Odpowiedzi na 7 najczęstszych pytań dotyczących stosunku złota do srebra

Jeśli przez lata konsekwentnie kupowałeś metale szlachetne, prawdopodobnie słyszałeś o stosunku złota do srebra - zwłaszcza, gdy wzrasta. Teraz, gdy stosunek ten nadal wspina się na nowe wyżyny, jest to jeden z najlepszych momentów, by zatrzymać się i odpowiedzieć na siedem najczęściej zadawanych pytań dotyczących stosunku złota do srebra.

Pytania i odpowiedzi dotyczące wskaźnika złota do srebra

1. Co to jest wskaźnik złota do srebra?

"Stosunek złota do srebra jest najstarszym nieprzerwanie śledzonym kursem wymiany w historii," twierdzi zarządzający funduszem Shayne McGuire na Investopedii.

Stosunek ten mierzy, ile uncji srebra potrzeba, aby kupić jedną uncję złota. Wyraża on relację cenową pomiędzy tymi dwoma metalami szlachetnymi. Na przykład, jeśli stosunek złota do srebra wynosiłby 50:1, potrzebowałbyś 50 uncji srebra, aby równać się jednej uncji złota.

Według Banyan Hill Publishing, średni stosunek złota do srebra od stycznia 1990 roku wynosił około 65:1.

W teorii, im większy jest ten stosunek, tym więcej srebra potrzebujesz, by kupić jedną uncję złota. Możesz sprawdzić stosunek złota do srebra w Internecie lub obliczyć go samodzielnie, dzieląc cenę złota przez cenę srebra.

2. Jaki jest dziś stosunek złota do srebra?

W chwili pisania tego tekstu stosunek złota do srebra osiągnął wysoki poziom 113,76:1 i niski 112,47:1.

Należy pamiętać, że stosunek złota do srebra może zmieniać się tak często jak ceny złota i srebra - codziennie! Możesz śledzić stosunek w ciągu ostatnich 24 godzin, 30 dni, 60 dni, 1 roku, 5 lat i 10 lat na MacroTrends.


Stosunek złota do srebra - 100-letni wykres historyczny3

. Jak obliczyć stosunek złota do srebra?

Możesz obliczyć stosunek złota do srebra dzieląc aktualną cenę złota przez aktualną cenę srebra.

Cena złota / Cena srebra = aktualny stosunek złota do srebra Oto

przykład, gdyby cena złota wynosiła $1,712.30/oz. a cena srebra $15.11/oz. Te ceny metali szlachetnych dałyby nam stosunek złota do srebra wynoszący około 113:1

.1

,712.30 / 15.11 = ~113:1Możesz

uzyskać dostęp do aktualnych cen złota i srebra na stronie U.S. Money Reserve lub skorzystać z jednego z tych źródeł śledzenia cen

.

4. Jaki jest "dobry" stosunek złota do srebra?

Dobry" stosunek złota do srebra jest subiektywny. Jaki jest Twój cel końcowy? Kiedy stosunek ten wzrasta (tzn. kiedy cena srebra jest niższa, a więc potrzebujesz więcej uncji srebra, by kupić jedną uncję złota), może to oznaczać, że srebro jest bardziej faworyzowane niż złoto i może to być dobry moment, by skorzystać z przystępnych cen srebra. Niższy wskaźnik może oznaczać coś odwrotnego. Złoto jest faworyzowane, a Ty możesz chcieć kupić złoto po dobrej cenie.

Ponieważ stosunek złota do srebra zmienia się tak często, może być trudno podejmować długoterminowe decyzje w oparciu tylko o tę liczbę. Zamiast tego rozważ wykorzystanie tego wskaźnika jako jednego z wielu punktów danych, z którymi się konsultujesz przy ustalaniu, czy jest to dla Ciebie właściwy czas na zakup metali szlachetnych.

5. Jaki jest historyczny stosunek złota do srebra?

Przed XX wiekiem stosunek złota do srebra był dość stabilny. Wahał się między 12:1 a 15:1, zauważa Investopedia. Jednakże, w XX wieku stosunek ten był znacznie bardziej zmienny dzięki wielkim odkryciom srebra w obu Amerykach i rządowym próbom kształtowania cen metali szlachetnych.

W XX wieku średni stosunek złota do srebra wynosił 47:1. W ciągu ostatnich 10 lat, stosunek ten osiągnął wysoki poziom 124,46:1 i niski 31,68:1, a komentator Seeking Alpha Jeremy Robson zauważa, że stosunek ten wzrasta od 9 lat.

6. Jaki powinien być stosunek złota do srebra?

"Wśród analityków rynku i traderów panuje powszechna niezgoda co do obecnej normy lub oczekiwanego średniego poziomu stosunku złota do srebra" - donosi Investopedia. Niektórzy analitycy uważają, że średni stosunek z XX wieku (47:1) jest zdrowy.

Inni "nadal twierdzą, że stosunek ten powinien ostatecznie powrócić do znacznie niższych poziomów, około 17:1 do 20:1. "

Patrząc na obecny stosunek złota do srebra, "robi on dokładnie to, czego można by się spodziewać [w] słabym tle gospodarczym" - pisze Jeremy Robson z Seeking Alpha. "Stale rośnie. Jeśli gospodarka pozostanie słaba po obecnej recesji, spodziewałbym się, że stosunek złota do srebra będzie nadal wzrastał. "

Oczekiwania Robsona opierają się na sposobie wykorzystania złota i srebra

.

Argumentuje on, że srebro ma więcej zastosowań przemysłowych niż złoto, a zatem jest bardziej wrażliwe na siłę gospodarki niż złoto.

7. Dlaczego warto śledzić stosunek złota do srebra?

Stosunek ten nie jest srebrną kulą, która powie Ci, kiedy dokładnie kupić metale szlachetne, ale może być dość wiarygodnym wskaźnikiem. Ceny złota i srebra są ze sobą od dawna skorelowane i od 1968 r. tylko raz poruszały się w przeciwnych kierunkach, i to na krótki czas, który trwał tylko siedem kolejnych dni.

Rozważ śledzenie stosunku ceny złota do srebra, konsultując się z innymi zaufanymi źródłami. Skorzystaj z bezpłatnych raportów specjalnych w Bibliotece Zasobów Rezerwy Pieniężnej USA i zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby porozmawiać z jednym z naszych profesjonalnych Account Executives. Otrzymasz bezpłatną, dogłębną konsultację dotyczącą Twoich ogólnych celów i zamierzeń długoterminowych.

gold pricesgold to silver ratiosilver priceswhen to buy goldwhen to buy silverShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
you seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23