Amerykańscy regulatorzy nie spełniają "testamentów" w pięciu z ośmiu dużych banków

Pięć z ośmiu największych amerykańskich banków nie ma wiarygodnych planów likwidacji działalności w czasie kryzysu bez pomocy publicznych pieniędzy - poinformowali w środę federalni regulatorzy.

Banki mają czas do 1 października, aby ponownie przedłożyć swoje plany z poprawionymi poważnymi "brakami" lub stanąć w obliczu surowszych regulacji, takich jak wyższe wymogi kapitałowe lub limity na działalność biznesową, powiedział regulator.

Testamenty życia", które Rezerwa Federalna i Federal Deposit Insurance Corporation wspólnie uznały za niewiarygodne, pochodziły od Bank of America Corp, Bank of New York Mellon Corp, JPMorgan Chase & Co, State Street Corp, Wells Fargo & Co.

Wymóg testamentu życia był częścią przepisów reformy Dodd-Frank Wall Street uchwalonych w następstwie kryzysu finansowego z lat 2007-2009, kiedy to rząd USA wydał miliardy dolarów na bailouty, by uchronić duże banki przed upadkiem i zrujnowaniem amerykańskiej gospodarki.

"FDIC i Rezerwa Federalna są zaangażowane w realizację ustawowego mandatu, zgodnie z którym instytucje finansowe o znaczeniu systemowym powinny zademonstrować jasną ścieżkę do uporządkowanej upadłości w ramach bankructwa bez ponoszenia kosztów przez podatników" - powiedział w oświadczeniu przewodniczący FDIC Martin Gruenberg. "Dzisiejsze działanie jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. "

Na konferencji telefonicznej w celu omówienia zarobków JPMorgan, jego dyrektor finansowy, Marianne Lake, powiedział, że bank jest "rozczarowany" swoją porażką. Wells Fargo również powiedział w oświadczeniu, że był "rozczarowany" i będzie pracować, aby rozwiązać wady do października.

Bank of America powiedział, że poczynił postępy "ale mamy więcej pracy do wykonania" i że szybko zajmie się niedociągnięciami wskazanymi przez regulatorów. Zarówno State Street, jak i Bank of New York Mellon powiedziały, że są zobowiązane do zajęcia się obszarami, na które zwróciły uwagę Fed i FDIC.

Żaden z ośmiu systemowo ważnych banków, które rząd USA uważa za "zbyt duże, by upaść", nie wypadł dobrze w ocenach. Bank musi naprawić braki tylko wtedy, gdy dwa organy regulacyjne wspólnie stwierdzą, że jego plan nie ma potencjału do działania.

Sam FDIC uznał, że plan przedstawiony przez Goldman Sachs nie jest wiarygodny, natomiast Zarząd Rezerwy Federalnej samodzielnie uznał plan Morgan Stanley za niewiarygodny. Citigroup's living will did pass, but the regulators noted it had "shortcomings. "

Goldman Sachs said in a statement that it has made "significant progress" and wants to improve its plan further until regulators are satisfied

.

Morgan Stanley powiedział, że planowanie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji jest jednym z jego "najwyższych priorytetów" i zamierza współpracować z regulatorami w celu dalszego doskonalenia swojego planu.

Citigroup jest zadowolony, że regulatorzy nie znaleźli żadnych braków w jego planie i będzie pracował nad usunięciem niedociągnięć, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Michael Corbat.

This story originally appeared on Reuters by Lisa Lambert on April 13, 2016. View article here.

banksFDICFederal Reserveliving willsReutersShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don
't React.

2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11