SIPP, złoto i tykająca emerytalna bomba zegarowa dla Johna

SIPP, złoto i tykająca emerytalna bomba zegarowa dla Johna. John Mitchell jedzie do pracy w Surrey i gdy utknął za długą linią czerwonych świateł, przełącza radio pomiędzy różnymi stacjami.

Wszystko, czego chce, to znaleźć przyzwoitą rozmowę; jest czas i miejsce na muzykę pop, John zawsze czuje - utknięcie we wczesnoporannym ruchu ulicznym nie jest jednym z tych czasów. Reklama w radiu na temat emerytur normalnie nie przykułaby uwagi Johna, ale tym razem tak jest.

Żonaty

John ma 44 lata i jest szczęśliwie żonaty, ma dwoje dzieci. Emerytury jego rodziców i to, co wydaje się, jak mówi, nowymi zmarszczkami pojawiającymi się codziennie na jego twarzy, sprawiły, że John stał się bardziej świadomy potrzeby zapewnienia sobie własnych przyszłych potrzeb emerytalnych. Jak mówi, martwi się również o przyszłość finansową swoich dzieci.

Dopiero niedawno John zaczął myśleć o emeryturach. Ze względu na dzieci i dodatkowe wydatki, emerytury zawsze wydawały się odległą perspektywą, o której John nawet nie myślał. Jego żona, Sarah, miała emeryturę, ale porzuciła pracę, aby zostać pełnoetatową mamą.

"Wydaje mi się, że teraz jestem bardziej świadomy zakładania konta emerytalnego, prawdopodobnie z powodu dodatkowego rozgłosu ze strony rządu i chyba dlatego, że się starzeję" - mówi John. "Pracowałem w prywatnym przemyśle przez większość mojego życia, więc nigdy nie byłem w prawdziwej pozycji, aby wkupić się w całą sprawę emerytalną".

inwestor

Nie sam

John nie jest sam. Jest wiele osób, które nie brały pod uwagę emerytury.

"To, co zawsze mnie odstraszało w przeszłości, to fakt, że wydawało mi się to tak skomplikowane. Inną rzeczą jest to, że słyszałem, że tradycyjne emerytury nie zawsze oferują dobry zwrot."

System emerytalny w miejscu pracy

Rząd był tak zaniepokojony ludźmi takimi jak John bez emerytur, że utworzył serwis doradczy o nazwie Pension Wise: (https://www.pensionwise.gov.uk/). Istnieje również Pensions Advisory Service (Serwis Doradztwa Emerytalnego).

John prowadzi małą firmę konsultingową i obecnie zatrudnia jednego pracownika. W ciągu najbliższych kilku lat zamierza rozszerzyć swoją działalność i być może zatrudnić więcej pracowników.

"Jest jeszcze trochę czasu, zanim będę musiał zaoferować pracownikowi emeryturę pracowniczą, ale chcę to zrobić już teraz i podoba mi się pomysł funduszy emerytalnych typu SIPP".

SIPP

SIPP lub (self-invested personal pensions) pozwalają ludziom na umieszczenie wielu różnych rodzajów inwestycji w "jednej puli". Pieniądze są wpłacane przed potrąceniem podatku dochodowego.

SIPP można przenieść z istniejącego programu emerytalnego lub założyć od podstaw z pieniędzy, które nie były przechowywane w systemie emerytalnym. John uważa, że przy niepewności otaczającej światową gospodarkę najlepiej jest rozłożyć swój portfel.

SIPP i złoto

"SIPP-y wydają się atrakcyjne, ponieważ można kontrolować, jakie inwestycje włożyć do swojej puli. Dla mnie wygląda to jak rozłożenie ryzyka. Patrzę na to, co robią najwięksi inwestorzy, tacy jak Jim Cramer. Jest on odnoszącym sukcesy byłym menedżerem funduszu hedgingowego" - mówi John. "Czytałem, że radzi on inwestorom, aby rozłożyli swoje portfele - w październiku 2005 roku był wart około 50-100 milionów dolarów. Doszedłem do wniosku, że najlepiej jest obserwować ludzi takich jak on, nie żebym był gdziekolwiek w pobliżu pozycji finansowej Cramera!".

Cramer wcześniej doradzał, że portfele inwestycyjne powinny zawierać mieszankę wysoko dochodowych akcji, zdrowych akcji geograficznych, akcji spekulacyjnych i złota. Inwestycje SIPPS mogłyby obejmować nie tylko złoto, ale również:

- Akcje

- fundusze giełdowe (ETF)

- Fundusze powiernicze i otwarte spółki inwestycyjne (OEIC)

- Gilty i obligacje korporacyjne

- gotówka

- Fundusze inwestycyjne

"Szczególnie podoba mi się pomysł ze złotem. Ostatnio dobrze przyjrzałem się cenie złota. Oczywiście istnieją dzienne i miesięczne wahania, ale jeśli spojrzeć na czas, złoto wydaje się mieć historycznie dobre wyniki.

Złoto - inwestycja średnio- i długoterminowa

Oliver Temple jest jednym z ekspertów w domu złota Gold Investments, który działa od 1981 roku i ma siedzibę w City, w pobliżu Leadenhall Market. Oliver twierdzi, że złoto powinno być traktowane jako inwestycja średnio- i długoterminowa.

"Ludzie tacy jak John powinni rozważyć złoto jako opcję dla swoich SIPP-ów. Ten metal szlachetny jest uważany za bezpieczną przystań, a także ma potencjał wzrostu kapitału. Radzilibyśmy wszystkim zainteresowanym dodaniem złota do swojego portfela, czy to dla SIPP czy nie, aby najpierw porozmawiali z nami."

Ulga

John mówi, że już samo rozpoczęcie procesu przyglądania się emeryturom przyniosło pewną ulgę.

"Do pewnego stopnia chowałem głowę w piasek z emeryturami, ale dzięki przydatnym usługom doradczym rządu, a także Gold Investments mogłem zacząć poważnie patrzeć na moje przyszłe potrzeby finansowe. Gold Investments posiadał tak dużą wiedzę w szczególności i był firmą, której czułem, że mogę zaufać od pierwszego dnia."

Więcej na: http://monetybulionowe.eu/