Inwestor: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby po raz pierwszy zainwestować w złoto

Inwestor: Zapowiedź kanclerza o wyższej opłacie skarbowej dla właścicieli drugich domów - wraz z burzliwymi wydarzeniami na świecie - mogła sprawić, że po raz pierwszy zacząłeś myśleć o inwestowaniu w złoto.

Jeśli nie jesteś do końca przekonany do tego metalu szlachetnego, mamy nadzieję, że te 10 najważniejszych rzeczy pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję.

złoto

1

Złoto prawdopodobnie nie powinno stanowić więcej niż 10-15% Twojego portfela inwestycyjnego.

2

Złoto jest zwolnione z podatku VAT.

3

Złoto powinno być traktowane raczej jako inwestycja średnio- i długoterminowa. Jeśli myślisz o inwestowaniu w ten metal szlachetny tylko na krótką metę, może on nie być dla Ciebie odpowiedni.

4

Złoto może być wykorzystane jako część Twojej Samoinwestowanej Emerytury Osobistej - zobacz nasz ostatni artykuł na temat tykającej emerytalnej bomby zegarowej Johna.

5

Fizyczne złoto jest uniwersalną, skończoną walutą i jest w posiadaniu większości banków centralnych. Rosyjskie banki ostatnio kupują więcej złota.

6

Ceny monet i sztabek kruszcu są determinowane niemal wyłącznie przez metal szlachetny.

7

Możesz bezpiecznie przechowywać złoto - nie musisz trzymać go fizycznie. Gold Investments może bezpiecznie przechowywać złoto, na przykład. Dowiedz się więcej tutaj.

8

Zakup złota oznacza, że możesz chronić swój portfel przed dewaluacją walut i niepewnością gospodarczą.

9

Na początek warto rozważyć zakup złotych monet - Sovereign, Krugerrand i Australian Gold Nugget to jedne z najbardziej popularnych monet.

10

Nie wszyscy dilerzy złota są tacy sami. Podzielimy się z Tobą naszymi wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiedniego dla Ciebie tutaj.