Kupuj złoto online - Przewodnik dla początkujących po inwestowaniu w ten metal

W obliczu pozornie chwiejącej się gospodarki światowej metal szlachetny znów stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów.

Dla tych, którzy po raz pierwszy chcą kupić złoto online, opcje mogą wydawać się oszałamiające. Starszy dealer złota przedstawia krótki przewodnik po inwestowaniu w złoto dla początkujących.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Historycznie, złoto zawsze dobrze radziło sobie w czasach ekonomicznej niepewności. Po ostatnim kryzysie finansowym, złoto skoczyło do rekordowych poziomów $1,900 za uncję.

Jak powiedział kanclerz na początku roku, w 2016 roku brytyjska gospodarka może stanąć w obliczu "koktajlu zagrożeń".

Spowalniająca gospodarka Chin, niskie ceny ropy naftowej i sytuacja związana z ratowaniem Grecji mogą mieć ogólny wpływ na rosnące ceny złota, które obserwujemy od początku roku.

W grudniu miała również miejsce podwyżka stóp procentowych w USA, a nasza gospodarka jest niepewna w związku z możliwością opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

Wygląda na to, że złoto odzyskało swój blask. Moja rada może zaskoczyć inwestorów, ale wolimy być szczerzy.

Ceny złota mogą rosnąć i spadać, więc lokowanie całego portfela w ten metal byłoby, moim zdaniem, nierozsądne. Zamiast tego złoto powinno stanowić około 5% - 10% portfela inwestycyjnego. O metalu szlachetnym należy myśleć bardziej jak o polisie ubezpieczeniowej i to w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Fizyczne złoto

Istnieją różne sposoby inwestowania w złoto, takie jak fundusze ETF (Exchange Traded Funds) oparte na złocie. W Gold Investments zajmujemy się fizycznym złotem - i zbudowaliśmy sobie pierwszorzędną reputację w tej dziedzinie, odkąd rozpoczęliśmy działalność w 1981 roku. Jesteśmy jednym z najstarszych dealerów złota w Wielkiej Brytanii i cieszymy się zaufaniem wielu naszych klientów.

Fizyczne złoto jest w posiadaniu większości banków centralnych, a w ostatnim roku wiele z nich kupowało żółty metal w dużych ilościach.

Złoto jest skończoną walutą, która jest powszechnie akceptowana. Fizyczne złoto może być również przekazywane z pokolenia na pokolenie.

złoto

Kupować złote monety czy sztabki?

To, czy kupisz złote monety czy sztabki złota, zależy od inwestorów. My zawsze chętnie przekażemy Ci naszą ekspercką wiedzę.

Złote monety mają być może tę zaletę, że pozwalają na większą elastyczność. Możesz odsprzedać część swojego portfela złotych monet, zamiast być przywiązanym do sprzedaży całej inwestycji. Złote monety są łatwiejsze do sprzedania.

W przypadku większych inwestycji, sztabki złota mogą być lepszą alternatywą z praktycznego punktu widzenia.

Britannia i Sovereign są również atrakcyjne dla niektórych inwestorów; w Wielkiej Brytanii obie monety są prawnym środkiem płatniczym. W przypadku ich sprzedaży nie trzeba płacić podatku od zysków kapitałowych.

Jedną z najbardziej popularnych monet jest południowoafrykański Krugerrand. W 1980 r. Krugerrand stanowił 90% światowego rynku złotych monet.

Warto zaznaczyć, że od złota nie trzeba płacić podatku VAT.

Samoinwestycyjne portfele emerytalne (SIPP)

Niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy, że złoto może być wykorzystywane jako część ich Samoinwestycyjnych Portfeli Emerytalnych. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Sprzedaż złota

Poprzez nasz Gold Club nasi inwestorzy mogą sprzedawać złoto z powrotem do nas.

Przechowywanie złota

Niektórzy inwestorzy mogą nie wiedzieć, że fizyczne złoto może być również bezpiecznie przechowywane przez kilka domów złota.