Kiedy i jak przywrócić równowagę w portfelu

Niektóre rzeczy w życiu można zaplanować, jak ślub czy narodziny dziecka. Ale co z rzeczami, których nie da się zaplanować, takimi jak rosnąca groźba upadku dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej? Albo kryzys związany z cyfrowymi kredytami?

Chociaż nie możesz zrobić wiele, aby powstrzymać te wydarzenia, możesz zrobić wiele, aby zabezpieczyć się przed nimi w przypadku poważnych wydarzeń życiowych. Tutaj nauczymy Cię o kilku wydarzeniach życiowych, które mogą spowodować konieczność przywrócenia równowagi w Twoim portfelu i jak możesz sobie z tym poradzić.

Kiedy należy przywrócić równowagę w portfelu?

Poważne wydarzenia życiowe mogą spowodować ponowną ocenę portfela. Oto sześć z tych wydarzeń.

Zawarcie związku małżeńskiego

oznacza rozpoczęcie nowego, wspólnego życia. A to wiąże się z różnymi względami finansowymi.

W badaniu przeprowadzonym w 2017 roku przez TD Ameritrade, 37 procent Amerykanów stwierdziło, że zwraca większą uwagę na swoje finanse po zawarciu związku małżeńskiego. Jednak ta uwaga nie zawsze jest pozytywna. W badaniu 44 procent żonatych Amerykanów stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku pokłócili się o pieniądze.

Tak więc, kiedy już się pobierzecie, możecie chcieć powiedzieć "tak" rebalansowaniu portfela jako części waszej przysięgi finansowej, aby uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości.

Separacja lub rozwód

Tytuł piosenki Neila Sedaki z 1975 roku najlepiej to ujmuje: Breakin' up is hard to do.

złoto

Separacja lub rozwód nie tylko zbierają żniwo emocjonalne, ale także finansowe. W końcu finanse pary splatają się ze sobą po złożeniu przysięgi. Nic dziwnego, że sprawy pieniężne są drugą główną przyczyną rozwodów, według badania z 2018 roku zleconego przez Ramsey Solutions.

Separacja lub rozwód mogą być właściwą okazją do przywrócenia równowagi w portfelu.

Zaczynanie nowej pracy

jest podobne do rozpoczynania nowego roku szkolnego. Są nowi ludzie, których trzeba poznać i nowe rzeczy, których trzeba się nauczyć.

Rozpoczynając nową pracę, ważne jest, aby przejrzeć swoje finanse - w tym portfel - aby zobaczyć, na czym wszystko stoi. Pozwoli ci to spojrzeć na swój finansowy obraz z nowej perspektywy.

Utrata pracy

również wywołuje wiele finansowych refleksji. Jak głęboki lub płytki jest mój fundusz awaryjny? Jakie wydatki powinienem ograniczyć? Co, jeśli cokolwiek, powinienem zmienić w moim portfelu? Bez regularnych wypłat i składek emerytalnych dopasowanych do pracodawcy, będziesz chciał poważnie przyjrzeć się swojej przyszłości finansowej. Emerytura może być bardziej odległa niż planowałeś.

Nowe dziecko

 

Przybycie na świat nowego życia jest ekscytujące, a nawet trochę przerażające. Część tej emocjonalnej kolejki górskiej obejmuje wszystkie wydatki związane z opieką i karmieniem dziecka. Przed pojawieniem się dziecka należy zastanowić się, jakie zmiany finansowe będą konieczne, np. wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie lub zrównoważenie portfela.

Śmierć bliskiej osoby

Śmierć

bliskiej osoby wywołuje ogromny żal. Prowadzi ona również do wielu innych kwestii, w tym do ponownego przeanalizowania swoich finansów i ewentualnego zrównoważenia portfela. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ukochana osoba była małżonkiem, który przyczynił się do dochodu do związku lub rodzicem, od którego odziedziczyłeś pieniądze.

Jak powinieneś przywrócić równowagę w swoim portfelu?

Jedną rzeczą jest dogłębne przeanalizowanie swojego portfela, gdy mamy do czynienia z ważnym wydarzeniem życiowym. Ale inną rzeczą jest ustalenie, czy rebalansowanie jest potrzebne i jak to zrobić.

Ważną kwestią przy rozważaniu ponownego zbilansowania portfela jest obecny skład aktywów. Jedno z kluczowych pytań, które należy zadać: Czy muszę zmienić moją obecną alokację w metale szlachetne?

Eksperci zalecają przeznaczenie od 10 do 25 procent portfela na aktywa materialne, takie jak złoto i inne metale szlachetne. Twoja indywidualna alokacja w złoto będzie zależała od tego, jak dużej ochrony wymaga Twój portfel. Innymi słowy, 25 procent może być najlepszą alokacją w metale szlachetne dla Ciebie, podczas gdy 10 procent może być najlepsze dla kogoś innego.

Przykładowy portfel może zawierać akcje i inne papiery udziałowe (25%), gotówkę (20%), metale szlachetne (20%), papiery wartościowe o stałym dochodzie (15%), nieruchomości (10%) i inne (10%). Należy jednak pamiętać, że jest to tylko przykład tego, jak można zmienić równowagę portfela.

Niezależnie od tego, na jaki procent się zdecydujesz, warto zauważyć, że globalne perspektywy gospodarcze nigdy nie były tak niepewne, co sprawia, że argumenty za posiadaniem złota są silniejsze niż kiedykolwiek.

Oto trzy korzyści wynikające z posiadania złota:

  • Złoto jest istotną strategią ochrony portfela, która zapewnia długoterminową dywersyfikację, co jest czynnikiem numer jeden w rozwoju podejścia do alokacji aktywów.
  • Złoto jest ostateczną polisą ubezpieczeniową, szczególnie podczas załamań finansowych.
  • Złoto z biegiem czasu osiągało lepsze wyniki niż główne klasy aktywów.

Ostatecznie, włączenie złota i innych metali szlachetnych do zbilansowanego portfela może pomóc Ci przetrwać przyszłe globalne wydarzenia - a także przyszłe wydarzenia życiowe.

Czytaj dalej na: http://zlotowcenie.pl/