Bank centralny którego kraju posiada najwięcej złota?

Filmy i programy telewizyjne o odkryciach złota, napadach na złoto, a nawet o złotej broni Jamesa Bonda zachwycają widzów na całym świecie.

Złoto fascynuje nie tylko nas, ale również tych, którzy je posiadają. Wiele narodów ceni sobie ten szlachetny metal i posiada jego duże rezerwy. To samo zainteresowanie przenosi się na codziennych nabywców tu, w Stanach Zjednoczonych, dzięki zdolności złota do wspierania stabilności portfela poprzez dywersyfikację, zabezpieczania się przed napompowanym dolarem i zarządzania ryzykiem.

Który kraj ma obecnie najwięcej złota w swoich rezerwach? A kto z Twoich sąsiadów kupuje złoto? Wyniki mogą Cię zaskoczyć!

Stany Zjednoczone

wiodą

prym na świecieStany Zjednoczone

zajmują wysokie miejsce na świecie dzięki swojej potężnej gospodarce. Jest to pozycja wzmocniona przez narodowe rezerwy złota, jak pokazuje poniższa tabela rezerw złota w poszczególnych krajach:

RangaKrajZasoby złota (w tonach)
1Stany Zjednoczone8,133.5
2Niemcy3,373.6
3Włochy2,451.8
4Francja2,436.0
5Rosja1,880.5
6Chiny1,842.6
7Szwajcaria1,040.0
8Japonia765.2
9Niderlandy612.5
10Turcja591.0

Jak bardzo dominujące są Stany Zjednoczone w rezerwach złota?

W rzeczywistości "około 20 procent całego wydobytego złota znajduje się w posiadaniu banków centralnych

i

rządów, z czego największe oficjalne zasoby posiada Skarb Państwa Stanów Zjednoczonych" - donosi MarketWatch

.

Holandia jest niespodziankąDość

łatwo zrozumieć, dlaczego większość z wymienionych powyżej krajów znajduje się w tym samym miejscu. Ze względu na ich względną wielkość i globalną pozycję, ma to sens.

I wtedy pojawia się Holandia.

Kraj ten jest mniej więcej wielkości Maryland, a jednak znajduje się na liście państw o największych rezerwach złota.

Dzieje się tak częściowo z powodu priorytetu, jaki Holandia przykłada do repatriacji swoich rezerw złota - sprowadzania części złota do kraju ze skarbców, z których korzysta w innych państwach.

Z kolei Wenezuela, w obliczu głęboko zakorzenionych problemów gospodarczych, kontynuuje wyprzedaż swoich rezerw złota. Kraj ten nie pojawia się na liście 20 największych rezerw złota.

Który z Twoich sąsiadów posiada najwięcej złota?

Ankieta dotycząca własności złota i srebra wśród ogółu populacji USA daje nam lepsze wyobrażenie o posiadaniu metali szlachetnych na naszym podwórku.

Spośród respondentów badania, nieco ponad dziewięć procent posiada zarówno złoto, jak i srebro. Liczba ta wzrasta jednak do ponad 12 procent, gdy wyodrębni się respondentów w wieku od 45 do 54 lat.

Mężczyźni w średnim wieku odpowiedzieli na to pytanie najbardziej twierdząco. Spośród nich ponad 14 procent posiada zarówno złoto, jak i srebro.

Co może kryć się za tą różnicą między płciami? Według badania, "mężczyźni w średnim wieku są zazwyczaj ustabilizowani zawodowo i dysponują dochodem, który pozwala im na zakup alternatywnych aktywów, takich jak złoto czy srebro. Co więcej, ta grupa demograficzna jest prawdopodobnie najbardziej skłonna do dywersyfikacji portfela w ramach przygotowań do emerytury. "

Niestety, wyniki badania mogą być traf

ne.

"Tylko 62 procent kobiet posiada plan zabezpieczenia się przed utratą oszczędności, w porównaniu do 76 procent mężczyzn" - czytamy w najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Nationwide Advisory Solutions.

Kobiety mają również tendencję do stawiania czoła pewnym wyjątkowym wyzwaniom związanym z przejściem na emeryturę, takim jak niższe zarobki i większa liczba przerw w karierze zawodowej spowodowanych opieką nad dziećmi, a także wyższe koszty opieki zdrowotnej po przejściu na emeryturę.

Kto posiada najwięcej srebra?

Wiemy już o posiadaniu złota. Ale co z posiadaniem srebra?

Spośród wszystkich ankietowanych, 5,6 procent respondentów stwierdziło, że posiada srebro, ale nie złoto (w porównaniu do około 3 procent, którzy powiedzieli, że posiadają złoto, ale nie srebro).

Liczba ta wzrasta do prawie 8 procent, gdy uwzględnimy kobiety w wieku od 35 do 44 lat. Jest to największa grupa demograficzna w kategorii "tylko srebro".

W przypadku mężczyzn, mniej niż 2% w przedziale wiekowym od 35 do 44 lat posiada wyłącznie srebro.

Unearth a Gold Mine of InformationAby

dowiedzieć się więcej o światowej podaży złota i o tym, ile go jeszcze pozostało, pobierz darmowy raport specjalny U.S. Money Reserve "How Much Gold Is in the World". "

central banksGold in the worldgold ownersShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16