Trzy powody, aby trzymać złoto w 2016 r....

W związku z tym, że "handel strachem" nadal popycha inwestorów w kierunku złota, po sieci zaczęła krążyć interesująca infografika, która podaje trzy powody, dla których warto w tym roku posiadać w swoim portfelu trochę żółtego metalu.

Inwestorzy od początku roku wykazują ponowne zainteresowanie złotem, ponieważ szukają bezpiecznego aktywa wśród zawirowań na rynkach akcji i ropy naftowej, a także obaw dotyczących gospodarek rynków wschodzących, w szczególności Chin.

I Visual Capitalist nie jest inny. We wtorek firma, która skupia się na tworzeniu ekskluzywnych inforgrafik, aby pokazać możliwości biznesowe i trendy inwestycyjne, wydała swój najnowszy wizualny skupiony całkowicie na żółtym metalu.

Jak widać na infografice, pierwszym powodem, dla którego warto trzymać złoto jest "pozostanie na kursie".

"Często wspomina się, że 'kupując i trzymając' akcje przez dobre i złe czasy jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie zwrotów," pokazał wizualny

.

Infografika dodała, że zwroty na złocie od czasów sprzed kryzysu finansowego są ponad dwukrotnie wyższe niż zwroty z akcji w tym samym okresie. "Jest to prawdą nawet przy spadku cen złota o około 40% od końca 2011 roku" - dodano.

Innym powodem, dla którego warto trzymać złoto, jest to, że akcje mają tendencję do ponoszenia "katastrofalnych strat" w ostatnich latach dwutygodniowego prezydenta, co ma miejsce w 2016 roku, kiedy Barrack Obama chce zakończyć swoją prezydenturę.

Wreszcie, kolejny powód do trzymania złota jest związany z jego relacją do cen ropy. Zgodnie z infografiką, stosunek złota do ropy ma tendencję do bycia wysokim w czasach zawirowań finansowych. "Obecnie stosunek ten wynosi 37, czyli jest najwyższy w historii" - czytamy w infografice.

W badaniu zauważono również, że oczekuje się, że produkcja górników złota osiągnęła szczyt i zacznie spadać w tym roku. "Jednak to zmniejszające się wydobycie nie jest jeszcze widoczne w cenie złota", powiedział, sugerując, że fundamentalnie ceny powinny wzrosnąć.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Kitco przez Sarah Benali 28 stycznia 2016 roku. View article here.

fear tradegoldKitcoShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11