Noworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia finansowego

Wraz z nowym rokiem pojawiają się nowe szanse na rozwój - w tym na wzrost majątku. Ale jeśli chodzi o finanse osobiste, przed przystąpieniem do realizacji nowego planu finansowego na rok 2022 warto przeprowadzić badania lub zasięgnąć dodatkowych wskazówek. Więc najpierw zobaczmy, co eksperci mówią o tegorocznych perspektywach gospodarczych i jak te informacje mogą okazać się przydatne w przeglądzie swoich celów finansowych na rok 2022.

31 grudnia 2021 roku Forbes powiedział, że "w obecnych warunkach gospodarczych ... "rozczarowujący" wzrost gospodarczy wygląda na najbardziej prawdopodobny wynik dla gospodarki 2022 roku." 2 stycznia 2022 roku Bloomberg poinformował, że "wzrost gospodarczy osłabnie", a "zwroty będą umiarkowane." Jednak Bloomberg napisał również coś, z czym całkowicie się zgadzam: "Risks abound - but so do opportunities. "

Jeśli jesteś częstym czytelnikiem Gold News & Views, wiesz, że jestem planistą. I jeśli o mnie chodzi, każda sytuacja może zaowocować wzrostem - jeśli tylko zaplanujesz ją wystarczająco dokładnie.

Nadszedł czas, aby przyjrzeć się swojemu portfelowi i poszukać możliwości zrównoważenia i wzrostu.

Często znajduję spokój ducha wiedząc, że moje portfolio jest dobrze zbalansowane. Dzięki temu nie martwię się o cotygodniowe zmiany na rynkach. Zamiast tego, lubię kilka razy w roku zastanowić się nad moją obecną strukturą aktywów i sprawdzić, gdzie mogę dokonać korekt w celu uzyskania lepszej równowagi lub dodatkowego wzrostu. Początek roku jest jednym z takich momentów.

Nowy rok stanowi doskonałą okazję do ponownego przeanalizowania naszych portfeli i dokonania niezbędnych korekt. Może nam to ułatwić fakt, że wiele finansowych serwisów informacyjnych publikuje podsumowania poprzedniego roku i prognozy na następny, co pozwala nam uzyskać przyzwoity obraz gospodarki i tego, co według różnych analityków może się wydarzyć.

Inną rzeczą, którą często powtarzam, jest to, że każdy portfel jest (i powinien być) unikalny. Twój akceptowalny poziom ryzyka może różnić się od poziomu ryzyka Twojego sąsiada, a Ty możesz znaleźć zupełnie inne aktywa lub możliwości, które lepiej do Ciebie pasują. Ważną rzeczą jest znalezienie mieszanki aktywów, która pasuje do Twojej unikalnej sytuacji i celów.

Jest to również dobry moment na wyznaczenie celów finansowych na nowy rok.

Kolejną rzeczą, którą lubię robić na początku roku, jest wyznaczanie sobie celów finansowych. Nie mam tendencji do wyznaczania sobie celów, które wydają się nieosiągalne - upewniam się również, że moje cele wykraczają poza osiąganie większych zysków lub oszczędzanie większej ilości pieniędzy.

Być może wynika to z faktu, że jestem dyrektorem generalnym, a nawet rodzicem, ale często lubię myśleć długoterminowo. Rzeczy, które robię dzisiaj, nie muszą się od razu opłacać - chcę po prostu wierzyć, że kiedyś przyniosą mi korzyści. Na przykład, Twój cel finansowy na 2022 rok może być tak prosty, jak to, co omówiłem powyżej - poświęć czas na ponowną ocenę swojego zestawu aktywów. Być może Twoim celem jest rozszerzenie działalności na aktywa alternatywne, ale nie jesteś jeszcze pewien, jakie konkretnie. To też jest w porządku! Chodzi o to, aby wyznaczyć tylko kilka realistycznych, osiągalnych celów, które pomogą Ci w dłuższej perspektywie. Pomyśl o nich jak o swoich noworocznych postanowieniach finansowych.

Być może lepiej działać wcześniej niż później. U.S. Money Reserve może w tym pomóc.

Chociaż jestem planistą, jestem też zdecydowanie osobą, która woli podejmować działania wcześniej niż później. Nie lubię czekać z robieniem czegokolwiek do ostatniej chwili - zwłaszcza, gdy wiem, że może minąć trochę czasu, zanim działanie się opłaci.

Jeśli jesteś taki jak ja, być może już rozważasz niektóre z działań, o których tu wspomniałem. Być może już przeanalizowałeś swoje portfolio, wyznaczyłeś cele i zdecydowałeś jak postępować. Jeśli tak jest, to pozostaje tylko jedna rzecz do zrobienia: Podjąć działania.

W sytuacji, gdy eksperci i analitycy zdają się przewidywać powolny rok 2022 - a niektórzy nawet ostrzegają przed możliwą recesją - wielu konsumentów może zwrócić się w stronę historycznych bezpiecznych aktywów, takich jak złoto i srebro. Inni mogą rozglądać się za dodaniem metali szlachetnych do swoich kont emerytalnych w ramach strategii długoterminowej, ponieważ złoto ma za sobą historię wzrostu zarówno w czasach zawirowań gospodarczych, jak i dobrej koniunktury.

Jeśli dodanie metali szlachetnych do Państwa portfela pasuje do Państwa celów na rok 2022, zachęcam do skontaktowania się z U.S. Money Reserve. A jeśli nadal prowadzą Państwo swoje badania, proszę kliknąć na poniższy link - nasz zespół przygotował naszą własną Globalną Prognozę Złota na rok 2022, jak również inne raporty specjalne, które mogą pomóc Państwu odkryć nowe cele finansowe na nowy rok. Cokolwiek zdecydujesz, życzę Ci powodzenia w 2022 roku!

Share this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyA Look Back at 2021: Czego się nauczyliśmy?
2022-01-066 Podstawowe lekcje pieniędzy, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany prawa podatkowego do oglądania w 20222021-12-31Cieszymy
się

nowym rokiem z Rezerwy Pieniężnej USA2021-12-23Czy
inflacja idzie w górę? Tak, i oto dlaczego.
2021-12-22Kongres może zakończyć backdoor IRA Conversion - oto co musisz wiedzieć.
2021-12-16