Kanadyjski Złoty Liść Klonowy vs. Złoty Krugerrand: Is One a Better Buy?

Wszyscy uwielbiają fascynujące pojedynki. Cola vs. Pepsi. McDonald's vs. Burger King. Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor. Lista jest długa.

Ten fenomen dotyczy również złotych monet. Numizmatycy i początkujący nabywcy metali szlachetnych chcą wiedzieć, na przykład, jak kanadyjski złoty liść klonowy wypada na tle południowoafrykańskiego Krugerranda.

Dowiemy się tego teraz w trzech rundach porównujących niektóre z najważniejszych cech dzisiejszych złotych monet. Zaczniemy od podstaw, czyli jak to się mówi w boksie - od ważenia!

Kanadyjski Złoty Liść Klonowy vs. Złoty Krugerrand

Szybkie porównanie

Kanadyjski Złoty Liść KlonowyZłoty Krugerrand
Pierwszy rok wybicia19791967
Zakład menniczy Królewska Mennica KanadyjskaMennica Południowoafrykańska
Dostępne wagi1 oz.1 oz.
Monetarna wartość nominalna$50Brak, ale nadal jest prawnym środkiem płatniczym
Karat/szlachetność24-karat/.999922-karat/.9167
Średnica/Grubość30 mm/2.80 mm32.77 mm/2.84 mm
Wzór (awers, rewers)Liść Klonowy, Jej Wysokość Królowa Elżbieta IIPaul Kruger, Springbok
ProjektanciWalter OttOtto Schultz, Coert Steynberg

Runda 1: Znaczenie historyczneZanim

kanadyjski złoty liść klonowy

został wypuszczony na rynek w 1979 roku, południowoafrykański Krugerrand był jedyną dostępną współczesną złotą monetą bulionową. Zawartość złota w Krugerrandzie wynosząca 9167 była natychmiastową atrakcją dla tłumu! Ale po jego wydaniu, Kanadyjski Złoty Liść Klonowy zdobył świat szturmem.

Kanadyjski Złoty Liść Klonowy ma zaszczyt być pierwszą monetą, która zawiera 1 uncję złota próby 9999. Z .0832 więcej złota niż Krugerrand, Kanadyjski Liść Klonowy oferuje najwyższą czystość dostępną dla złotych monet.

Kanadyjski Złoty Liść Klonowy ma wiele powodów do dumy, ale Krugerrand również!

Krugerrand może z dumą twierdzić:

  • Status oryginalnej nowoczesnej monety bulionowej, wyemitowanej po raz pierwszy w 1967 roku.
  • Trwała dominacja na rynku, stanowiąca 90% światowego rynku złotych monet do 1980 roku.
  • Geneza celu: zainspirowanie do zwiększenia prywatnego posiadania złota.

Runda 2: Wygląd wizualnyChociaż

Krugerrand

i Kanadyjski Złoty Liść Klonowy są wykonane z litego złota, ich awers i rewers zawierają dzieła sztuki, które nadają każdej monecie prawdziwą odrębność.

Portret byłego prezydenta RPA Paula Krugera (który pełnił funkcję prezydenta w latach 1883-1900) widnieje na awersie Krugerranda. Wizerunek ten pięknie wyraża siłę i determinację byłego przywódcy, co jest właściwe, ponieważ na zdjęciu uchwycono również zarost Krugera, często określany jako "lwia grzywa".

Na kanadyjskim Złotym Liściu Klonowym można przeoczyć najbardziej charakterystyczny szczegół, jakim jest portret brytyjskiej monarchini i zagorzałego sojusznika USA - królowej Elżbiety II. Ten szczegół? Korona, która nie jest

nałożona na jej głowę! Kanadyjski Złoty Liść Klonowy jest czwartym z portretów królowej, który uświetnił kanadyjskie monety, ale pierwszym, który ukazuje ją bez korony.

Oba portrety są mistrzowskie. Jednak to oszałamiająca misterność samego liścia klonu sprawia, że kanadyjska moneta Złoty Liść Klonu wyróżnia się spośród innych. Pomimo wspaniałego galopu springboka na Krugerrandzie, drobna kreska i niezwykła precyzja liścia klonu wymaga dokładnego przyjrzenia się za każdym razem. Liść klonu wygląda doskonale w złocie, od jego realistycznych plamek po falujące fale, które się po nim przetaczają.

Runda 3: Światowy PrestiżObydwa

południowoafrykańskie Krugerrandy i kanadyjski Złoty Liść Klonowy reprezentują w swojej produkcji poziom prestiżu, który wręcz zapiera dech

w piersiach.

Każda złota moneta, o której mowa:

  • Może służyć jako prawny środek płatniczy.
  • Zawiera niezwykły stopień czystości złota
  • Pochodzi z cenionego zakładu menniczego
  • Dodaje dystynkcji do każdego portfela metali szlachetnych

Nie ma żadnego zaskakującego twistu do końca tego matchupu. Prestiż ten nie dotyczy tylko jednej z tych monet, ale obu.

Zwycięzca meczu?

Złoty Krugerrand i Kanadyjski Złoty Liść Klonowy mają coś do zaoferowania każdemu, szczególnie tym, którzy lubią metale szlachetne, monety, sztukę i historię. Zwycięzca meczu zależy od cech monet, które cenisz najbardziej.

W końcu, zarówno południowoafrykański Krugerrand, jak i kanadyjski złoty liść klonowy są łatwe do kupienia i sprzedania. Obie są również szanowane na rynkach metali szlachetnych na całym świecie. Dowiedz się więcej online i zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby uczynić je swoimi już dziś!

canadagold coinswhy buy goldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23