Złoto zyskuje na znaczeniu

Pogląd, że metale szlachetne są niezbędne do dywersyfikacji zdrowego portfela, jest popularny wśród doświadczonych profesjonalistów z sektora finansowego. Przyjrzenie się ich rozumowaniu może dać nam cenne spostrzeżenia na temat nowoczesnego portfela.

Instytucje finansowe, takie jak UBS i Citigroup, zarekomendowały ostatnio złoto.

We wrześniu tego roku Kelvin Tay, regionalny dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management, powiedział w programie Squawk Box stacji CNBC: "W przypadku niepewności związanej z wyborami w USA i pandemią COVID-19, złoto jest bardzo, bardzo dobrym zabezpieczeniem". Taka analiza ma sens, biorąc pod uwagę wieloletnią reputację złota.

Analityk Citigroup, Aakash Doshi, również ostatnio wypowiadał się na korzyść złota. Zauważył on, że wybory to "tylko jeden z powodów, dla których spodziewamy się, że ceny złota pobiją kolejne rekordy przed końcem roku". Złoto jest często uważane za aktywo "bezpiecznej przystani" w czasach rosnącej niepewności politycznej.

Jednak niepokój związany z wyborami nie jest jedynym powodem, dla którego wiele osób zwraca uwagę na złoto. Inni posiadacze portfeli poszukują metali szlachetnych w różnych celach.

Menedżerowie finansowi również starają się dodać złoto do swoich portfeli.

Jak donosi Forbes, Leon Cooperman, prezes Omega Advisors, powiedział niedawno: "Tydzień temu po raz pierwszy w życiu kupiłem złoto. Rozumiem argumenty przemawiające za złotem. Jesteśmy na drodze do sytuacji, w której mamy do czynienia z republiką bananową. Nikt nie przejmuje się tworzonym długiem". Jego wzmianka o długu odnosi się najprawdopodobniej do deficytu federalnego w wysokości 3,1 biliona dolarów w 2020 roku. Złoto od dawna jest postrzegane jako zabezpieczenie przed ryzykiem związanym z rosnącym długiem publicznym.

Michael Kelly, szef globalnego działu multi-asset w PineBridge Investments, jest bardziej zaniepokojony niskimi stopami procentowymi, mówiąc The Wall Street Journal: "To jest krystalicznie czyste: represja finansowa nadchodzi nawet do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a ujemne stopy realne będą tak daleko, jak tylko oko sięgnie".

Markets Insider przedstawił niedawno argumenty przemawiające za posiadaniem złota.

W niedawnym artykule Markets Insider stwierdzono, że główne powody zakupu fizycznego złota to jego status jako zabezpieczenia przed inflacją, jako przeciwwagi dla akcji oraz jako bezpiecznej przystani w czasach niepewności. Artykuł opisuje również ten metal jako "praktycznie niezniszczalny".

Weź pod

uwagę te obawy i spostrzeżenia podczas planowania swojego własnego portfela

.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11