W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci doświadczyły tak wiele świata, jak tylko mogą (bezpiecznie!) - i dlatego zachęcamy je do próbowania nowych rzeczy. Niezależnie od tego, czy próbują nowego jedzenia, nowego hobby, czy nowych zajęć pozalekcyjnych, wspieramy je, jak tylko możemy. Jeśli zdecydują, że nowa potrawa, hobby czy inne zajęcie nie jest dla nich, wiemy, że przynajmniej wyniosą coś z tego doświadczenia. I nigdy nie chcemy, aby przegapili to, co może stać się źródłem radości na całe życie.

To samo powinno dotyczyć naszych portfeli. Tradycyjnie, sugeruje się mieszankę 60/40 akcji i obligacji/aktywa o oprocentowaniu zmiennym. Ale choć mieszanka 60/40 jest obecna od dziesięcioleci, jej czas w centrum uwagi może się skończyć. Jak napisał Mark P. Cussen 12 sierpnia 2020 r. dla Investopedii, "Niektórzy eksperci twierdzą obecnie, że dobrze zdywersyfikowany portfel musi obejmować więcej klas aktywów niż tylko akcje i obligacje..... Eksperci ci uważają, że w celu osiągnięcia trwałego, długoterminowego wzrostu należy przyjąć znacznie szersze podejście. "

W

Forbes, Kate Stalter napisała 13 marca 2021 r.: "Niska rentowność i niskie oczekiwane zwroty oznaczają, że obligacje nie przyczynią się do ogólnych wyników, ani nie będą odgrywać swojej tradycyjnej roli w łagodzeniu ryzyka akcji. [W styczniowym webinarium, firma inwestycyjna BlackRock ostrzegła, że portfel 60/40 prawdopodobnie wygeneruje niższy zwrot niż w ciągu ostatniej dekady. "

Jeśli nasze dzieci nigdy nie wyjdą w świat i nie doświadczą nowych rzeczy, ich rozwój może stać

w miejscu

.

To, co znane, nie zawsze jest najlepsze. I tak jak zachęcamy nasze dzieci do bezpiecznego poszerzania horyzontów i maksymalizowania doświadczeń życiowych, możemy również potrzebować od czasu do czasu przesunąć nasze portfele poza znane ramy - w tym przypadku, tradycyjną mieszankę 60/40 - aby wystawić je na większe i bardziej zróżnicowane połączenie aktywów, które może pomóc obniżyć ogólne ryzyko i zwiększyć potencjał wzrostu.
Można spróbować czegoś nowego bez podejmowania dużego ryzyka.

Jak napisał Artem Milinchuk w swoim artykule dla Forbes z 28 kwietnia 2021 roku, "Wiele osób jest zmęczonych podnoszącą włosy zmiennością rynku". Dywersyfikacja pozwala na zbudowanie portfela z wykorzystaniem klas aktywów, które niekoniecznie reagują w ten sam sposób na ten sam zestaw czynników rynkowych, co akcje i obligacje. Wielu ekspertów i zasobów może pomóc w podjęciu decyzji, które aktywa są dla nas odpowiednie, ale jak stwierdza U.S. Securities Exchange Commission w swoim przewodniku dla początkujących po alokacji aktywów, dywersyfikacji i rebalansowaniu, "proces określania, jaki zestaw aktywów należy posiadać w portfelu jest bardzo indywidualny. "

Niezależnie od tego, czy mamy wysoką czy niską tolerancję na ryzyko, możemy znaleźć alternatywne klasy aktywów do wyboru

.

Nieruchomości, na przykład, są popularnym sposobem zwiększania i przekazywania pokoleniowego bogactwa. Jeśli mieszkasz w bardziej wiejskiej okolicy, możesz rozważyć ziemię uprawną jako alternatywny składnik aktywów. Nawet sztuka ne może być brana pod uwagę. Chodzi o to, aby zbadać nowe i interesujące opcje przed podjęciem decyzji, które aktywa są odpowiednie dla Twojego portfela.

Próbowanie czegoś nowego może również oznaczać próbowanie czegoś starego.

Podczas gdy z pewnością istnieją nowe i błyszczące aktywa alternatywne, takie jak kryptowaluty, z których możesz wybierać, istnieją również aktywa, których nie brałeś pod uwagę, a które istnieją dosłownie od dziesięcioleci, a nawet stuleci. Platyna i pallad, na przykład, wykonały duży ruch w ciągu ostatnich kilku lat i wykazują oznaki obiecującej przyszłości.

Złoto, oczywiście, pozostaje metalem szlachetnym z wyboru dla wielu osób. Łatwo jest zrozumieć dlaczego: Od dosłownie tysięcy lat ludzkość wysoko ceni złoto jako dobro osobiste, a złoto ma długą historię jako aktywo stanowiące bezpieczną przystań i przechowujące bogactwo. Być może właśnie dlatego wciąż do niego wracamy, gdy stajemy w obliczu niepewnej przyszłości i dlatego złoto jest tak często określane jako kolejna doskonała forma pokoleniowego bogactwa.

Ale wszystkie metale szlachetne, podobnie jak wiele innych alternatywnych aktywów, mogą być przekazywane z rodzica lub dziadka na dziecko lub wnuka. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, jeśli chodzi o pokoleniowe bogactwo lub budowanie portfela. Dlatego właśnie dywersyfikacja jest tak ważna i dlatego tak pomocne może być odkrywanie nowych i różnych aktywów.

Jeśli chodzi o dywersyfikację, jedną z rzeczy, których nie chcesz robić, jest czekanie.

Wiem, że wiele z tych rzeczy może wydawać się przytłaczające, ale to my odpowiadamy za zapewnienie sobie i naszym bliskim jak największego komfortu na emeryturze. Nikt inny nie zrobi tego za nas, a im dłużej będziemy zwlekać, tym więcej możliwości możemy stracić. Wiem, że im więcej moje dzieci mogą doświadczyć teraz, tym więcej czasu będą miały na naukę i rozwój na podstawie tych doświadczeń. A jeśli znajdą coś, co pokochają, chcę, aby miały jak najwięcej lat na cieszenie się tym.

Dokładnie to samo odnosi się do naszych portfeli. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dywersyfikacja jest bardzo indywidualna. Oznacza to, że to Ty musisz zadbać o to, aby Twój portfel był zdywersyfikowany z odpowiednim zestawem aktywów, dostosowanym do Twojej unikalnej sytuacji. A im szybciej dokonasz dywersyfikacji, tym więcej czasu dasz swojemu portfelowi na skorzystanie z tych wyborów.

Świat jest pełen możliwości, które tylko czekają, aby zwiększyć nasz potencjał wzrostu - ale to my musimy zrobić pierwszy krok.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Wybór przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia
ustawicznego
dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11Jak
ustawić się na sukces2021-08-05