Zapoczątkuj te 5 tradycji świątecznych, aby zapewnić swojej rodzinie lepszą przyszłość finansową

Rok 2020 był rokiem zmian. Zmieniliśmy sposób pracy, życia towarzyskiego, robienia zakupów i podróżowania. Bardziej niż kiedykolwiek ten rok nauczył nas, że wszystko może się zdarzyć i musimy być na to przygotowani. W tym roku zabierz swoją rodzinę na nowy rodzaj świątecznej tradycji - takiej, która pomoże Wam wszystkim przygotować się na rok 2021 i kolejne lata.

Wskocz do naszych sań i poznaj pięć świątecznych tradycji, które mogą zapewnić Twojej rodzinie lepszą przyszłość finansową.

1. Ustalenie budżetu na prezenty.

Aby zachęcić do rozsądnego wydawania pieniędzy, ustal maksymalną kwotę, jaką możesz przeznaczyć na prezenty świąteczne. Bankrate.com sugeruje, by ograniczyć wydatki na prezenty do 100 dolarów dla współmałżonka, 75-100 dolarów dla rodzica, 50 dolarów lub więcej dla rodzeństwa i 75 dolarów dla dziecka.

"Jeśli w tym roku chcesz uniknąć noworocznego kaca z długami, najlepszą strategią jest przygotowanie i trzymanie się świątecznego budżetu. Staranne planowanie jest kluczem do cieszenia się świątecznymi uciechami bez budzenia się w styczniu z zimnym, szarym i pełnym długów porankiem" - radzi Money Crashers.

Potrzebujesz wyjątkowych i budżetowych pomysłów na prezent? Srebrna moneta bulionowa Iwo Jima o wadze 1 uncji oraz srebrna moneta Amerykański Orzeł o wadze 1 uncji mieszczą się w powyższych budżetach prezentowych!

2. Podaruj prezenty o długiej żywotności.

Zamiast kupować prezenty świąteczne, które można łatwo wyrzucić i zapomnieć, wybierz takie, które będą miały trwałą wartość. Może to być oprawione w ramkę zdjęcie rodziny dla babci, solidna torba dla brata żądnego przygód lub twarde wydanie ulubionej powieści siostry. Może to być nawet sztabka złota lub srebrna moneta, które nigdy nie tracą swojego blasku, nie wychodzą z mody ani się nie tłuką.

"Najbardziej cenione prezenty prawie nigdy nie są najnowszymi, najbardziej krzykliwymi rzeczami, jakie można dostać. Częściej są to użyteczne klejnoty, które stają się nieodzowną częścią życia obdarowanej osoby" - zauważa "The New York Times".

3. Wspominaj, ciesz się teraźniejszością i patrz w przyszłość.

Okres świąteczny pozwala nam rozmyślać o radosnych wspomnieniach, cieszyć się teraźniejszością i spoglądać w nowy rok oraz w przyszłość, gdy popijamy gorącą czekoladę przy przytulnym ogniu lub siedzimy przy stole.

W tym okresie Ty i Twoja rodzina możecie podzielić się wieloma wspomnieniami i życzeniami. Z finansowego punktu widzenia może to oznaczać dokładne przeanalizowanie swoich przeszłych i obecnych zachowań w zakresie oszczędzania i wydawania pieniędzy oraz zastanowienie się nad tym, co dalej (np. nad sposobami wzmocnienia portfela emerytalnego). Taka kontemplacja może doprowadzić do zmniejszenia wydatków, zwiększenia oszczędności i powiększenia oszczędności.

4. Skup się na wiedzy finansowej.

Kształcenie siebie i członków swojej rodziny w zakresie wiedzy finansowej to prezent, który nie przestaje dawać. Pogłębianie wiedzy o finansach osobistych może prowadzić do lepszych nawyków związanych z budżetowaniem, pożyczaniem, wydawaniem pieniędzy i oszczędzaniem na emeryturę.

"Wiedza finansowa ma kluczowe znaczenie, ponieważ wyposaża nas w wiedzę i umiejętności potrzebne do efektywnego zarządzania pieniędzmi. Jest to jedna z rzeczy, która będzie miała wpływ na niemal każdy aspekt Twojego życia, jednak wiele osób nie posiada wiedzy, którą powinno posiadać, a nawet ci, którzy ją posiadają, często nie dzielą się nią ze swoimi dziećmi" - twierdzi Cardan Capital Partners.

Aby poszerzyć swoją wiedzę o sektorze złota, zamów bezpłatny zestaw informacji o złocie od U.S. Money Reserve. Zawiera on wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu metali szlachetnych.

5. Co roku dokonuj przeglądu celów finansowych.

Okres tuż przed Nowym Rokiem to doskonały czas, by przeanalizować cele finansowe rodziny na nadchodzący rok. Czy chcesz odłożyć więcej pieniędzy na fundusz szkolny dla swoich dzieci? Czy chcesz zwiększyć część pieniędzy przeznaczoną na emeryturę? Czy portfel wymaga ponownego zbilansowania?

Taka kontrola finansowa może obejmować korzystne pod względem podatkowym posunięcia, takie jak wpłaty na cele charytatywne na koniec roku, maksymalne wpłaty na konta emerytalne lub przeniesienie lub przetransferowanie części środków na samodzielne konto IRA w celu zakupu metali szlachetnych.

Gotowi zrobić pierwszy krok w kierunku lepszej przyszłości finansowej dla swojej rodziny? Zadzwoń do U.S. Money Reserve, aby kupić złote i srebrne prezenty oraz zamówić bezpłatny zestaw informacji o złocie już teraz!

prezenty w postaci monet bezpieczeństwo finansoweShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11