Jim Rogers: Istnieje 100% prawdopodobieństwo recesji w USA w ciągu roku

Prezes Rogers Holdings Jim Rogers jest pewien, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy amerykańska gospodarka znajdzie się w recesji.

Podczas wywiadu w Bloomberg TV z Guyem Johnsonem, słynny inwestor powiedział, że istnieje 100 procentowe prawdopodobieństwo, że gospodarka USA znajdzie się w spowolnieniu w ciągu jednego roku.

"Minęło siedem lat, osiem lat odkąd mieliśmy ostatnią recesję w USA, a normalnie, historycznie mamy je co cztery do siedmiu lat z jakiegokolwiek powodu - przynajmniej zawsze mieliśmy" - powiedział.

"

Większość ekonomistów z Wall Street widzi znacznie mniejsze szanse na recesję w USA w tym okresie, z szansami zazwyczaj poniżej 33 procent

.

Rogers nie sprecyzował, co może wywołać proces delewarowania i recesję, ale stwierdził, że powolne lub spowalniające gospodarki Chin, Japonii i strefy euro oznaczają, że istnieje wiele możliwych kanałów zarażenia.

Były partner George'a Sorosa zasugerował, że jeśli inwestorzy skupią się na właściwych danych, to istnieją oznaki, że gospodarka USA już się chwieje.

"Jeśli spojrzysz na ... dane dotyczące podatku od wynagrodzeń [w USA], zobaczysz, że są już płaskie" - podsumował. "Nie zwracaj uwagi na rządowe liczby, zwróć uwagę na prawdziwe liczby. "

W świetle zawirowań gospodarczych przewidywanych przez Rogersa, jest on długi na dolarze amery

kańskim.

"To może nawet zamienić się w bańkę", powiedział o greenbacku.

"To

znaczy, jeśli rynki na całym świecie się załamią, powiedzmy, że taki scenariusz się wydarzy, to wszyscy będą lokować swoje pieniądze w dolarze amerykańskim - to może zamienić się w bańkę. "

Rogers dodał, że umacniający się dolar amerykański był historycznie negatywny dla towarów - klasy aktywów, z której inwestor jest najbardziej znany

.

Podczas gdy jen jest często określany jako waluta pozbawiona ryzyka, nie skorzysta on w przypadku ucieczki do bezpieczeństwa z powodu ogromnej, ciągłej ekspansji bilansu Banku Japonii, według Rogersa, który powiedział, że wyszedł ze swojej pozycji w jenie w ostatni piątek.

Ta historia pierwotnie ukazała się na BloombergBusiness by Łukasz Kawa on 4 marca 2016. View article here.

BloombergBusinessJim RogersrecesjaU.S. economyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11