Metale i znaczenia kryjące się za 7 medalami wojskowymi

Czy Brązowa Gwiazda jest naprawdę brązowa? Czy Srebrna Gwiazda jest naprawdę srebrna? Zawartość metali szlachetnych i znaczenie wielu amerykańskich medali wojskowych i odznaczeń może Cię zaskoczyć.

"Niewiele wynalazków mogłoby być bardziej szczęśliwie obliczonych na rozpowszechnianie wiedzy i zachowanie pamięci o znakomitych postaciach i wspaniałych wydarzeniach niż medale", napisał w 1787 roku pułkownik David Humphreys, który służył w Wojnie Rewolucyjnej.

Poniżej przedstawiamy siedem z dzisiejszych najważniejszych medali wojskowych i ich znaczenia - medali, które każdy patriotyczny Amerykanin powinien czuć się upoważniony do rozpoznawania i honorowania.

Medale wojskowe, które warto znaćBrązowa

GwiazdaBrązowa Gwiazd

a

jest, odpowiednio, wykonana z brązu.

Pochodząca z czasów II wojny światowej, Brązowa Gwiazda jest przyznawana członkom wszystkich gałęzi amerykańskiej armii, zgodnie z Hall of Valor Project. Jest ona przyznawana za zasługi lub działania bojowe. Osoby cywilne również mogą otrzymać Brązową Gwiazdę.

Znani odbiorcy to między innymi senator John McCain, osobowość telewizyjna Andy Rooney i autor Ernest Hemingway.

Srebrna GwiazdaMedal ten

jest pięcioramienną gwiazdą z wieńcem laurowym w korpusie złotej gwiazdy i mniejszą gwiazdą w centrum. Mimo że medal ten nazywany jest Srebrną Gwiazdą, w rzeczywistości wykonany jest głównie ze złota.

Pochodząca z 1918 roku Srebrna Gwiazda jest trzecim co do wysokości odznaczeniem wojskowym, które może zostać przyznane członkowi Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Znani odbiorcy Srebrnej Gwiazdy to m.in. sekretarz stanu Alexander Haig, sekretarz stanu John Kerry, gen. George Marshall i ppłk Oliver North.

Medal of HonorZawartość

metalu

w

Medalu

of Honor jest różna.

Wersja dla armii jest wykonana z czerwonego mosiądzu, innego metalu i pozłacana, natomiast wersje dla marynarki wojennej, piechoty morskiej i straży przybrzeżnej są wykonane z litego czerwonego mosiądzu. Wersja dla Sił Powietrznych jest wykonana z brązu, innego metalu i pozłacana.

Medal of Honor, czasami nazywany Congressional Medal of Honor, jest najwyższym odznaczeniem wojskowym, które może być nadane każdemu. Jest on "przyznawany żołnierzom, którzy ryzykują własnym życiem i wykraczają poza zakres obowiązków podczas walki z wrogiem Stanów Zjednoczonych", jak podaje Pearl Harbor Visitors Bureau.

Nagrodę, która została wprowadzona w grudniu 1861 roku, wręcza prezydent USA. Początkowo przyznawano je członkom Marynarki Wojennej, Armia dodała to wyróżnienie w 1862 roku, a Siły Powietrzne (oraz Marines i Straż Przybrzeżna) w 1965 roku

.

Wśród słynnych odznaczonych Medalem Honoru są kpt. Thomas Custer ("Custer's Last Stand"), prezydent Theodore (Teddy) Roosevelt i senator Daniel Inouye

.

W marcu 2020 roku, Hershel "Woody" Williams, ostatni żyjący odbiorca Medalu Honoru z bitwy o Iwo Jimę, był świadkiem oddania do użytku statku marynarki wojennej, który został nazwany na jego cześć.

Purpurowe

SerceMedalion

w

kształcie serca

tego

odznaczenia

ma złoty kolor, ale w rzeczywistości jest wykonany z miedzi i cynku.

Prezydent George Washington ustanowił ten medal jako Odznakę Zasługi Wojskowej w 1782 roku, aby uhonorować żołnierzy, którzy wykazali się walecznością w bitwie. Może on być przyznawany oficerom, podoficerom i żołnierzom.

Dziesiątki lat później, gen. Douglas MacArthur przekształcił Purpurowe Serce w odznaczenie dla osób rannych lub zabitych w walce podczas walki z wrogiem.

Znani odbiorcy to między innymi prezydent John F. Kennedy, senator John McCain, sekretarz stanu Colin Powell oraz pisarz Kurt Vonnegut.

Krzyż Zasłużonych

, Krzyż Marynarki Wojennej i Krzyż Sił

PowietrznychKrzyż

Zasłużonych, Krzyż Marynarki Wojennej i Krzyż Sił Powietrznych wykonane są z brązu.

Te trzy krzyże stanowią drugie co do wysokości odznaczenie wojskowe za męstwo, zaraz za Medalem Honoru. Krzyże honorują "nadzwyczajne bohaterstwo" wykazane podczas walki z wrogiem.

Znani odbiorcy krzyży to m.in. gen. Douglas MacArthur, gen. John J. Pershing, gen. dyw. George Patton IV (syn gen. George'a Pattona) oraz pielęgniarka Lenah Higbee, pierwsza kobieta, która otrzymała Krzyż Marynarki Wojennej.

Jednym ze sposobów uhonorowania spuścizny amerykańskich bohaterów jest podnoszenie świadomości na temat ich poświęcenia. Złote i srebrne monety z okazji 75. rocznicy Iwo Jimy oferowane przez U.S. Money Reserve właśnie to czynią. Zabezpiecz swoją monetę już dziś.

Iwo Jima Coinspearl harborus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
you seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23