Monety lustrzane vs. monety bulionowe: Czy jedna jest lepsza od drugiej?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty zdecydowałeś (być może po przeczytaniu zeszłotygodniowego bloga), że złoto może być idealnym prezentem dla Twoich bliskich. Nadszedł więc czas, by sięgnąć nieco głębiej i zbadać niektóre z wielu opcji, jakie masz do wyboru, jeśli chodzi o zakup złota.

Na przykład, nasi Account Executives w U.S. Money Reserve są nieustannie pytani o różnice między monetami bulionowymi a próbnymi. Która z nich jest lepsza dla Twojego portfela? Czy jedna jest lepsza od drugiej?

Już na wstępie odpowiem na to drugie pytanie: Monety próbne nie są "lepsze" od monet bulionowych, ani też monety bulionowe nie są lepsze od monet próbnych. Każdy rodzaj monet ma swoje mocne strony, jeśli chodzi o dywersyfikację, i każdy z nich może zajmować wyjątkowe miejsce w Twoim portfelu.

Jak już wielokrotnie wspominałem, wierzę, że najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć, jest decyzja świadoma. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym podobieństwom i różnicom pomiędzy monetami bulionowymi i próbnymi.

Monety próbne są podobne do monet bulionowych, ale posiadają kilka istotnych różnic.

Podobnie jak monety bulionowe, monety próbne często posiadają nominały będące prawnym środkiem płatniczym, co oznacza, że waga i czystość każdej monety są gwarantowane przez rząd emitujący. Często posiadają one również ten sam wzór, co monety bulionowe.

"Kruszec" to termin, którego używamy w odniesieniu do każdej monety z metalu szlachetnego wybitej w standardowym wykończeniu. Monety "Proof" przechodzą specjalistyczny proces bicia, który wymaga czasu, umiejętności i najnowszej technologii menniczej.

Monety wybite stemplem lustrzanym są najpierw polerowane, a następnie ręcznie ładowane do prasy monetarnej i wielokrotnie bite za pomocą matryc, które również zostały poddane specjalnej obróbce. Połączenie tych elementów skutkuje wysokim poziomem szczegółowości, z oszronionymi obrazami i lustrzanym tłem.

Osobiście, uwielbiam ten dodatkowy poziom artyzmu, jaki prezentują monety lustrzane. Jeszcze bardziej podoba mi się imponujący poziom potencjału zysku i dywersyfikacji, który monety lustrzane mogą zapewnić.

Względna rzadkość występowania monet próbnych wpływa na ich popyt i potencjał zysku.

Przy całym nakładzie pracy i czasu poświęconego na wykonanie monet próbnych, Mennica Amerykańska i mennice na całym świecie prawie zawsze biją monety próbne w mniejszych nakładach niż ich odpowiedniki bulionowe. Weźmy na przykład Złotego Orła z 1998 roku: Podczas gdy Mennica Amerykańska wybiła prawie 1,5 miliona monet bulionowych American Gold Eagle, złota moneta Proof Gold Eagles liczyła zaledwie 26 000 sztuk. To daje około 57 monet bulionowych na każdą monetę lustrzaną.

Ten względny niedobór wpływa na potencjał zysku monet lustrzanych. Potencjał monet bulionowych jest zazwyczaj związany wyłącznie z wagą metalu szlachetnego, który zawierają. Ponieważ jednak monety próbne są również cenione za ich rzadkość, mogą one być dodatkowo zabezpieczone przed wahaniami cen spot, jak również posiadać większy potencjał zysku.

Zanim dokonam jakiegokolwiek znaczącego zakupu, lubię rozważyć, co przyniesie mi on w dłuższej perspektywie. Monety próbne przyniosły znaczne zyski w długim okresie, co czyni je realną opcją dla każdego portfela.

Zarówno monety bulionowe, jak i monety wybite stemplem lustrzanym stanowią doskonały dodatek do każdego portfela.

Doradcy finansowi często wskazują na dywersyfikację jako jeden z kluczowych sposobów obniżenia ogólnego ryzyka w naszych portfelach. Posiadanie zarówno monet lustrzanych, jak i monet bulionowych pozwala nam nie tylko na dywersyfikację za pomocą metali szlachetnych, ale także na dywersyfikację w ramach tej klasy aktywów poprzez posiadanie metali szlachetnych, które reagują nieco inaczej na różne czynniki.

Jeśli rozważasz zakup złota dla siebie, warto również wiedzieć, że zarówno monety bullion, jak i proof Gold Eagle wybite przez Mennicę Amerykańską kwalifikują się do włączenia do samodzielnie zarządzanego konta IRA, pozwalając Ci doświadczyć korzyści podatkowych IRA, a jednocześnie zdywersyfikować swój portfel emerytalny dzięki dodatkowemu potencjałowi zysku obu typów złotych monet.

Jeśli chodzi o wybór między złotem bulionowym a próbnym, wybór, jak zawsze, należy do Ciebie. Jeśli jednak pytasz o moją osobistą opinię, moja szczera odpowiedź brzmi: "Dlaczego nie oba? "

Więcej na: http://zlotowcenie.pl