Potęga ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej

Do kogo zwracasz się w sprawie swojej przyszłości? Wiele osób i organizacji może pomóc Państwu w budowaniu lepszego jutra i dostarczyć informacji, które wzmocnią Państwa finansową przyszłość. Nawet jeśli czujesz się dobrze przygotowany do przetrwania każdej ekonomicznej burzy, nie ma nic złego w ponownej ocenie swojej obecnej sytuacji, aby upewnić się, że Twoje cele są zgodne z tym, gdzie widzisz siebie.

Oto kilka zasobów internetowych, które pomogą Ci stać się i pozostać mądrym finansowo.

Podstawy finansów osobistych i budżetowania

"Największą różnicą między finansowym sukcesem a finansową porażką jest to, jak dobrze zarządzasz swoimi pieniędzmi. To proste: Aby opanować pieniądze, musisz nimi zarządzać" - radzi biznesmen i autor T. Harv Eker.

Zacznij od najprostszych spraw związanych z pieniędzmi. W sieci można znaleźć wiele darmowych kursów, które poszerzą Twoją wiedzę na temat finansów osobistych i budżetowania. Oto dziewięć z nich.

 • Darmowy pięciotygodniowy kurs z Purdue University pomoże Ci efektywniej zarządzać pieniędzmi, ucząc Cię o kredytach, ubezpieczeniach, emeryturach i innych sprawach związanych z finansami osobistymi.
 • Darmowy kurs z Advance Learning daje Ci wskazówki i techniki do lepszego zarządzania swoimi finansami. Ukończenie kursu zajmuje od 6 do 10 godzin.
 • Darmowy kurs Credit.org oferuje wskazówki jak stworzyć budżet domowy.
 • Darmowy jednogodzinny kurs od Coursera uczy, jak stworzyć budżet domowy za pomocą Google Sheets.
 • Darmowy kurs Udemy "Making Sense of Your Personal Finances" pomoże Ci zrozumieć i ustalić cele finansowe, przygotować budżet, oszczędzać pieniądze i zarządzać długiem.
 • Darmowy kurs "Future Rich" firmy Planancial wgłębia się w strategie finansowe i wskazówki za pomocą siedmiominutowych filmów wideo.
 • Darmowy, czterotygodniowy kurs Uniwersytetu Indiana uczy jak zarządzać gotówką i kredytem.
 • Darmowy kurs Open University "Managing My Money" obiecuje praktyczne wskazówki na temat tworzenia budżetu i lepszego panowania nad wydatkami.

Planowanie emeryturyOpcje

darmowej edukacji online na temat planowania emerytury obejmują:

 • Darmowy kurs Uniwersytetu Purdue ma na celu pomóc w planowaniu bezpiecznej emerytury.
 • Darmowy kurs Brigham Young University daje narzędzia do stworzenia świadomego planu emerytalnego.
 • Darmowy kurs Alison.com "Wprowadzenie do ubezpieczeń na życie i oszczędzania na emeryturę" Khan Academy daje dogłębne spojrzenie na rodzaje ubezpieczeń na życie, jak również na tradycyjne indywidualne konta emerytalne (IRA) i Roth IRA.
 • Film SoFi "Saving Money for the Future" stworzony dla serii Coursera poświęconej planowaniu emerytalnemu uczy o znaczeniu wzrostu składanego, czynnikach, które wpływają na wyznaczanie celów, takich jak oszczędzanie na emeryturę, oraz o tym, ile pieniędzy należy oszczędzać dzisiaj, aby osiągnąć przyszłe cele.
 • Sekcja U.S. Money Resource's IRA na stronie www.usmr.com dostarcza wielu zasobów edukacyjnych na temat indywidualnych kont emerytalnych, jednego z najpopularniejszych sposobów odkładania pieniędzy na złote lata.

Building and Diversifying Your PortfolioThe

Internet szczyci się mnóstwem darmowych zasobów o tym, jak budować i dywersyfikować swoje portfolio, jak również. Oto kilka z nich:

 • Darmowy 1,5-godzinny kurs z Udemy uczy podstaw na temat rynku akcji.
 • Inny darmowy, 1,5-godzinny wykład wideo od Dr. Jake Xia z Massachusetts Institute of Technology. Naucza on o zarządzaniu portfelem, konstrukcji portfela, teorii portfela i portfelach opartych na parytecie ryzyka.
 • U.S. Money Resource's Free Gold Information Kit dostarcza wielu zasobów na temat tego, jak budować i dywersyfikować swoje portfolio z wykorzystaniem mocy metali szlachetnych.

"Inwestycja w wiedzę płaci najlepsze odsetki", powiedział Benjamin Franklin. Zainwestuj w siebie już dziś. Sprawdź jeden z tych darmowych zasobów edukacji finansowej online i zobacz, czego możesz się nauczyć.

dywersyfikacja portfel finansowy bezpieczeństwo finansoweShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React

.2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
instrumentów do zrównoważonego portfela2021-08-18Wypełniłeś
maksymalnie swoje składki emerytalne 401(k)

.

Co teraz?
2021-08-13Tutor lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11