Czy inflacja idzie w górę? Tak, i oto dlaczego.

Dowiedz się, co oznacza wzrost inflacji, dlaczego właśnie teraz wzrasta i co możesz zrobić, aby ochronić swój majątek przed szkodliwymi skutkami inflacji.

Czy inflacja wzrasta?

W Stanach Zjednoczonych stopa inflacji stale wzrastała w ciągu 2021 roku. Według danych amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, stopa inflacji wzrosła w listopadzie o 6,8%. Jest to najbardziej znaczący 12-miesięczny skok stopy inflacji w USA od czerwca 1982

r. Stopa inflacji

odzwierciedla wzrost (lub spadek) cen różnych towarów i usług, w tym żywności, mieszkań, energii i gazu

.

Dlaczego inflacja idzie w górę?

The Wall Street Journal przypisuje wzrost inflacji brakom w zaopatrzeniu, niedoborom siły roboczej i silnemu popytowi na towary i usługi. Wszystkie te czynniki mogą być powiązane z pandemią COVID-19, w tym z problemami z łańcuchem dostaw, które pogorszyły się z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego.

"Kiedy mamy większy popyt, cena ma tendencję do wzrostu. Kiedy masz niższą podaż, cena również ma tendencję do wzrostu", Itay Goldstein, profesor finansów i ekonomii na Uniwersytecie Pensylwanii w Wharton School of Business, powiedział ABC News.

"

Na koniec dnia cena jest kombinacją tych sił. "

Jaka jest prognoza inflacji?

Ekonomiści z Goldman Sachs ostrzegają, że inflacja "prawdopodobnie się pogorszy, zanim się poprawi" i może trwać do 2022

r.

Z pozytywnej strony ekonomiści przewidują złagodzenie inflacji w 2022 r., gdy łańcuchy dostaw unormują się, a ceny energii przestaną rosnąć, jak podaje The Wall Street Journal. Urzędnicy Rezerwy Federalnej, która ustala politykę monetarną USA, uważają, że inflacja spadnie do 2-2,5% w 2022 roku. Jednak inni uważają, że inflacja może utrzymywać się na poziomie 3% do 2023 roku, a następnie spadnie do 2-2,5%.

Jednak biorąc pod uwagę niepewność co do tego, co stanie się z pandemią, inflacja może nas zaskoczyć w 20

22 r.

"Na początku 2021 r. prognozowano, że USA zakończą rok z 2% infl

acją.

Zamiast tego, inflacja zbliżyła się do 7%. W 2022 r. ponownie konsensus oczekuje, że inflacja zakończy rok w pobliżu poziomu docelowego. Możliwe jest kolejne duże odchylenie" - czytamy w serwisie Bloomberg.

Jak złoto może służyć jako zabezpieczenie przed

inflacjąMożesz

podjąć kilka kroków w celu opracowania strategii walki z inflacją. Wśród nich jest rozważenie zakupu złota, które często jest postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją. Investopedia wymienia złoto jako jedno z dziewięciu aktywów mogących chronić przed inflacją.

W jaki sposób złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją? Złoto i niektóre inne aktywa mogą być zabezpieczeniem przed inflacją, ponieważ mogą chronić przed spadkiem siły nabywczej dolara amerykańskiego, który wynika z ogólnego wzrostu cen towarów i usług.

Badania przeprowadzone przez Światową Radę Złota pokazują, że w latach 1974-2008 było tylko osiem lat, kiedy inflacja w USA była wysoka, przekraczając 5%. W tym okresie ceny złota rosły średnio o 14,9% rok do roku, wyprzedzając takie aktywa jak obligacje i akcje.

W ciągu 21 lat umiarkowanej inflacji (między 2 a 4,9%) i sześciu lat niskiej inflacji (poniżej 2%) między 1974 a 2008 rokiem, złoto cieszyło się "umiarkowanie pozytywnymi" realnymi zwrotami, jak twierdzi Światowa Rada Złota.

Czy w Twoim portfelu przydałoby się trochę więcej zabezpieczeń? Porozmawiajmy o potędze złota i innych metali szlachetnych. Zadzwoń do U.S. Money Reserve już dziś, aby umówić się na indywidualną konsultację.

prognoza gospodarczaRezerwa Federalnainflacjainflacja hedgeShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNoworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia
finansowego2022-01-13Spojrzenie wstecz na
rok
2021: Czego się nauczyliśmy?
2022-01-066 Podstawowe lekcje o pieniądzach, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany w prawie podatkowym
, które należy
obserwować w 2022
roku2021-12-31Cieszymy się z Nowego Roku z Rezerwy Pieniężnej USA2021-12-23Kongres
może zakończyć konwersję Backdoor IRA - oto co musisz wiedzieć.
2021-12-16