Spojrzenie wstecz na rok 2021: Czego się nauczyliśmy?

Jak traktujesz początek nowego roku? Dla mnie jest to okazja, aby zastanowić się nad minionymi 12 miesiącami i spróbować nauczyć się czegoś nowego. Spojrzenie w przeszłość może często pomóc nam lepiej przygotować siebie - i nasze portfele - na przyszłość. Nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, co wydarzy się w przyszłości, ale możemy lepiej zrozumieć naszą obecną sytuację finansową i być może znaleźć możliwości rozwoju.

Na przykład, w 2021 roku gospodarka amerykańska odnotowała silne - a czasem nierównomierne - ożywienie, ale kosztem ogromnych wydatków rządowych, wzrostu zadłużenia i rosnącej inflacji. Tymczasem złoto utrzymywało się w przedziale 1700 - 1900 USD za uncję przez większą część 2021 r. i może być przygotowane na silny rok 2022, zwłaszcza że kończy się program stymulacyjny Rezerwy Federalnej. Należy wyciągnąć z tego wnioski, więc chcę poświęcić ten tydzień Gold News & Views na przeanalizowanie tych wniosków w perspektywie 2022

r.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą lekcją, jakiej nauczyliśmy się w 2021 r., jest to, że dywersyfikacja pozostaje kluczem do zrównoważonego portfela

.

Częściowo z powodu ogromnej ilości rządowych bodźców i Rezerwy Federalnej utrzymującej stopy procentowe na historycznie niskim poziomie, gospodarka odnotowała wzrost w 2021 roku. Według artykułu Bloomberga z 17 grudnia 2021 r., "gospodarka amerykańska jest na dobrej drodze do mocnego zakończenia 2021 r. i solidnego rozpoczęcia 2022 r.". Jednakże, artykuł zauważa również kilka wyzwań stojących przed gospodarką, w tym "wysoką inflację, wyzwania kadrowe, utrzymujące się [obawy o zdrowie] i utrzymujące się ograniczenia podaży. "

Tymczasem złoto radziło sobie całkiem dobrze w 2021

roku

.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Światową Radę Złota 27 grudnia 2021 roku, złoto rozpoczęło i zakończyło rok z cenami powyżej 1800 dolarów za uncję, czyli o kilkaset dolarów wyższymi niż trzy lata temu. Według Dominica Schneidera, szefa działu surowców i rynku forex w regionie Azji, Australii i Oceanii (APAC) w UBS Wealth Management w Hong Kongu, "złoto trzymało się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę wszystkie prowzrostowe zmiany i normalizację polityki monetarnej. "

Nieruchomości i inne alternatywne aktywa, takie jak kryptowaluty, również odnotowały zyski w 2021

roku.

Wniosek z tego jest taki, że dywersyfikacja nie musi oznaczać zmniejszenia ogólnego potencjału wzrostu. Możesz być w stanie doświadczyć wzrostu, jednocześnie nadal zmniejszając swoją ogólną ekspozycję na ryzyko.

Kolejną lekcją, którą wyciągnęliśmy w 2021 roku jest to, że inflacja nie będzie przejściowa.

"Przejściowy" to termin, który był wielokrotnie używany przez urzędników Rezerwy Federalnej do opisania obecnego stanu podwyższonej inflacji. Oznacza to, że ceny szybko wzrosły, a teraz nie ma pewności, kiedy ta "gorąca" inflacja się ochłodzi.

29 grudnia 2021 r. CNBC podało, że w ostatnich dwóch miesiącach 2021 r. przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell "wycofał się ze stanowiska, że [inflacja] ma charakter 'przejściowy'. "

Według Liz Young, szefowej strategii inwestycyjnej w firmie SoFi zajmującej się finansami online, "mamy teraz ten dziwny problem wysokiej inflacji i rynku pracy, który utknął w martwym punkcie..... Dotarliśmy do końca roku i myślę, że rzeczywistość uderzyła w tym sensie, że gdy rynek akcji był na tej uciekającej łezce, rzeczywistość jest taka, że są pewne pęknięcia w ekonomicznym chodniku."

CNBC kontynuuje, stwierdzając, że wysokie ceny będą utrzymywać się co najmniej przez pierwszą połowę 2022

r.

Wiedząc, że złoto było historycznie używane jako zabezpieczenie przed inflacją, lekcja może być taka, że dywersyfikacja okaże się jeszcze potężniejszym narzędziem

w 2022 r.

Po trzecie, dowiedzieliśmy się, że popularność złota nigdzie się nie wybiera

w 2022 r.

Biorąc pod uwagę wyniki złota w 2021 r. i wiadomości o utrzymującej się wysokiej inflacji w 2022 r., złoto może nadal odnotowywać silny popyt w nadchodzącym roku. W wywiadzie dla Yahoo Finance opublikowanym 31 grudnia 2021 roku, State Street Global Advisors Head of Gold Strategy George Milling-Stanley powiedział: "Myślę, że zobaczymy lepsze wyniki niż w 2021 roku.... [Konsumenci] nadal wierzą, że złoto oferuje im pewną ochronę przed nieoczekiwanymi wydarzeniami, niezależnie od tego, czy są to wydarzenia makroekonomiczne czy geopolityczne. Wciąż jest wiele możliwości, by niespodziewane zdarzenia mogły się pojawić. "

Patrząc w przyszłość, ważne jest, byśmy spojrzeli w przeszłość i odkryli dostępne tam lekcje. Wydarzenia z 2021 roku ponownie podkreślają znaczenie dywersyfikacji, pokazują nam, że być może będziemy musieli przygotować siebie i nasze portfele na utrzymującą się wysoką inflację, a także po raz kolejny pokazują, że fizyczne złoto prawdopodobnie nadal będzie cieszyło się popytem, pomimo naszego coraz bardziej cyfrowego świata.

Ale lekcje są tylko tak dobre, jak to, co z nimi zrobimy. Teraz więc musimy zadać sobie pytanie: Jeśli to są lekcje, które możemy wynieść z 2021 roku, to jak wykorzystamy je w 2022

roku? Share this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNoworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia finansowego2022-01-136
Podstawowe lekcje o pieniądzach, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany w prawie podatkowym, które należy obserwować w 2022 roku2021-12-31Happy
New Year from U.S. Money Reserve2021-12-23Is
Inflation Going Up? Tak, i oto dlaczego.
2021-12-22Kongres może zakończyć backdoor IRA Conversion - oto co musisz wiedzieć.
2021-12-16