Niepewność co do kierunku działania Fed i rynków azjatyckich powoduje wzrost wartości złota

Ceny złota poszybowały w środę rano ponad 3,5-miesięczne maksima, ponieważ inwestorzy zdyskontowali możliwość podwyżki stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną w tym roku, a metal szlachetny skorzystał na chińskich inwestorach uciekających przed spadkami na giełdach w Azji.

Ceny złota wzrosły do 1.174,60 dolarów za uncję trojańską w europejskich godzinach porannych, najwyżej od 29 czerwca.

Inwestorzy czekają na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Departamentu Handlu, które mogą dać dalszy kierunek, kiedy Fed może działać.

"Wydaje się, że Fed nie może zgodzić się co do tego, kiedy stopy powinny wzrosnąć i ta niepewność prowadzi do krótkiego pokrywania i świeżego kupowania w żółtym metalu", powiedział David Govett, szef metali szlachetnych w Marex Spectron.

"

Przedłużające się oczekiwanie na podwyżkę stóp procentowych jest korzystne dla złota, które jest bardziej konkurencyjne w stosunku do aktywów przynoszących dochód, takich jak obligacje skarbowe, gdy stopy pozostają w pobliżu zera

.

Podwyżki stóp procentowych zazwyczaj wzmacniają również dolara, co sprawia, że złoto jest droższe dla wielu osób, ponieważ jest denominowane w dolarze.

Więcej danych ekonomicznych z USA pojawi się w środę, kiedy to Departament Handlu opublikuje dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień, a dane o inflacji w dalszej części tygodnia również prawdopodobnie wpłyną na kierunek rozwoju złota w najbliższym czasie.

Jeśli środowe dane o sprzedaży detalicznej będą słabsze od oczekiwań, doda to dodatkowej zachęty inwestorom, którzy uważają, że Fed pozostanie przy kluczowej stopie procentowej i w konsekwencji spowoduje osłabienie dolara. To mogłoby dodatkowo pobudzić popyt na złoto - ocenia Howie Lee, analityk Phillip Futures Ltd.

Wielu

analityków twierdzi, że złoto straciło już swój status przystani, ponieważ inwestorzy skupiają się na skutkach potencjalnej podwyżki stóp procentowych

w USA.

Carsten Menke, analityk ds. towarów w Julius Baer, powiedział, że jego zdaniem obawy dotyczące Chin pokazują, że metal nadal ma charakter przystani.

Istnieją oznaki odrodzonego zainteresowania zakupem złota ze strony chińskich konsumentów, z których wielu szuka alternatywnych inwestycji po gwałtownym spadku chińskich rynków akcji od lata.

Chow Tai Fook, jeden z największych sprzedawców złota w Chinach, powiedział, że jego sprzedaż produktów ze złota w kraju wzrosła o 22% w ciągu trzech miesięcy zakończonych we wrześniu.

Wszystkie inne metale szlachetne były wyższe w porannym handlu. Srebro wzrosło o 0,8% do poziomu 16,035 dolarów za uncję, platyna wzrosła o 0,32% do 995,70 dolarów za uncję, a pallad był o 0,44% wyższy i wyniósł 688,35 dolarów za uncję.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w The Wall Street Journal autorstwa Katherine Dunn i Bimana Mukherji. Zobacz artykuł tutaj.

Federal Reservegoldplatinumsilverspot priceWall Street JournalShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11