Refleksje z okazji Dnia Weterana

Rozważając miniony Dzień Weterana, myślę o pokoleniu, które walczyło w II wojnie światowej. Ich odwaga i męstwo w tych rozpaczliwych czasach jest inspirująca do dziś. Nie bez powodu ten okres czasu jest wciąż przedmiotem wielu dyskusji, a jego historie są wciąż przedstawiane w nowych dziełach sztuki, takich jak książki i filmy. Wszyscy ci, którzy walczyli w tym czasie mają niesamowite historie, które warto usłyszeć. Jedna historia w szczególności przykuła moją uwagę.

W wieku 112 lat najstarszym weteranem Ameryki, który kiedykolwiek żył był Richard Arvin Overton.

Był w 1887 Batalionie Lotnictwa Inżynieryjnego dla Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych (oddział armii, który poprzedził współczesne Siły Powietrzne). W latach 1940-1945 służył na południowym Pacyfiku, między innymi na Guam i Iwo Jimie. Odszedł ze stopniem Technician Fifth Grade. Po wojnie wrócił do rodzinnego Teksasu, osiedlając się w Austin, gdzie pozostał do końca życia. Stał się podstawą lokalnej społeczności, a z biegiem lat - ikoną. Był obiektem prezydenckich pochwał i dokumentem przedstawionym przez National Geographic. Odszedł w wieku 112 lat w grudniu ubiegłego roku.

Richard nie jest jedynym weteranem II wojny światowej, który żyje niezwykle długo. Na początku tego roku przeczytałem historię Harolda Nelsona, który w wieku 104 lat wciąż jest silny. Pan Nelson służył w czasie wojny w Trzeciej Piechocie pod dowództwem generała Pattona. Od czasu wojny poświęcił wiele swojego czasu i pasji swojemu hobby, jakim jest wędkarstwo. Do dziś łowi ryby i włożył wiele myśli i pomysłowości w swój sprzęt wędkarski.

Takich historii z tamtego pokolenia jest mnóstwo. Duch walki, który pozwolił żołnierzom przetrwać wojnę, towarzyszył im także w życiu. Ale zmagania, z którymi musieli się zmierzyć, zaczęły się jeszcze przed wybuchem wojny. Weterani ci dorastali w czasie najbardziej wyniszczającego kryzysu gospodarczego w historii, Wielkiego Kryzysu. Postawy dotyczące przygotowania, które wykształcili w tym czasie, mogły bardzo pomóc im w wojnie.

Zachowanie swoich zasobów jest niezbędną umiejętnością w przygotowaniu się na każdą katastrofę, zwłaszcza finansową.

Przygotowanie i ochrona były kluczowymi umiejętnościami potrzebnymi do przetrwania codziennych zmagań w czasie kryzysu. Ponieważ zasoby były ograniczone i nie było pewności, kiedy pojawią się nowe pieniądze, a nawet żywność, ludzie musieli robić rzeczy na ostatnią chwilę. Słoik z masłem orzechowym nie był pusty, dopóki nie doszedł do takiego stanu, że nie można było nawet powiedzieć, że kiedyś zawierał masło orzechowe. Niedobór przyniósł innowacje w przepisach. Żadna zapasowa reszta nie była odkładana na róg stołu, a potem o niej zapominano. Wszystko zostało maksymalnie wykorzystane, a ludzie znaleźli sposób na planowanie na wypadek, gdyby sytuacja się pogorszyła.

Po Wielkim Kryzysie wielu ludzi, którzy go przeżyli, zachowało to samo nastawienie do gotowości. Pomysłowość Harolda Nelsona w modyfikowaniu sprzętu wędkarskiego jest być może przedłużeniem tego nastawienia, aby jak najlepiej wykorzystać wszystko. Nie jestem jednak pewien, czy ludzie dzisiaj mają takie samo podejście.

Postawa weteranów wobec gotowości jest potrzebna ludziom dzisiaj.

Nastawienie ludzi do oszczędzania nie jest dziś takie samo jak w czasie Wielkiego Kryzysu. Pod pewnymi względami ma to sens; gromadzenie grosza nie wpływa na możliwość zdobycia posiłku w ciągu najbliższego tygodnia. Myślę jednak, że wielu ludzi może być niedostatecznie przygotowanych na wypadek, gdyby kryzys ich dotknął. Postawa przygotowania do katastrofy dałaby wielu ludziom siłę, by ją przetrwać.

Nie uważam, że przygotowanie do wyzwań w życiu jest z natury negatywne. Wręcz przeciwnie - bycie przygotowanym na najgorsze wymaga pozytywnego nastawienia. Gdy ty przygotowywający dla problem tak jak ekonomiczny downtown, ty bierzesz odpowiedzialność twój przyszłość.

Dajesz sobie pewność co do tego, co przyniesie przyszłość.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11