4 powody, dla których warto podarować złoto i srebro w tym sezonie świątecznym

W czasie świąt nie ma nic lepszego niż podarowanie prezentu, o którym wiesz, że jest naprawdę doceniony przez odbiorcę. Idealny prezent jest przemyślany, znaczący i sprawia radość zarówno obdarowywanemu, jak i obdarowującemu. Można nawet powiedzieć, że idealny prezent zbliża do siebie dwoje ludzi. W te święta podaruj coś, co nie straci ważności, nie wyjdzie z mody, ani się nie zepsuje. Podaruj prezent, który przetrwa próbę czasu: kup złote i srebrne monety. Oto cztery zatwierdzone przez Mikołaja powody, dla których warto je podarować!

#1: Złote i srebrne monety są wyjątkowym prezent

emZłotych

i srebrnych monet nie znajdziesz w pobliskim domu towarowym czy sklepie wielkopowierzchniowym. Jeśli ważne jest dla Ciebie podarowanie prezentu, który jest niezapomniany i wyjątkowy, nie szukaj dalej niż złoto i srebro. Choć świat metali szlachetnych może być niektórym obcy, jest on niezaprzeczalnie pociągający. Prawdziwie wyjątkowy prezent, taki jak złota lub srebrna moneta, może otworzyć umysł odbiorcy na zupełnie nowy świat aktywów chroniących bogactwo, a Tobie dać możliwość nauczenia go czegoś nowego.

 

Złota moneta Pearl Harbor jest dostępna tylko poprzez U.S. Money Reserve. Ta limitowana, złota moneta bulionowa jest unikalną, 24-karatową monetą, która oddaje hołd jednemu z najbardziej płodnych momentów w historii świata - atakowi na Pearl Harbor. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna emitowana przez rząd złota moneta upamiętniająca 75. rocznicę ataku na Pearl Harbor. Dostępne są ograniczone ilości.

#2: Złote i srebrne monety nigdy nie wychodzą z modySrebrne

i złote monety są powszechnie akceptowanymi formami waluty od tysięcy lat. Pierwsze złote monety zostały wybite około 550 roku p.n.e. za panowania króla Lidii Krezusa, a srebro po raz pierwszy zostało użyte jako waluta w 700 roku p.n.e., zauważa The Silver Institute. Podarowując złoto lub srebro, dajesz prezent, który nie ma daty ważności. Możesz pomóc swoim bliskim stać się częścią tradycji sięgającej wielu tysiącleci wstecz i tradycji, która pozostaje aktualna nawet dzisiaj. Co więcej, możesz liczyć na to, że Twój prezent dosłownie przetrwa próbę czasu. Właściwości chemiczne złota i srebra czynią je doskonałymi magazynami bogactwa, ponieważ oba metale nie niszczą się z upływem czasu.

Srebrna moneta Amerykański Orzeł jest jedną z najlepiej sprzedających się srebrnych monet na świecie i jest szlachetnym przypomnieniem wolności finansowej przyznanej każdemu obywatelowi Stanów Zjednoczonych. Moneta przedstawia nowoczesną interpretację "Walking Liberty", wzoru używanego na półdolarówkach w latach 1916-1947. Wzór ten został opisany przez Mennicę Amerykańską jako "postać Liberty w pełnym rozkroku, otulona fałdami flagi, z wyciągniętą prawą ręką i gałązkami wawrzynu i dębu w lewej," symbolizując zarówno cywilną jak i wojskową chwałę.

#3: Potencjał wydajności Twojego prezentu może wzrosnąćJest to

jeden z najważniejszych powodów, dla których warto kupować złote i srebrne monety jako prezenty. Z finansowego punktu widzenia, złote i srebrne monety mają potencjał, aby pomóc Twoim bliskim powiększyć ich istniejącą pulę bogactwa i przetrwać w przypadku kryzysu finansowego. Złoto i srebro to sprawdzone w czasie metale szlachetne, które mogą służyć jako aktywa o rosnącej wartości dla osób, które najbardziej kochasz.

Zrozumienie, w jaki sposób moneta może zwiększyć swój potencjał zysku, zależy w dużej mierze od rodzaju monety, którą zdecydujesz się podarować, ponieważ niektóre rodzaje monet są wyceniane inaczej niż inne.

Na przykład, cena monety bulionowej zależy zarówno od wagi metalu, z którego jest wykonana, jak i od aktualnej ceny spot złota lub srebra (cena spot, czyli aktualna cena rynkowa, po której złoto lub srebro jest sprzedawane w celu natychmiastowej zapłaty i dostawy). Ten rodzaj monet zachowuje się bardziej jak towar i reaguje odpowiednio na zmiany podaży i popytu.

Certyfikowane złote lub srebrne monety, z drugiej strony, są oceniane i klasyfikowane w oparciu o ich rzadkość i stan zachowania. Cena monety bulionowej jest w dużej mierze powiązana z ceną spot złota lub srebra, podczas gdy cena certyfikowanej monety jest również powiązana z drugą barierą bezpieczeństwa, określaną przez stan zachowania monety.

Analitycy ETF Securities przewidują, że w 2017 r. ceny srebra będą oscylować w granicach od 22 do 24 dolarów za uncję, a Thomson Reuters prognozuje, że w 2017 r. ceny złota wyniosą średnio 1420 dolarów za uncję.

 

Wydana w 2006 r. złota moneta American Buffalo o wadze 1

uncji była naszym celem.

Złota moneta American Buffalo była pierwszą 24-karatową złotą monetą w historii naszego kraju i czerpie inspirację z jednego z najsłynniejszych wzorów, jakie kiedykolwiek zostały wybite przez Mennicę Amerykańską. Wykonana jest z 99,99% czystego złota i pozostaje poszukiwaną monetą dla Amerykanów na całym świecie. Nie jest możliwy wyższy poziom czystości złotej monety.

#4: Złoto i srebro bardziej zapadają w pamięć niż gotówka czy karty pod

arunkoweZłoto

i srebro mają w sobie trwałość, której zwykłe pieniądze i plastikowe karty podarunkowe po prostu nie mają. Pieniądze są często postrzegane jako coś, co należy wydać. Złoto i srebro należy oszczędzać. Podarunek w postaci złotych lub srebrnych monet pozwala młodej osobie zapoznać się z ideą oszczędzania i poczuciem trwałego bogactwa, w przeciwieństwie do liczb przepływających przez jej konto czekowe. Złote i srebrne monety mają swoją wagę, pewną prezencję i niezaprzeczalny blask.

Co więcej, karta podarunkowa lub stos gotówki mogą z czasem stać się bezużyteczne. Sprzedawca może odmówić przyjęcia karty podarunkowej jako zapłaty lub całkowicie zamknąć swoje podwoje, a bank centralny może zdewaluować walutę, po prostu drukując więcej pieniędzy. Złote i srebrne monety są trwałe.

Srebrny Amerykański Orzeł, wybity w 99,9% z czystego srebra, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet na świecie. Każda z tych monet jest oceniana, zapieczętowana dźwiękowo w etui "First Strike" i certyfikowana przez Professional Coin Grading Service. To może być wybrana moneta dla bliskiej osoby, która już docenia metale szlachetne i dywersyfikację portfela. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby uzyskać informacje o cenach na żywo, wyborze zapasów i zakupie.

Wskazówki jak podarować właściwą srebrną lub złotą monetęKtórą

srebrną lub złotą monetę powinieneś podarować w tym sezonie świątecznym? Odpowiedź zależy od Twojego budżetu i osoby obdarowywanej.

  • Zastanów się nad budżetem na prezent. Ile chciałbyś wydać i ile monet chciałbyś kupić? Odpowiedź na te dwa pytania pomoże Ci zdecydować o rodzaju monety (certyfikowana lub bullion), metalu szlachetnym (złoto lub srebro) oraz wadze monety, którą kupisz. Zarówno monety bulionowe jak i certyfikowane są dostępne w gramaturach od 1/10 uncji do 1 uncji. W zależności od wybranego metalu szlachetnego, możesz być w stanie zakupić większą ilość monet, jeśli zdecydujesz się na niższą wagę.
  • Weź pod uwagę wiek i zainteresowania odbiorcy. Jakie jest doświadczenie odbiorcy z metalami szlachetnymi lub monetami? Przeciętna osoba może nie docenić różnicy między monetą bulionową a monetą z certyfikatem. Monety bulionowe są wspaniałą bramą do świata metali szlachetnych i mogą stanowić równie piękny prezent, jak monety z certyfikatem, ale przy niższych kosztach dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli obdarowujesz doświadczonego posiadacza metali szlachetnych, moneta z certyfikatem może mieć więcej sensu.

Przeczytaj więcej na: http://monetybulionowe.eu