Adrian Day: Po pięciu ostatnich dużych spadkach na rynku złota nastąpiły długoterminowe rajdy

Podczas gdy inwestowanie w złoto i cały sektor górniczy jest trudne, jeden z inwestorów metali szlachetnych twierdzi, że sektor ten jest na skraju wejścia w kolejną hossę.

W niedzielę, aby rozpocząć 2015 Denver Gold Forum, Adrian Day, prezes Adrian Day Asset Management, powiedział w swoim przemówieniu przewodnim, że w każdym większym spadku na rynku złota, następujący rajd widział ceny podwojone, z zyskami 200% lub 300%.

"Wydaje mi się, że jesteśmy teraz w takim momencie, kiedy mieliśmy ten ogromny spadek od 2011 roku i czy to jest dno - czy to będzie w przyszłym miesiącu, czy też będziemy musieli poczekać kolejny rok - akcje złota, jeśli historia jest jakąkolwiek wskazówką, prawdopodobnie pójdą w górę o 100% lub więcej po osiągnięciu dna" - powiedział w swojej prezentacji.

Podczas gdy Day jest optymistą, że jest to tylko kwestia czasu, zanim ceny pójdą wyżej w długim terminie, ostrzegł również inwestorów, aby nie oczekiwali gwałtownego rajdu cenowego, gdy tylko rozpocznie się rynek byka.

Wyjaśnił, że tym, co odróżnia tę konkretną korektę od poprzednich spadków cen, jest jej czas trwania; od czasu, gdy ceny uderzyły w 1.900 dolarów za uncję, minęły ponad cztery lata, zauważył.

"Kiedy mamy korektę [która trwa i trwa] jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczymy ostre ożywienie" - powiedział. "Odzyskiwanie będzie w falach i początkach.

Będą

ostre ożywienia i cofnięcia, ostre ożywienia i cofnięcia. "

Jednym z kluczowych przesłań w prezentacji Day'a, zatytułowanej: Where Precious Metals Investors Go Wrong... And Lessons Learned, było to, że inwestorzy powinni nauczyć się akceptować zmienność w sektorze złota i zasobów

.

"Zmienność w tym sektorze jest faktem i albo przyjmujesz zmienność, żyjesz ze zmiennością, starasz się wykorzystać zmienność, albo zostaniesz zniszczony przez zmienność" - powiedział.

Jednak biorąc pod uwagę charakter rynku i charakter ożywienia, Day powiedział, że inwestorzy będą w stanie znaleźć dobre okazje inwestycyjne bez konieczności gonienia rynku.

Zapytany o to, gdzie widzi wartość w sektorze, Day powiedział, że lubi spółki royalty, takie jak Franco-Nevada i Royal Gold. Wyjaśnił, że umowy royalty, które wejdą na rynek, zapewniają możliwości wzrostu dla tego segmentu rynku.

"[Spółki royalty] mają również tendencję do niższego ryzyka w porównaniu z rynkiem" - powiedział.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Kitco autorstwa Neilsa Christensena. View article here.

correctiongoldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11