Wiedzieć, co się ma

Wiedza o tym, ile masz pieniędzy, może wydawać się dość prosta. Otwórz portfel, spójrz na swoje konta bankowe i dodaj to wszystko, prawda? Jednak, gdy zaczniesz patrzeć na aktywa poza tym, sprawy mogą stać się dość mroczne. Wiele osób ma często niezwykle cenne rzeczy, jak również złożone aktywa finansowe, i nie zna ich wartości.

Na przykład, niedawno dolar kontynentalny z 1776 roku, wykuty z cyny u zarania naszego kraju, został sprzedany na pchlim targu w Europie za 50 eurocentów (około 56 centów w dolarach amerykańskich).

Po ocenie przez ekspertów numizmatycznych okazało się, że moneta jest warta 97 500 dolarów.

Jak przekazano Coin World, oryginalny właściciel monety, który ją sprzedał, miał ją w "pudełku po ciastkach pełnym monet i medali na sprzedaż". Kupujący grzebał w pudełku, a moneta wpadła im w oko. Kiedy zapytał sprzedawcę, ile kosztuje moneta, ten zaoferował ją za niewielką kwotę, wyraźnie nieświadomy, że przedmiot ten może mieć cenę bliską 100 000 dolarów.

Ludzie mogą potrząsnąć głową na błąd sprzedawcy z pchlego targu i pomyśleć: "Nie popełniłbym tego samego błędu!". Niektórzy mogliby również spojrzeć na ten sam scenariusz i nie odnieść się do niego: "Nie sprzedaję antyków na pchlim targu - co to ma wspólnego ze mną?". Jednak stwierdzam, że ta historia ma podobieństwa do finansowych okoliczności wielu osób. Wiele osób często nie rozumie wszystkiego, co posiada.

Prawdziwa kwota tego, co posiadasz, może być ukryta za mgłą finansowego żargonu.

To zamieszanie rozciąga się na fundusze emerytalne. Mimo że 401(k) jest podobno jedną z najpopularniejszych form kont emerytalnych, to w badaniu przeprowadzonym zaledwie kilka lat temu okazało się, że jest niezrozumiałe dla większości Amerykanów; mniej niż połowa Amerykanów potrafiła wyjaśnić, jak działa 401(k).

Być może od tego czasu sytuacja uległa poprawie. Po uchwaleniu ustawy SECURE, Noel Abkemeier, przewodniczący Lifetime Income Risk Joint Committee (grupa zajmująca się "rozwiązywaniem problemów i ryzyka związanego z nieadekwatnym gwarantowanym dochodem przez całe życie wśród emerytów") ma optymistyczne odczucia. Wyjaśnił, że część nowego prawa "pomaga ludziom lepiej zrozumieć, ile pieniędzy mają w swoich 401(k). "

Na powierzchni, to stwierdzenie wskazuje na pozytywny nowy trend

.

Jednak to stwierdzenie sugeruje, że w obecnym stanie rzeczy wiele osób nie rozumie, ile pieniędzy ma w swoich 401(k)s.

Ten brak zrozumienia jest pod powierzchnią, gdzie prawdziwe orzechy i śruby i przekładnie finansów są w pracy. Dlatego tak ważne jest, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy związane z własnymi pieniędzmi, aby poświęcić czas na prawdziwe zrozumienie tego, co posiadamy. Nie chcesz przecież za wiele lat trzymać czegoś, co może być warte 100 000 dolarów i sprzedać to za 50 centów.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
edukacji ustawicznej dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11