Rosyjska gorączka złota rekompensuje miliardy stracone w wyniku kryzysu walutowego

Oto dlaczego gubernator Elwira Nabiullina nie spieszy się ze wznowieniem zakupów walut po ośmiomiesięcznej przerwie: największy kwartalny skok złota od 1986 r. nie tylko wymazał straty, jakie Bank Rosji poniósł, organizując akcję ratunkową dla rubla ponad rok temu.

Podczas gdy 9-procentowy rajd rubla w tym roku podniósł perspektywę, że bank centralny ponownie zacznie kupować walutę, decydenci zamiast tego wykorzystali 13 miesięcy zakupów złota, aby po raz pierwszy od stycznia 2015 r. podnieść rezerwy powyżej 380 mld dolarów. Bank centralny poczeka, aż rubel zyska więcej niż 12 procent do 60 wobec dolara, zanim wkroczy z powrotem na rynek walutowy, według ankiety ekonomistów Bloomberga.

NBanki

centralne

,

w tym Rosja, dodały do swoich rezerw złota z "odnowionym wigorem" w drugiej połowie 2015 roku, przyspieszając zakupy, ponieważ dywersyfikacja rezerw zagranicznych pozostała głównym priorytetem, według Światowej Rady Złota. Nabiullina skorzystał z 16-procentowego skoku cen kruszcu w pierwszych trzech miesiącach roku, aby zbliżyć się do celu Banku Rosji, jakim jest 500 miliardów dolarów w jego zapasach.

W

2014

roku

bank centralny

spalił jedną piątą swoich rezerw, aby podtrzymać rubla.

Łączna wartość zapasów wzrosła o ponad 7 procent od końca lipca, kiedy to bank centralny odwołał swoje wysiłki w celu uzupełnienia rezerw. Od końca lipca, kiedy bank centralny odwołał swoje wysiłki w celu uzupełnienia rezerw, pozwolił na nadrobienie zaległości w zakupie złota, dodając ponad 12% do swojej kolekcji kruszcu w tym okresie.

To oznacza odwrócenie losu Nabiullinej, która źle postawiła na złoto i euro, co przyniosło jej stratę 200 milionów dolarów po około 10 miliardach dolarów w zakupach walut od maja do lipca. Bankowi centralnemu sprzyja również słabnący popyt na obcą walutę ze strony kredytodawców na aukcjach umów odkupu.

Złoto, które w zeszłym miesiącu weszło w okres hossy, stanowiło 15 procent rezerw na dzień 1 marca, zyskując 10,5 miliarda dolarów w przeliczeniu na dolary w stosunku do roku poprzedniego. Bank Rosji nie zamierza przeznaczyć żadnego udziału w rezerwach na metal szlachetny, jak powiedziała Nabiullina.

Wzrost cen złota w tym roku nastąpił po tym, jak zawirowania na rynkach i obawy o wzrost gospodarczy opóźniły plany Rezerwy Federalnej USA dotyczące dalszych podwyżek kosztów pożyczek. Wyższe stopy procentowe zmniejszają atrakcyjność złota jako alternatywnej inwestycji, ponieważ nie oferuje ono zysków ani dywidend.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w serwisie Reuters by Andrey Biryukov on April 3, 2016. View article here.

Bank RosjiBloomberggoldreservesShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes
to
Gold, Act-Don
't React.

2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Potęga
ciągłego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11