Przygotowanie do kosztów jutra

Nie ma chyba większego błogosławieństwa na ziemi niż nowe dziecko. Zapytajcie rodziców z całego świata, a powiedzą wam, jak bardzo kochają swojego syna lub córkę i jak ważne są dla nich ich dzieci.

To właśnie z powodu tej miłości rodzice wkładają niezwykły wysiłek w wychowanie swoich dzieci. Rodzicielstwo jest niesamowitą podróżą, której ostatecznym celem jest poprowadzenie swoich dzieci do ludzi, którzy będą odporni, odnoszący sukcesy i niezależni dorośli.

Zostanie nowym rodzicem zmienia priorytety perspektywy życiowej. Zmienia zobowiązania dotyczące czasu i pieniędzy.

Według NerdWallet, koszt wychowania nowego dziecka może wynosić od 21 tys. do 52 tys. dolarów w pierwszym roku.

W miarę upływu lat i pojawiania się coraz większych potrzeb, koszty te będą tylko rosły. Jedzenie, ubrania, opieka zdrowotna, rozrywka i wszelkiego rodzaju wydatki, których na początku nie brałeś pod uwagę, będą miały wpływ na twoje nawyki żywieniowe. Co gorsza, inflacja nieustannie sprawia, że świat staje się coraz droższy.

Rodzice mogą sobie pozwolić na takie wydatki, ponieważ rozumieją, że ponoszenie tych kosztów przyczynia się do większego powołania, jakim jest zapewnienie sobie przyszłości. To poczucie obowiązku sprawia, że poświęcają wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się, co będzie im potrzebne w przyszłości.

Wielu rodziców chce pomóc swoim synom i córkom pójść na studia lub pomóc im przygotować się do ponoszenia kosztów własnego życia. Niestety, wraz z upływem czasu staje się to coraz trudniejsze.

W ciągu ostatnich 10 lat koszt edukacji w college'u wzrósł o 25 procent.

Według raportu CNBC, w roku szkolnym 2008-2009 średni koszt edukacji w prywatnej instytucji wyniósł 38 720 dolarów, a edukacji w instytucji publicznej 16 460 dolarów. Jeszcze w zeszłym roku te roczne koszty wzrosły odpowiednio do 48.510 dolarów i 21.370 dolarów.

To daje do myślenia nowym i oczekującym rodzicom. Podczas gdy ich bardziej bezpośrednie myśli są prawdopodobnie skupić się na ich dziecka obecnych obaw, prawdopodobnie również mają swoje oczy na cele na dłuższą metę. Wielu rodziców prawdopodobnie myśli o tym, co mogą zrobić, aby odłożyć fundusze na rozwój dla swoich dzieci.

Jeśli nowy rodzic kupił złoto w 2001 r., zobaczyłby, jak rośnie ono z około 285 USD za uncję do ponad 1500 USD za uncję, zanim jego dziecko rozpoczęło studia jesienią ubiegłego roku.

Nowi rodzice (lub dziadkowie) często szukają czegoś, czym mogliby obdarować swoje dzieci, gdy te staną się dorosłe - czy to na edukację, czy na zakup domu lub samochodu, czy też po prostu na opłacenie wydatków życiowych w ogóle. Myśląc o tych rzeczach, zawsze staraj się mieć umysł otwarty na możliwości, które mogą pomóc Twoim dzieciom w przyszłości - takie jak złoto.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Potęga
ciągłego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11