Zachowaj równowagę: Dlaczego złoto to ruch finansowy, który należy teraz rozważyć

Wiele osób często nie zdaje sobie sprawy - dopóki nie jest za późno - z tego, że strategia niezrównoważonych aktywów może mieć poważne konsekwencje finansowe. Koncepcja ta przypomina brak równowagi w życiu, sytuację, która może doprowadzić do złamania kości i innych urazów.

Ale dzięki złotu możesz zrównoważyć swoją strategię majątkową. Możesz lepiej uniknąć paraliżującego upadku finansowego. Zdywersyfikowane portfolio jest kluczowe dla utrzymania Twojej osobistej siły finansowej w przypadku nieprzewidzianych warunków ekonomicznych, które zachwieją światowymi rynkami.

Tutaj dowiesz się, jak zbudować lepszą przyszłość finansową z zabezpieczeniem w postaci złota, ale będziesz chciał pobrać cały raport specjalny, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Odkryjesz, jak:

  • Posiadanie złota jest istotną strategią, która zapewnia długoterminowe korzyści z dywersyfikacji.
  • Złoto jest polisą ubezpieczeniową, szczególnie w czasach niepokojów finansowych.
  • Złoto na przestrzeni czasu osiągało lepsze wyniki niż główne klasy aktywów.

Kłopoty za rogiem?

Dla portfeli, które w dużej mierze korzystają z akcji, ostatnie czasy mogły wyglądać dobrze. W końcu, Stany Zjednoczone cieszą się jednym z najdłuższych okresów ekspansji gospodarczej w swojej historii.

I właśnie w tym może tkwić problem. Nawet najbardziej optymistyczni z nas muszą przyznać, że takie warunki nie mogą trwać wiecznie. W pewnym momencie korekta rynkowa jest niemal pewna.

Czy nastąpi ona w tym miesiącu? W tym kwartale? W tym roku?

Nikt nie zna konkretnej daty. Ale wszyscy zdają się wiedzieć, że to nadchodzi - dekada ekspansji gospodarczej prawdopodobnie nie przerodzi się w dwie dekady ekspansji gospodarczej.

Wystarczy wybrać jakiś zakątek kuli ziemskiej. Znajdziesz tam punkty zapalne, które mogą przerodzić się w szalejące pożary:

  • Chiny i handel
  • Wielka Brytania i zamieszanie wokół Brexitu
  • Nieprzewidywalność Korei Północnej
  • Katastrofa gospodarcza Wenezueli

To tylko kilka potencjalnych punktów zapalnych wyróżnionych na liście światowych konfliktów przygotowanej przez Radę Stosunków Zagranicznych. Bez znalezienia właściwej równowagi, portfel zaprojektowany w oparciu o ideę, że posiadanie akcji różnych spółek jest "zdywersyfikowane", może doznać poważnego ciosu w przypadku spowolnienia gospodarczego spowodowanego tymi lub innymi problemami światowymi.

Niektóre strategie mogą pomóc, ale zegar tyka w przypadku każdego podjętego przez Ciebie działania.

Osiągnij równowagę dzięki złotu

Po kryzysie finansowym z 2008 roku Amerykanie przyjrzeli się różnym aktywom długoterminowym i zdecydowali, że złoto przewyższa je wszystkie. Od 2011 do 2014 roku Amerykanie mieli większe zaufanie do złota jako długoterminowego aktywa niż do nieruchomości, akcji/funduszy inwestycyjnych i kont oszczędnościowych - zauważa Gallup.

To ma sens. W czasach, gdy zaufanie do gospodarki było tak niskie, gdzie lepiej szukać stabilności finansowej - tej całej ważnej równowagi - niż w tym samym metalu szlachetnym, który służył jako finansowy kamień węgielny przez tysiąclecia? Dodanie złota do portfela stanowi bardzo potrzebną ochronę przed zmiennością tradycyjnych aktywów papierowych, takich jak akcje i obligacje.

Doradcy finansowi rozumieją to i dlatego zalecają złoto jako alternatywne aktywo: ma ono niską korelację z aktywami papierowymi i zapewnia wysoką płynność.

złoto

Niektórzy eksperci zalecają przeznaczenie 10-25% portfela na aktywa materialne, takie jak złoto i inne metale szlachetne. Twoja alokacja w złoto będzie się jednak różnić w zależności od posunięć niezbędnych do osiągnięcia osobistej równowagi majątkowej.

Teraz nadszedł czas, by zadać sobie pytanie: Czy jesteś odpowiednio zdywersyfikowany?

Co sprawia, że złoto błyszczy?

Ludzie zwracają się ku złotu teraz bardziej niż kiedykolwiek z kilku powodów, o których więcej możesz przeczytać w najnowszym raporcie specjalnym.

1. Potencjał zysku (akumulacja bogactwa)

Złoto poprawiło wyniki portfela inwestycyjnego, zapewniając dodatnie stopy zwrotu w czasie, a nawet przewyższając główne klasy aktywów. Podobnie jak w przypadku większości aktywów w portfelu, kluczowe jest podejście długoterminowe.

Całkowity zwrot z inwestycji w złoto w ciągu 15 lat nie tylko przyniósł pozytywne wyniki w długim okresie, ale także przewyższył tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje.

2. Poprawa salda

Złożenie 100 000 USD do portfela składającego się wyłącznie z akcji w 2000 roku zwiększyłoby się do około 236 000 USD dzisiaj. Niezły zysk, prawda? Cóż, gdybyś zdywersyfikował portfel z akcjami ORAZ złotem, wzrost ten osiągnąłby 302 000 USD lub więcej.

3.

Zabezpieczenie

przed

inflacjąZłoto

jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony Twojej siły nabywczej przed spadkiem wartości dolara. Pamiętaj o tym: dolar stracił 96% swojej siły nabywczej od czasu utworzenia Rezerwy Federalnej w 1913 roku. W tym samym okresie, złoto jest 61 razy droższe niż jego pierwotna cena.

4. Kontrolowane przez Ciebie

Fizyczne złoto to aktywo materialne, którego właścicielem jesteś Ty i nad którym masz kontrolę. Nie niesie ze sobą ryzyka kontrahenta, co oznacza, że nie ma ryzyka braku zapłaty lub bankructwa, ponieważ jego wartość nie jest uzależniona od czyjejś obietnicy wykonania zobowiązania.

5. Płynność z globalnym zasięgiem

Potrzebujesz zamienić aktywa na gotówkę? Ze złotem w Twoim portfelu to prosta sprawa. Ponieważ jest to towar przenośny i trwały, stanowi idealne rozwiązanie w zakresie płynności.

A ponieważ złoto jest aktywem finansowym uznawanym na całym świecie, płynność ta jest możliwa praktycznie w każdym miejscu na świecie - z lub bez czujnych oczu rządów zaglądających Ci przez ramię.

Zrównoważ swój portfel terazJedna

z

popularnych stron internetowych, która wydaje informacje finansowe stwierdza, że emeryci "miejmy nadzieję" mają plan zdolny do wytrzymania zmieniających się warunków rynkowych.

Bez względu na to, czy jesteś emerytem, czy zapracowanym profesjonalistą, "miejmy nadzieję" nie jest strategią. Ale dywersyfikacja już tak.