Złote kontrakty futures osiągają najlepsze wyniki od 3 miesięcy

Kontrakty terminowe na złoto w poniedziałek zarejestrowały najwyższą wartość od trzech miesięcy, ponieważ spadek cen ropy naftowej i amerykańskiego rynku akcji podkreślił ciągły popyt na aktywa postrzegane jako przystań w obliczu obaw o globalną gospodarkę.

Kwietniowe złoto GCJ6, -0,08% zyskało 11,60 dolarów, czyli 1%, osiągając cenę 1.128 dolarów za uncję. Rozliczenie było najwyższe od 2 listopada. Ceny metalu szlachetnego zyskały już 5,3% w styczniu.

"Siła złota opiera się na ucieczce do bezpieczeństwa ze strony światowych banków centralnych drukujących pieniądze" - powiedział MarketWatch Michael Armbruster, dyrektor i współzałożyciel w Altavest.

"Polityka ujemnych stóp procentowych Japonii i oczekiwania na dalszą deprecjację waluty Chin sugerują wyścig do dewaluacji papierowych walut na całym świecie" - powiedział.

"

Złoto jest naturalną bezpieczną przystanią dla każdego, kto ma ekspozycję na słabą walutę.

"

I "poza natychmiastową siłą rynku złota, możemy również być świadkami ważnego długoterminowego dna w złocie" - powiedział Armbruster

. "Amerykańskie

akcje DJIA, -1,19% spadły w poniedziałek, gdy ceny ropy CLH6, -3,76% spadły, a dane o produkcji w USA pokazały oznaki skurczenia się w czwartym miesiącu

z rzędu

.

Indeks ISM wzrósł do 48,2% w styczniu, powyżej konsensusu, ale nadal był poniżej odczytu 50%, który wskazuje na ekspansję gospodarczą.

Jim Wyckoff, starszy analityk rynku u brokera metali Kitco Metals, napisał w poniedziałkowej nocie badawczej, że apetyt na kupno, oprócz słabości na rynku akcji i popytu na bezpieczne aktywa, napędzały tzw. czynniki techniczne.

"Z technicznego punktu widzenia, ceny kontraktów terminowych na złoto w kwietniu znajdują się w chwiejnym, sześciotygodniowym trendzie wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym, a ostatnia akcja cenowa sugeruje, że rynkowe dno jest w miejscu. Kolejnym celem byków jest zamknięcie się powyżej solidnego technicznego oporu na poziomie 1.150,00 USD" - powiedział.

Srebro, siostrzany metal złota, również przyciągnęło oferentów bezpieczeństwa, a marcowy kontrakt SIH6, -0,13% zyskał 10 centów, czyli 0,7%, kończąc na poziomie 14,343 USD za uncję.

Adrian Ash, szef działu badań w BullionVault, zwrócił jednak uwagę na to, że dotychczasowe zyski złota w tym roku zaczęły się od "bardzo niskiej podstawy

"

.

"Sentyment Money Managerów do złota był tak zły, jak to tylko możliwe przed Nowym Rokiem" - powiedział, zauważając, że poniedziałkowy wzrost sprowadza ceny do poziomu zbliżonego do najniższych wartości z lata ubiegłego roku

.

"Krytyczną rzeczą jest to, co dzieje się z innymi aktywami, ponieważ to napływy od money managerów liczą się najbardziej dla złota" - powiedział Ash.

"

Ekonomiści ankietowani przez MarketWatch przewidują, że bezrobocie pozostanie na tym samym poziomie 5%, a liczba miejsc pracy w styczniu wyniesie 180 000

.

W przypadku innych metali na Comex, miedź wysokiej jakości HGH6, -0,24% straciła 1,2 centa, lub 0,6%, do 2,056 USD za funt, kwietniowa platyna PLJ6, -1,37% oddała 4,20 USD, lub 0,5%, do 870,10 USD za uncję, podczas gdy marcowy pallad PAH6, -1,59% podniósł się o 3,85 USD, lub 0,8%, do poziomu 502,35 USD za uncję.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w MarketWatch przez Myra P. Saefong i Mark DeCambre 1 lutego 2016 roku. View article here.

goldgold futurespricesafe havenShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11