoiła, ale nie jest uwolniona" - powiedział.

"Wyobrażenie, że dostaniemy cztery podwyżki w tym roku jest oderwane od rzeczywistości. Myślę, że co najwyżej dwie" - powiedział El-Erian, przewidując "bardzo płytką ścieżkę" wzrostu stóp.

Z innymi bankami centralnymi na świecie, które łagodzą swoją politykę monetarną, El-Erian powiedział, że "jedynym amortyzatorem" jest rynek walutowy.

"Mamy do czynienia ze zmiennością. Lepiej się do niej przyzwyczaić, bo to jest historia 2016 roku" - dodał El-Erian.

Powiedział, że banki centralne są poza amokiem, a wzrost gospodarczy pozostaje powolny. "Mamy mniej, jeśli w ogóle, zapasowych prób. A droga staje się naprawdę wyboista. Nie jestem pewien, czy chcę być w tym samochodzie" - kontynuował. "Więc lepiej zrobić coś z tym teraz. "

Wobec tego tła, doradził inwestorom, aby trzymać 20 do 25 procent w gotówce. "Potrzebujesz opcjonalności tego, co daje ci gotówka. "

El-Erian powtórzył trzy obszary, które postrzega jako unhinged: obligacje śmieciowe, energia i rynki wschodzące. "Istnieją ogromne możliwości, ale musisz być cierpliwy.

"

Część rynków publicznych zaczyna wyglądać atrakcyjnie

.

Ale trzeba być ostrożnym, bo przed nami wiele zmienności i zarażeń" - powiedział.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w CNBC by Matthew J. Belvedere on January 26, 2016. View article here.

CNBCfinancial crisisMohamed El-ErianShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11