Informacje od IRS: Czego można się spodziewać w sezonie składania zeznań podatkowych w 2021 r.

Tegoroczny sezon składania zeznań podatkowych rozpoczął się 24 stycznia. Zegar odmierza czas do 18 kwietnia, kiedy to upływa termin składania zeznań podatkowych. Poniżej przedstawiamy terminy składania zeznań podatkowych, przewidywany zwrot podatku oraz wskazówki, które ułatwią Ci wypełnienie zeznania podatkowego.

Kiedy mogę zacząć składać zeznania podatkowe za

rok

2021?

IRS rozpoczął przyjmowanie zeznań za rok podatkowy 2021 24 stycznia 2022 roku. Jeżeli nie ubiegasz się o przedłużenie terminu, musisz złożyć swoje federalne zeznanie podatkowe do 18 kwietnia 2022 roku. Jeśli wystąpisz o przedłużenie terminu i otrzymasz zgodę, termin złożenia zeznania podatkowego upływa 17 października 2022

r.

Tegoroczny termin złożenia zeznania przypada na 18 kwietnia zamiast 15 kwietnia z powodu święta Emancipation Day w Dystrykcie Kolumbii dla wszystkich podatników z wyjątkiem tych, którzy mieszkają w Maine lub Massachusetts. Podatnicy z Maine lub Massachusetts mają czas na złożenie zeznań do 19 kwietnia 2022 roku z powodu święta Dnia Patriotów w tych stanach.

Podatnicy zazwyczaj nie muszą czekać, aż IRS w pełni rozpatrzy ich zeznania podatkowe za rok 2020, aby złożyć zeznania podatkowe za rok 2021. IRS nadal rozpatruje niektóre zeznania za rok podatkowy 2020.

Oczekiwany zwrot podatku za rok 2022Urząd

Skarbowy

IRS oczekuje, że większość podatników otrzyma zwrot podatku w ciągu 21 dni od złożenia zeznania drogą elektroniczną, jeśli wybiorą oni bezpośredni system wpłat na konto oraz jeśli nie wystąpią żadne problemy związane z ich zeznaniami podatkowymi.

W zeszłym roku średni zwrot podatku wyniósł ponad $2,800, jak podaje IRS.

Oczekuje się, że w tym roku zostanie złożonych ponad 160 milionów indywidualnych zeznań podatkowych za rok podatkowy 2021, z czego większość przed kwietniowym terminem składania zeznań podatkowych, jak podaje IRS.

Tax-Filing Tips for 2022The

IRS offers these tips for simplifying the tax-filing process:

  • Aby przyspieszyć zwrot podatku, złóż wniosek drogą elektroniczną i podaj informacje o bezpośredniej wpłacie.
  • Jak najszybciej zgromadź i uporządkuj dokumentację podatkową za rok 2021, w tym formularze W-2, Form 1099, numery Social Security, indywidualne numery identyfikacyjne podatnika oraz numery identyfikacyjne do ochrony tożsamości za rok kalendarzowy 2022.
  • Opracuj system przechowywania wszystkich najważniejszych informacji podatkowych, w tym program komputerowy dla dokumentacji elektronicznej lub szafkę na dokumenty papierowe w oznaczonych teczkach.
  • Odwiedź stronę irs.gov, aby uzyskać najnowsze informacje podatkowe. Pozwoli Ci to uniknąć czekania na połączenie telefoniczne z IRS.
  • Dokładnie przejrzyj swoje zeznanie podatkowe, aby znaleźć błędy, które mogą opóźnić rozpatrzenie zeznania i wydanie zwrotu podatku.
  • Zgłoś wszystkie dochody, w tym zasiłki dla bezrobotnych oraz wynagrodzenie z pracy kontraktowej.
  • Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu zeznania podatkowego, rozważ wynajęcie renomowanej i wykwalifikowanej firmy zajmującej się przygotowywaniem zeznań podatkowych.
  • Rozważ możliwość złożenia zeznania podatkowego bez żadnych opłat za pośrednictwem platformy IRS Free File.
  • Dokonaj wpłat na konta IRA za rok 2021 do 18 kwietnia 2022 roku. W roku podatkowym 2021, suma wpłat na konta tradycyjne i Roth IRA nie może przekroczyć $6,000 lub $7,000, jeśli masz co najmniej 50 lat.

Czy Twój rachunek podatkowy będzie wyższy niż przewidywałeś? Być może zdążysz go zmniejszyć przed upływem terminu składania zeznań podatkowych, wpłacając więcej pieniędzy na swoje konto oszczędnościowe.

"Pracownik z 24% przedziału podatkowego, który maksymalnie powiększy swoje konto, zmniejszy swój rachunek z tytułu federalnego podatku dochodowego o $1,440" - szacuje U.S. News & World Report.

Dowiedz się, w jaki sposób samozarządzające konto IRA może pomóc Ci osiągnąć cele emerytalne w sposób korzystny pod względem podatkowym.

planowanie emerytalne sezon podatkowyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsJeśli czekasz, by zacząć działać na rzecz swojego portfela, oto trzy rzeczy do rozważenia.
2022-03-31Dzień podatkowy już prawie nadszedł. Oto, co eksperci mówią, że powinniśmy spodziewać się w tym roku.
2022-03-24Budujesz swój własny "garnek złota"? Nie zapomnij o innych metalach szlachetnych.
2022-03-17Złoto przełamało barierę 2000 USD/oz. Bariera. Czy zmierzamy do nowego maksimum wszech czasów?
2022-03-105 Codzienne nawyki dla finansowego sukcesu2022-03-09Wiosna
to czas nowych początków. Może to dotyczyć także Twoich planów finansowych.
2022-03-03