Złoto osiąga 3,5-miesięczne maksimum; Bullish Momentum Building; Srebrne Byki również ożywają

Ceny złota są wyższe i osiągnęły 3,5-miesięczny szczyt na początku czwartkowego handlu w USA. Do listy czynników sprzyjających wzrostowi cen złota i srebra w ostatnim czasie należy dodać spadający indeks dolara amerykańskiego. Ceny srebra również osiągnęły w czwartek 3,5-miesięczny szczyt. Bezpieczne przystanie i techniczne zakupy nadal wspierają żółty metal w obliczu niestabilnych światowych rynków akcji, które obecnie mają tendencję spadkową. Złoto na giełdzie Comex w kwietniu wzrosło o 8,30 USD i kosztuje 1 149,60 USD za uncję. Marcowe srebro Comex wzrosło o 0,096 USD do 14,83 USD za uncję.

Światowe rynki akcji były w czwartek mieszane lub wyższe, wspierane przez odbicie cen wielu surowców, na czele z ropą naftową. Ceny ropy naftowej wykazały solidne zyski w środę, ale ceny kontraktów terminowych na Nymexie były słabsze i w czwartek spadły nieco poniżej 32 dolarów za baryłkę. Gwałtownie niższy indeks dolara amerykańskiego w ciągu ostatnich kilku dni pomógł podnieść rynki surowców. Słaby raport o produkcji w USA w środę spowodował spadek indeksu dolara, a w czwartek pojawiła się presja na sprzedaż greenbacka. Większość surowców na rynku światowym jest wyceniana w dolarach amerykańskich. Spadek wartości dolara powoduje, że towary te są tańsze w zakupie za walutę nieamerykańską. Indeksy giełdowe w USA były wskazywane na umiarkowanie niższe otwarcia w czwartek rano.

W innych wiadomościach z nocy, Europejski Bank Centralny obniżył w czwartek swoje prognozy wzrostu dla strefy euro. EBC powołał się na spowolnienie wzrostu w Chinach i na innych rynkach wschodzących jako czynnik wpływający na wzrost gospodarczy w strefie euro. EBC prognozował roczny wzrost gospodarczy na poziomie 1,7% w tym roku, po wzroście o 1,6% w 2015 roku. Wcześniej EBC prognozował wzrost gospodarczy w 2016 roku na poziomie 1,8%.

Prezes EBC Mario Draghi w czwartek po raz kolejny ostrzegł świat przed ujawnieniem się deflacyjnej presji cenowej. Draghi powiedział, że EBC będzie podtrzymywał swoją walkę z deflacją.

Bank Anglii na czwartkowym posiedzeniu polityki pieniężnej pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie, co było oczekiwane przez rynek.

Rynek czeka w piątek rano na raport o zatrudnieniu w USA za styczeń. Oczekuje się, że kluczowa liczba non-farms payroll wzrośnie o 185 tys. po silnym wzroście o 292 tys. w grudniu.

Dane ekonomiczne z USA, które mają zostać opublikowane w czwartek, obejmują cotygodniowy raport o braku zatrudnienia, raport Challengera o redukcji zatrudnienia, wstępne dane o produktywności i kosztach, miesięczną sprzedaż w sieciach sklepów oraz dostawy i zapasy producentów.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Kitco by Jim Wyckoff on February 4, 2016. View article here.

bullishgold pricesKitcoU.S. dollarShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11