Złoto na 12-tygodniowym maksimum dzięki kupowaniu bezpiecznych przystani na rozpoczęcie posiedzenia Fed

Złoto wzrosło do 12-tygodniowego maksimum we wtorek, odrzucając silne akcje z nerwowymi inwestorami przenoszącymi się do bezpiecznych przystani, jako że Rezerwa Federalna USA rozpoczęła dwudniowe spotkanie, które ma dać wskazówki co do czasu następnej podwyżki stóp procentowych.

Złoto

spot wzrosło o 1,3 procent do 1.121,80 dolarów za uncję o 14:16 EST (1916 GMT), najwyżej od 4 listopada

.

"Myślę, że to, na co liczy rynek, to gołębi Fed" - powiedział Rob Haworth, starszy strateg inwestycyjny w U.S. Bank Wealth management w Seattle.

"Haworth

powiedział, że oczekiwania co do niższej inflacji utrudniają budowanie pozytywnego nastawienia do złota

.

Globalne rynki akcji i ceny ropy wzrosły, podczas gdy dolar amerykański spadł o 0,3 procent.

Oczekuje się, że Fed na swoim posiedzeniu zwróci uwagę na makroekonomiczne przeszkody z Chin, co zwiększy nadzieje, że może być spokojny o dalsze podnoszenie stóp procentowych. Powszechnie oczekuje się pozostawienia stopy funduszy federalnych na niezmienionym poziomie 0,25-0,50 proc.

To dobrze wróży dla złota. Obecne ultraniskie stopy obniżają koszt alternatywny trzymania nierentownego kruszcu, a jednocześnie utrzymują w ryzach dolara, w którym jest on wyceniany.

"Wykrywamy niepewność inwestorów, że globalne turbulencje finansowe mogą wpłynąć na realną gospodarkę" - powiedział HSBC w nocie.

"Jeśli wpłynie to na politykę monetarną USA, złoto może być beneficjentem.

Kontrakty terminowe na

stopy procentowe w USA wskazują, że Fed może podnieść stopy jeszcze tylko jeden raz w tym roku. "

Metal był również wspierany przez sygnały techniczne po zamknięciu w poniedziałek powyżej swojej 100-dniowej średniej ruchomej, twardej linii oporu na początku tego roku

.

"Fundamenty nadal stają się bardziej korzystne z niższymi rentownościami obligacji, spowolnieniem tempa podwyżek stóp w USA i niedoinwestowanymi funduszami - wszystko to wspiera ruch w górę" - powiedział Ole Hansen, szef działu badań nad towarami w Saxo Banku.

Import złota netto z Chin w grudniu przez główny kanał dystrybucji Hongkong wzrósł do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat, jak pokazały dane, ponieważ inwestorzy stracili wiarę w załamujące się rynki giełdowe i słabnącą walutę i zaczęli kupować kruszec.

Wśród innych metali szlachetnych, platyna wzrosła o 1,9 procent do 874,51 dolarów za uncję, dobrze od ubiegłotygodniowego siedmioletniego dołka 806,31 dolarów. Pallad wzrósł o 0,5 procent do 491,90 dolarów, a srebro o 2 procent do 14,52 dolarów. (Additional reporting by Manolo Serapio Jr. in Manila; Editing by Tom Heneghan and Chizu Nomiyama)

This story originally appeared in Reuters by Marcy Nicholson and Jan Harvey on January 26, 2016. View article here.

goldpriceReutersShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't
React.

2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11