The Upside to a Down Dollar: Jak sprawić, aby niestabilny dolar pracował dla Ciebie

Czy masz wrażenie, że pracujesz coraz ciężej, ale w zamian dostajesz mniej? Jakby twój dolar nie szedł tak daleko, jak kiedyś? Możesz mieć rację.

Dolar doznał najgorszego okresu w ciągu sześciu lat w pierwszej połowie 2017 roku, donosi Fox Business, i spadł o 5,6 procent do tej pory w tym roku - największy spadek procentowy w ciągu dwóch kwartałów od 2011 roku.

"Reszta świata poprawia się, podczas gdy Stany Zjednoczone zwalniają, a dolar to odzwierciedla" - mówi Mark McCormick, północnoamerykański szef strategii walutowej w TD Securities.

Niezrównoważony poziom długu federalnego, długu osobistego oraz presja ze strony rozwijających się rynków wschodzących, takich jak Chiny, mogą w dłuższej perspektywie nadal dusić dolara. Ryzyko polityczne w Europie i Stanach Zjednoczonych to także wciąż dzikie karty. Biorąc pod uwagę taką perspektywę, jak możesz upewnić się, że uzyskasz jak najwięcej korzyści za swoje pieniądze? Wykorzystując słabego dolara, aby pracował dla Ciebie.

1. Dywersyfikacja z dala od dolara

Nawet jeśli wypełnisz swój portfel różnymi aktywami, nie będziesz w pełni odizolowany od ruchu dolara, jeśli te aktywa będą poruszać się równolegle z dolarem, zwłaszcza aktywa oparte na papierze.

W środowisku, w którym wzrasta zmienność i panuje niepewność, ważne jest, aby posiadać również aktywa, które nie są skorelowane lub są odwrotnie skorelowane z dolarem.

Rozważ dywersyfikację w kierunku towarów, zagranicznych klas aktywów, amerykańskich spółek z zyskami za granicą, zasobów naturalnych, akcji spółek wydobywczych, a przede wszystkim - fizycznego złota. W ten sposób możesz uchronić się przed bańkami na każdej z tych klas aktywów, nie tylko na dolarze.

Jeśli chodzi o złoto w szczególności, "złoto jest ubezpieczeniem bogactwa" - mówi Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve i były dyrektor Mennicy Amerykańskiej. "Złoto osiąga lepsze wyniki niż inne klasy aktywów, gdy nadchodzą ciężkie czasy i często rośnie, gdy inne aktywa się załamują. Włączenie złota do swojego portfela chroni twój majątek, równoważąc straty w innych aktywach."

Jednym z głównych powodów, dla których banki centralne kupują złoto, jest w rzeczywistości zabezpieczenie przed słabnącym dolarem. Złoto historycznie ma ujemną korelację z dolarem (podobnie jak ropa naftowa i inne towary), co czyni je skutecznym zabezpieczeniem przed przyszłą słabością dolara.

2. Przesuń dolary w aktywa o ograniczonej podaży, ale dużym popycie

W przeciwieństwie do dolara, zasoby naturalne, takie jak złoto i srebro, nie mogą być "zwiększane" w celu dostosowania do aktualnej agendy politycznej. Podaż złota zmienia się w czasie w niewielkim stopniu, podczas gdy waluta fiat, taka jak gotówka, może być drukowana w nieograniczonych ilościach. Jeśli bank centralny zdecyduje się drukować więcej pieniędzy lub zakazać określonego banknotu (jak zrobił to premier Indii w listopadzie 2016 r.), waluta może zostać wywrócona do góry nogami w ciągu jednej nocy.

W ciągu ostatnich dwóch dekad całkowita ilość amerykańskiej waluty w obiegu wzrosła ponad trzykrotnie, a na dzień 5 kwietnia 2017 r. w obiegu było około 1,5 biliona dolarów.

"Dzisiejsze dolary są warte mniej niż wczorajsze, a te z jutra będą warte mniej niż dzisiejsze" - mówi Robert Schoon za pośrednictwem Kitco, którego sentymenty popiera Peter Ferrara, były zastępca prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych za czasów prezydenta H.W. Busha. Według szacunków Ferrary, dolar zaoszczędzony w 1971 roku był wart zaledwie 12 centów w 2012 roku.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, spójrzmy, jak wzrosły realne koszty studiów i samochodów od lat 70-tych, dwóch rzeczy, które wiele osób uważa za oczywiste. Mierzony w dolarach z 2015 roku, średni koszt publicznego czteroletniego college'u w roku szkolnym 1975-76 wynosił 2 387 dolarów, w porównaniu do dzisiejszych 9 410 dolarów rocznie. Rzeczywisty koszt uczęszczania do college'u wzrósł ponad trzykrotnie, oblicza The Penny Hoarder. A samochody? W 1976 roku przeciętny samochód średniej wielkości kosztował cię 3 700 dolarów. W 2015 r. najtańszy samochód średniej wielkości kosztuje ponad 16 000 dolarów, co stanowi wzrost o ponad 300%.

Podczas gdy ilość amerykańskiej waluty w obiegu zwiększa się, globalna podaż złota kurczy się, a do tego dochodzi mniejsza ilość odkrywanego złota i kurczące się rezerwy kopalni złota. Coraz więcej osób decyduje się uciec od niestabilności dolara, zabezpieczając swoje pieniądze w złocie i srebrze. Państwa również okazują wsparcie dla metali szlachetnych i sceptycyzm wobec polegania wyłącznie na papierowych dolarach poprzez ustawodawstwo dotyczące zdrowego pieniądza.

Posiadanie aktywów o ograniczonej podaży i wysokim popycie, jak złoto, może prowadzić do lepszych wyników niż posiadanie aktywów o nieograniczonej podaży i malejącym popycie. To podstawowa zasada podaży i popytu!

3. Skup się na aktywach, które oferują elastyczność

Niepewność jest jednym z jedynych pewników w życiu. Posiadanie szeregu płynnych aktywów, które można łatwo kupić, sprzedać i przetransportować, może dać Ci swobodę i elastyczność w reagowaniu na zmiany rynkowe według własnego uznania.

Jeśli przyjdzie czas, że będziesz chciał zamienić swoje aktywa na gotówkę, aktywa płynne pomogą Ci utrzymać siłę nabywczą i ochronią Twój majątek przed spadkami. Złoto jest łatwe do kupienia, sprzedania i transportu, ale może się okazać, że nigdy nie będziesz musiał zamieniać go z powrotem na gotówkę. Złoto jest środkiem wymiany od ponad 5 000 lat.

Jeśli chodzi o płynność, złote monety American Eagle są idealnym wyborem. Są one jedną z najpopularniejszych złotych monet bulionowych na świecie i pozostają międzynarodowym standardem wymiany. Tak łatwe do kupienia i sprzedania, Złote Orły Amerykańskie są znane z wyprzedaży. Zadzwoń pod 1-844-307-1589, by kupić swojego już dziś!

"To, czego ludzie szukają, to coś, co jest polisą ubezpieczeniową, aktywem, które zachowuje swoją wartość w trudnych czasach" - mówi Avinash Persaud, starszy współpracownik Peterson Institute for International Economics. "Nie chcesz niepewnych aktywów rezerwowych". Z historią ponad 5000 lat, złoto może być przeciwieństwem "niepewności".

Dla porównania, rozważ aktywo takie jak nieruchomość. Podczas gdy nieruchomość może działać jako przechowalnia bogactwa, może nie oferować odpowiedniego poziomu płynności dla Twoich potrzeb. Jeśli dolar miałby iść dalej na południe, tak samo rynek nieruchomości, utrudniając sprzedaż nieruchomości. Plus, sprzedaż nieruchomości zajmuje czas, którego możesz nie mieć.

4. Zainwestuj w siebie

Będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami ryzyka teraz i w nadchodzących latach, bez względu na to, kto zajmuje Gabinet Owalny, kto kontroluje Rezerwę Federalną, jak duże jest zadłużenie Twoich rodaków i jak rozwijają się stosunki międzynarodowe. Jednym ze sposobów na dotrzymanie kroku, a nawet prześcignięcie spadku wartości dolara jest zwiększenie swojego potencjału zarobkowego poprzez edukację i szkolenia. Inwestuj we własną wiedzę i umiejętności w życiu zawodowym, finansach i nie tylko.

Prawie dwie trzecie Amerykanów nie jest w stanie zdać podstawowego testu wiedzy finansowej, stwierdza National Capability Study za pośrednictwem Fortune, a mniej niż połowa wszystkich Amerykanów wydaje się być w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ryzyka finansowego.

Pozostając na bieżąco i podejmując kroki w kierunku edukacji, możesz przejąć kontrolę nad swoim portfelem i dokonywać strategicznych ruchów, które są dla Ciebie odpowiednie. Zrób pierwszy krok już teraz, zanim dolar osłabi się jeszcze bardziej. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, by umówić się na indywidualną konsultację z doświadczonym Account Executive i już dziś dowiedz się, jak złoto może pracować dla Ciebie.